Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok főleg fővárosi ember...

Sok főleg fővárosi ember miért nem tudja felfogni a vidéki ember nem passzióból meg luxusból jár autóval hanem mert a sokat szidott bkv-val ellentétben vidéken, a városokban is VALÓBAN egy kalap *** a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés
dec. 29. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindenki felfogja, hogy akinek muszáj, az autóval jár. Nem ezzel a réteggel van probléma. Egyébként meg vidék és vidék között is van eltérés. Van vidékről Budára dolgozni járó kollégám, vonattal hamarabb bent van, mint kocsival, de legtöbbször kocsival jár, mert a feleségét meg a gyerekét is viszi, és arra meg az jobb, ha csak egyedül jön be, akkor szokott időnként vonatozni.
dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Én már úgy vagyok vele, hogy a sok főleg fővárosi embernek igazából a világon semmi köze hozzá, hogy mi mivel járunk és miért. Egyszer egy (fővárosi) nyugdíjas ismerősöm - ingyen utazik ugye a BKV-n - azon hüledezett, hogy "hű milyen jól megy nekem, hogy nem busszal járok, hanem autóval". Na neki elmagyaráztam, hogy oké, neki semmibe nem kerül felülni a tömegközlekedésre, de nekem a szomszéd városig oda-vissza drágábban jön ki a Volán buszjegy, mint amit a kocsim fogyaszt ugyanezen a szakaszon. ... és akkor még szóba sem került, hogy reggel 6 és délután 14 óra között 2 (kettő) darab buszjárat közlekedik.

Félreértések elkerülése végett, nem a vidék-főváros ellentétre akarom kihegyezni a dolgot, a szintén ingyen utazó nyugdíjas szomszédom sem érti, miért nem jó nekem, hogy akkor menjek be a városba, amikor jön a busz, és hogy az én buszjegyem pénzbe kerül.

dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Ez evidens, nem tudom, miért gondolod, hogy ezt bárkinek el kellene magyarázni.
dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Ki cseszett fel ennyire? Én is utálom, ha általánosítanak, de attól még nem veszek egy kalap alá egy helyen élő embereket. Gondolom, nem vagy kapcsolatban több, mint 800.000 emberrel a fővárosból, hogy tudd, mennyien gondolkodnak így, és mennyien másképp.
dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én mondjuk biztos nem fogok felszállni semmilyen tömegközlekedésre a prolik közé.
dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Akkor ülj a dugóban az úriemberek között! 🤣🤣🤣
dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem is ismerek fővárosi embereket.
dec. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Felfogjuk.


Aki aztóellenes(ebb), az általában pont azt nem fogja fel, hogy Budapesten belül(!) miért kell 2-10 km-re gyaloglás/bicaj/tömegközlekedés helyett autóban terpeszkedni és pöfékelni, mert CSAK.

dec. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
A probléma azzal van, amikor valaki 700 métert nem képes lebicajozni, hanem autóba ül. :D
dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!