Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember válójában társaslény?

Az ember válójában társaslény?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Csak kíváncsi vagyok, hogy válójában így van-e. Mert szerintem ez ilyen beidegződött szokás ami több ezer éve túlélési mód volt, mivel az emberek csak csoportosan tudtak túlélni. Most odáig fejlődött a világ szerintem, hogy egyre kevesebb interakció kell az emberekkel, most pl: Ott van a telefon, közösségi média ahol lehet írni egymásnak és hívni egymást, régen több személyes emberi kommunikáció volt mint most. Lehet, hogy odáig fog fejlődni az emberiség, hogy az emberi kommunikáció már nem lesz olyan szükséges?


Van mondjuk soknak olyan lelki vagy mentális problémája, mint pl.: Megfelelési kényszer, illetve, hogy túlságosan aggódnak más emberek mit gondolnak róluk, ami érthető, mert ha több ezer éve amikor még törzsekbe voltak az emberek, és kilógott valaki a sorból, akkor magadra voltál utalva, ami egyenlő volt a halállal.


Szerintetek ez a beidegződés meg fog szűnni, vagy ez mindig ott lesz?


Esetleg van valamilyen tudományos tény arról, hogy az ember válójában társaslény? Valójában szükség van az embereknek egymásra? Nyilván valamilyen szinten így van mert utódnemzés érdekében valamilyen jellegű emberi kontakt kell, bár ki tudja mit fog hozni a jövő.



#tarsasleny
jan. 13. 23:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez a legnagyobb bullshitek egyike, amit szeretnék ismételgetni egyesek. Rám pl tuti nem igaz, ahogy sokan mások is vannak így.
jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl nagyon le tud szívni, ha sokat kell társaságban lennem és jópofiznom. A legjobban a természetben szeretek lenni egyedül vagy valami jó zenével, engem az tölt fel. Sosem éreztem még magamat magányosnak, pedig rengeteg időt töltök egyedül. Szóval nem mindenki ugyanúgy érez. Nem szeretem amikor győzködni próbálnak róla, hogy nekem is úgy kell éreznem, ahogy ők.
jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az.

[link]

jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én szeretek egyedül lenni.

Engem a sok ember zavar.

febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne az, már a kezdeteket sem élte volna túl.
febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!