Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember válójában társaslény?

Az ember válójában társaslény?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Csak kíváncsi vagyok, hogy válójában így van-e. Mert szerintem ez ilyen beidegződött szokás ami több ezer éve túlélési mód volt, mivel az emberek csak csoportosan tudtak túlélni. Most odáig fejlődött a világ szerintem, hogy egyre kevesebb interakció kell az emberekkel, most pl: Ott van a telefon, közösségi média ahol lehet írni egymásnak és hívni egymást, régen több személyes emberi kommunikáció volt mint most. Lehet, hogy odáig fog fejlődni az emberiség, hogy az emberi kommunikáció már nem lesz olyan szükséges?


Van mondjuk soknak olyan lelki vagy mentális problémája, mint pl.: Megfelelési kényszer, illetve, hogy túlságosan aggódnak más emberek mit gondolnak róluk, ami érthető, mert ha több ezer éve amikor még törzsekbe voltak az emberek, és kilógott valaki a sorból, akkor magadra voltál utalva, ami egyenlő volt a halállal.


Szerintetek ez a beidegződés meg fog szűnni, vagy ez mindig ott lesz?


Esetleg van valamilyen tudományos tény arról, hogy az ember válójában társaslény? Valójában szükség van az embereknek egymásra? Nyilván valamilyen szinten így van mert utódnemzés érdekében valamilyen jellegű emberi kontakt kell, bár ki tudja mit fog hozni a jövő.



#tarsasleny
jan. 13. 23:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Én szerintem biztosan nem vagyok az. Imádok egyedül lenni, nincs igényem társaságra. Hallottam már többször ezt a kifejezést, hát ... embere válogatja maradjunk annyiban. Aki általában imád társaságban forogni, az biztos ez mellett voksol, hogy társas lények vagyunk, én nem. És szerintem vagyunk még így egy páran ezzel.
jan. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Én azt látom, hogy ezek pomt hogy felerősödnek ha az embernek nincsenek szociális kapcsolatai. Tehát szorongósabb lesz, jobban meg akar felelni ha egy közösségbe kerül. Szóval pont az ellentétje a felvetésednek.
jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem alapvető emberi igény, hogy az embert szeressék és szerethessen.


Te is azért írtál ide kérdést, hogy más emberekhez kapcsolódhass, tehát meg is válaszoltad magadnak a kérdést: igen, az ember társas lény és kapcsolódni akar! :)

jan. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Igen az. Ha tudományos tényt akarsz akkor nézz utána hogy a kisbabák konkrétan nem élik túl, ha egyedul vannak. Kaphatnak enni, és elláthatják őket, de ha nincs mellettük valaki aki szereti őket, akkor legyenek bármilyen jól tápláltak, meghalnak.


A gyermekkori fejlődés, és az intelligencia kifejlődésének alapja a megfelelő közösségi élet.


Felnőttként mentálisan ÉS fizikailag is leépülsz, ha egyedül vagy. Egy rakás betegségre hajlamosít az egyedüllét. Most nem állok neki keresgélni, de emlékszem a cukorbetegség pl ilyen. Plusz kb minden mentális betegségre hajlamossá tesz, ha nincs senkid.


Öregkorban pedig a magányos öregek jóval hajlamosabbak a demenciára, mint azok akik barátokkal, családdal élték/élik le az életüket.


A szeretet létszükséglet, amit soha, semmilyen körülmények között nem fog semmilyen képernyő helyettesíteni. Ha lesz is valaki aki azt mondja hogy a társas lét egy régi, idejétmúlt beidegződés, az nem az emberek érdekét tartja szem előtt.

jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a 4-el, én is olvastam anno olyan tanulmányokat, miszerint az egyedül lévők hamarabb megbetegednek és meghalnak, de szingli nőknek is gyakrabban lesz különféle nőgyógyászati problémájuk, míg a pasiknál mentális illetve depresszív difi keletkezik, meg egyebek. Szóval nem tanácsos egyedül maradni, még ha látszólag most kényelmesebbnek is tűnik!
jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#2


Nem az ellentéte a felvetésemnek, ugyanazt ismételted amit én írtam. Azért lesz szorongósabb és azért lesz neki megfelelési kényszere amikor emberek veszik körül mert ez beidegződött már, hogy meg kell felelnie. Ez ilyen láthatatlan veszély, ha jól tudom így hívják. Nincs komolyabb következménye a modern életben ha valaki visszautasítja a közeletésünket, de még mindig ott van bennünk az a több ezer éves berögződés, hogy veszélyes ha nem tudunk beilleszkedni, megfelelni másoknak.

jan. 14. 00:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Én évek óta remete életet elek

Nem mindenki

jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Jobb egyedül , mint egy rossz kapcsolatban!
jan. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A többség társas lény, de azért vannak bőven akik nem.
jan. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem feltétlen. Sokan nem tudnak mit kezdeni a másikkal.
jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!