Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen életük van valóban a...

Milyen életük van valóban a gazdagoknak? (ha nem filmből indulunk ki)?

Figyelt kérdés
Mert ugye filmben mindig gonoszak, örgeket, mindenkinek rosszat csinálnak, erőszakosak, mindenkit kinyírnak. De élőben milyenek? Milyen pl. egy üzleti tárgyalás? Egy üzleti döntés?
márc. 4. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A "gazdagok" az nem egy homogén csoport.
márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahány gazdag, annyiféle élet, emellett a gazdagság sem egzakt fogalom.
márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Rossz filmeket nézel!
márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy gazdag az nagyon tág és relatív fogalom. Az életük sem egyforma, például nem mindegy hogyan és mi által gazdagodtak meg.

Van olyan, aki kiteregeti a gazdagságát és mindenkinek dicsekszik ezt vettem, azt vettem, szinte vendégeket is azért hív, hogy dicsekedjen.

Van olyan, kiről lehet sejteni, hogy jómódú, de igyekszik titkolni, hogy mennyi az annyi.

Láttam már vállalkozót feleség otthon a gyerekkel és háztartást vezet évek óta, a férje nyilván valóan csalja öt és nem válnak, mert nőnek nincs végzettsége, szinte sose dolgozott és amúgy is mit szólna a baráti, társadalomi kör, ha elvállnának. Pénz van de igazából boldogtalanok.

Ugyanakkor van, hogy azért jómódú, mert házastársak mindkettő tanult, jó beosztásban dolgoznak és boldogok.

márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gazdag és gazdag közt is hatalmas különbség van, ez így túl tág fogalom/kifejezés. Csak azért, mert az illető pénzes, nem fogja ugyanazokat a személyiségjegyeket, viselkedésimintákat produkálni, mint a másik, akivel közös tényező a gazdagság.


Például gimiben volt egy osztálytársam, akinek az egyik szülője ügyvéd, a másik ingatlanos volt. A srác pedig nem rejtette véka alá a pénzüket, de amúgy a hallottak alapján a szülők sem, csak őket nem ismertem. Mindig megkapta/megvette a legújabb iPhone-t, mikor szinte meg sem jelent, top márkás cuccokban járt, luxuskategóriás kocsit kapott 18. szülinapjára, meg hasonlók.

Ezzel szemben a családunk nagyon közeli barátjának párja mezőgazdaságban utazik. Akkora tételű gépekkel kereskedik, amiket jó formán fel sem tudok fogni, mindezt egy nagyon jól menő céggel, illetve gazdálkodással is foglalkoznak, mások földjeit is művelik. És egy becsületes, szerény valakiről van szó, nem öltözik, nem viselkedik kirívóan, és ránézésre abszolút átlagosnak, átlagos jövedelműnek lehetne gondolni. "Civilként" sem öltözik márkás cuccokba, megválogatja, mire költ.


Szóval tényleg sok a különbség, és ez csak pár példa volt.

márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"mindenkit kinyírnak."


Sorold már fel kérlek azokat a filmeket, amiben a gazdagok mindenkit kinyírnak csak azért, mert ők gazdagok.

márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hogyan definiálod azt, hogy gazdag?

Mennyi pénze kell, hogy legyen valakinek magyar viszonylatban szerinted, hogy gazdag legyen?

Jövedelem, vagy vagyon alapján definiálod a gazdagságot?

Ez sokmindentől függhet...

márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezen gondolkodtam már én is. Aztán arra jöttem, rá, hogy attól, hogy valakinek van egy Mercije, attól még ugyanolyan élete lehet, mint bármelyikünknek: ugyanúgy eszik/iszik/ürít/szeret-utál/házasodik-elválik/megbetegszik-meghal, stb.
márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok. pl. egy üzletemberről van szó aki több tíz milliárddal rendelkezik.

Aki ekkora összeget szerzett nagy részük tuti csalt valamit. pl. polgár árpádról is sok cikk jött le hogy hamis festményeket adott el.

márc. 4. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:
márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!