Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezek szerint a lányom azt...

Ezek szerint a lányom azt várja, hogy meghaljak? 57/N

Figyelt kérdés
Őszintén szólva kettős érzések kavarognak bennem, hogy ezt minek kellene vennem... Az előbb beszélgettünk a konyhában, és tőlem oda sodródott a téma abból, hogy vajon milyen lehet nem felébredni (nemsokára rutinműtétem lesz, de ahányszor majdnem megöltek a hozzáértő orvosok az addig olyan szépen működő gyógyszerelésem megváltoztatásával arra az időre, kés alá feküdni nem ébreszt bennem túl sok életlehetőséget). A lányom mondta, hogy passzolja, de talán leginkább semmilyen. Mondtam neki, hogy ha ott maradok az asztalon, visszajövök kísérteni. Ő erre megveregette a vállam és azt mondta, hogy "anyukám, ha már egyszer meghaltál, csináld rendesen, nyugodj békében és ne gyere vissza ba**ogatni".
márc. 22. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Tipikusan “hülye kérdésre hülye válasz”.

Felejtsd el.

márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem várja. A feszültséget akarta oldani egy viccel, de annyira rá vagy stresszelve a témára, hogy nem tudsz a halálon kívül másra asszociálni.
márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Milyen közöttetek a kapcsolat a hétköznapokban alapvetően?
márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, de hülye kérdésre és ilyen felvetéste most mit lehet mondani?
márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" ha ott maradok az asztalon, visszajövök kísérteni"


Erre mondta csak nem esett le!

márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De hülye vagy. Én sem örülnék egy szellemnek... -_-
márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Feltetelezve, hogy nem troll vagy, egeszen boduletes hulyeseget mondtal a lanyodnak. Se viccbol, plane komolyan nincs rendben. Ezek utan meg neked merul fel kerdes??

Azt hittem, valami olyan sztori lesz, hogy a lakasodra, penzedre palyazik. De megdobbenek, hogy komolyan gondolod, hogy nem az a kerdes, miert te mondasz hulyesegeket.

Mas, ha elmondod neki, hogy felsz, es hianyolod az empatiat. De ez...

márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy próbál viccelni, oldani a feszültséget, éppen azzal bszogatod, hogy szerinted van esélye annak, hogy nem mész haza a kórházból... szegény kislány. nem érdemled meg őt, még ő igyekszik egy ilyen helyzetben téged támogatni.

rutinműtét a fszomba, felnőtt ember vagyok, mégis én is egész nap az órát szuggeráltam, amikor apám sérvét altatásban operálták... pedig rutinműtét, az orvos évtizedek óta ismeri, minden értéke kitűnő, meg őt pl csak az izgatta, hogy két nappal el kell halasztani a megbeszélését, mert hasi műtét után nem utazhat egyből, de akkor is bazmeg.

márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj, hogy neked van egy félelmed, és ahelyett, hogy azt mondanád a lányodnak, hogy "félek, hogy meg fogok halni", inkább viccelődsz, ő meg nyilván, mivel ez egy komoly téma és azt látja rajtad, hogy inkább viccesen akarnál ehhez állni, ahhoz igazodik, igazából kedvezett neked, legalábbis ahhoz, ami levehető volt abból, amit mondtál.


Félsz? Érthető. Legyél őszinte, hidd el, a lányod sem viccelné el, ha azt látná, hogy nem a viccelődésre van igényed.

márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék (9es vagyok), hogy ez a feltételezés is kb. ilyen önnyugtatás, hogy ha meghalok, hát meghalok, úgyse vár vissza a lányom, akkor jó, hát minek éljek.


Tétje van annak, ami történni fog veled, és ettől félni teljesen jogos, 100%-ban, totálisan. De látod, annyira kerülni akarod a félelmet, hogy inkább feladnád, holott teheted azt is, hogy azt mondod a lányodnak, hogy félek, és jó eséllyel azt fogja mondani, hogy ő is, mert van súlya az életednek. Ebbe kapaszkodj, az élni akarásba, ne pakolj rá x réteget, csak hogy ne kelljen vele szembesülni. Az akarat kb. egyenlő az élettel.

márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!