Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van úgy hogy az angoltanárok...

Van úgy hogy az angoltanárok is elfelejtik a nyelvtani szabályokat vagy rosszul mondanak valamit nyelvtanilag?

Figyelt kérdés

jan. 23. 16:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
9: Viszont kérdéses, hogy mennyire helyénvaló egy hivatalos levélben.
jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Helyénvaló. Ti tudtok angolul?

jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11%
Ez az érzelem nyomatékosítás nagyon sárga Headway szagú magyarázat, nem élőszavas.
jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%

12: És te elolvastad, amit linkeltél? Hol van benne szó hivatalos levélről és írott formáról? És mit szólsz a linked alábbi modatához?


But the use of ‘do’ in an assertive sentence is very rare.

jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%
14 ember, azok magyar tankönyvi formák. Én naponta írok angolul hivatalos leveleket, ha úgy írnám meg, ahogy egy angolórán tanítják, fogyatékosnak néznének.
jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Kedves #15., angolok által írt angol tankönyvekből tanítunk (többségünk legalábbis - tény, egyszer egyetlen évig tanítottam magyar által írt magyar "angol tankönyvből", kicsit nagyon kimentem az ablakon tőle, nem is értettem, hogyan mehetett át a rostán).

Személy szerint én nagyon örülnék, ha egy tanítványom azt írná nekem, hogy "I do appreciate...", igazi elismerése lenne a munkámnak. :)

jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
16, hát én nem most voltam tini, nem tudom, mi van a sulikban. A húgommal egy suliba jártunk, de más tanárunk volt, és odaadta nekem a dolgozatot, hogy mutassam meg az én angol tanáromnak (aki kanadai volt, és a magyart kicsit furán beszélte), és ő nem értette, mi volt a baj a "do appreciate"-tel. Megbeszélte a másik tanárral és kijavította.
jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%
6, nem hiba ha azt mondod valamire ami helyes hogy ilyen nincs?
jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
37%
#16, melyik volt az az egyetlen? :)
jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
59%
Olyan volt, hogy nem fogadta el a tanár, hogy a destined az i-vel mondódik, nem áj-jal. Mert ő úgy emlékszik. Én meg tegnap tanultam meg, mondtam neki, hát csak emlékszem már a leírt kiejtési szimbólumra. Mindegy volt, mit mondtam. :D
jan. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!