Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha a meghalt állatom...

Normális, ha a meghalt állatom után nagyon sokat sírok?

Figyelt kérdés

Egy párduckaméleonról van szó.

Kicsit több mint három évet volt velem(2020.07.07.-én született), tegnap viszont meghalt, és kicsit mintha a szívemből egy darabot letört volna. Nagyon nagy űrt hagyott benne.

Hosszú idők óta ő volt az aki átsegített a nehezebb korszakaimon(idegesítettek a suliban), és hát nagyon szerettem.

Egyébként még van egy kaméleonom, így maradt egy “támaszom”, de nem szeretném őt is letörni.

Mennyi idő lesz egy állat gyásza? Ez embertől függ? És hogyan tudnám lecsökkenteni a mindennapos fájdalmam?



dec. 26. 07:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
10-es tuti megcsal a párod ,ahogy azt se veszed észre milyen naiv vagy azt sem hogy félrekefél
dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Szomorú, hogy a 11-eshez hasonló lelki szegények vannak.
dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Igen, normális a hosszabb gyász érzés, ha szeretünk valakit. Legyen az bármilyen élőlény. És az állatok nem csak az étel miatt szeretnek. Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy az emberek is a másik emberben csak az ételt, a pénzt, a szexet látják, ezért ragaszkodnak csak egymáshoz.
dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen rendben van, hogy siratod. Hiszen közel állt hozzád az a kis lélek, bármilyen fajta lény is volt. Hiszem, hogy ők is ugyan oda mennek, ahová majd mi is. Ez egy kicsit megnyugtat. Én még mindig siratom néha a cicám, pedig már egy éve elment.
dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

Ne hallgass a sok félkegyelműre, akik a frusztráltságukat idegeneken akarják leverni, ha ők nem lehetnek boldogok, más se legyen alapon.

Szeretted, így természetes, hogy fáj az elvesztése. Gyászold meg. Ha gondolod, mesélhetsz róla kicsit itt, én szívesen olvasnám. Hogy hívták? Mi volt a kedvenc étele? Volt valami vicces szokása?

Nekem is van egy kaméleonom. Aki azt állítja, nincsen személyiségük, hatalmasat téved.

dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem érdemes lenne kitömetni, hisz így még mindig veled lenne, csodálhatnád szépséges formáját és simogathatnád. Az a bizonyos Normann Bates is így dolgozta fel szeretett édesanyja elvesztését!
dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

11, 16

Hányingerkeltőek.

dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
12%
Szánalmasak ezek az állatokban boldogságot keresők
dec. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
#18 Inkább egy állat, mint egy olyan véglény, mint te.
dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem rudom, miért fáj az egyeseknek, hogy vannak, akik a házi kedvencüket is képesek családtagként szeretni? Az még nem jelenti feltétlenül azt, hogy csak az állatokban keresi a boldogságot.

De az is igaz, hogy minél több empátia nélküli, kiábrándító emberszabásút ismerek, annál inkább az állatokhoz húz a szivem.

dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!