Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rengeteg düh van bennem?

Rengeteg düh van bennem?

Figyelt kérdés

Sok sérelem ért gyerekként és arra neveltek ezekről nem szabad beszélni, mert nem is léteznek.

Azóta eltelt pár év, felnőttem és felismertem, hogy problémám van. Elkezdtem pszichológushoz járni és nagyon sokat fejlődtem, jobb az életminőségem és a hangulatom is általánosságban.


Viszont mostanában azt érzem, hogy a sérelmeim miatt rengeteg düh van bennem. Csak dühös vagyok szimplán nem is kell rá különösebb indok. Ha késik a villamos, ha lassan sétálnak előttem, még az is zavar, ha valaki boldog. Csak idegesít.

Ezek a dolgok (elég toreláns vagyok amúgy) nem szoktak zavarni.

Tudom, hogy ez a pszichológus "miatt" van. Örülök neki, de félek, hogy ezzel elmarom magam mellől az embereket, de nem is érzem magam jól a folytonos dühtől.


Tudnátok tippeket adni, hogyan kezelhetném ezt a nagy mennyiségű haragot?

A pszichológussal is egyeztetek erről, de kíváncsi vagyok más véleményére is:)


Előre köszönöm a válaszokat!



márc. 22. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ne légy dühös! Probléma megoldva. 🤷‍♂️🤷‍♂️
márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segít, ha kiadom magamból. Lehet párnát ütni, ordítani, sprintet futni, jól kifársztani magad. Én azt is csináltam, hogy levelet írtam az illetőknek, ahol leírtam, hogy miket tettek, mondtak, elhordtam minden aljas utolsó szemét szarnak, leírtam, hogy megbocsájtok aztán széttéptem vagy elégettem a papírt.
márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ú, ez jó kérdés, nekem a pszichológiai fejlődésem során volt egy párhónapos időszakom, amikor olyan rohadt dühös voltam mindenkire, de mindenkire, hogy azóta is hálás vagyok a környezetemnek, hogy nem közösítettek ki és dobáltak meg kővel. :D


Kérlek a következő sorokat úgy olvasd, hogy ez az én élményem, lehet, hogy rád nem igaz, nem feltételezem, hogy nálad ez van, de én csak erről tudok beszámolni.


Nálam a düh forrása az volt, hogy megfeszültem, hogy másoknak ne okozzak kellemetlenséget, igyekeztem úgy alakítani mindent (a bevásárlókocsi tolásától kezdve a villamosra felszállásig tényleg mindent), hogy ne lépjem túl a határaimat, tekintettel legyek a másikra. Aztán eljött az a pont, hogy rohadtul feldühített, hogy más nem ezt teszi, én foglalok adott helyet a térben (itt most metaforikusan fogalmazok), kb. mozdulatlan vagyok, hogy másokat ne késztessek "kibillenésre", más meg lesz.rja, ha nekem kétrét kell görnyednem, hogy ő kénye-kedve szerint helyet változtasson, hát magasról tesz rá. Akkoriban úgy gondoltam erre, hogy egy zselével kitöltött medencében vagyunk mindannyian, és ha én lesz.rok másokat és úgy mozdulok, ahogy nekem tetszik, másoknak is mozdulnia kell, mert zárt rendszerben vagyunk, és tolom őket. :D Bízom benne, hogy érthető, ha nem, hát sorry.


Engem az oldozott fel a düh alól, hogy rájöttem, hogy ez a zselé arra van, hogy mozogjunk benne, és annak van igaza, aki ezt az istenadta jogát felismeri, csak mert engem arra neveltek, hogy nincs jogom másokra hatással lenni, nem várhatom el ugyanezt másoktól.

Röviden összefoglalva mártírkodtam. :) Senki nem kérte tőlem, hogy tegyek a kedvére, én mégis elvártam volna, hogy mivel én ezt teszem, megtegye más is. Szóval önzőbb lettem, és nagyon jól tettem!


Szóval ez az én tapasztalatom, ha bármi érdekes lehet számodra, annak örülök, ha nem ismersz benne magadra, akkor is köszi, hogy megoszthattam. :)

márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az segített, hogy kiadtam magamból, de nem olyan formában, hogy abból másnak okoztam kellemetlenséget. Hanem aznap, reális kereteken belül, meghajtottam magam tesin, vagy kondiban, vagy kiírtam magamból mindent. Cenzúra és moderáció nélkül, aztán vagy széttéptem azt a papírt, vagy ha gépen írtam, akkor csak mentés nélkül bezártam a dokumentumot. A papíros verzió amúgy hatásosabb volt, mert ott valahogy fejben jobban ott voltam.
márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Küzdősport tanulása, otthonra boxzsák+kesztyű vétele.
márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Futas

Pszicjologiai temaju konyvek olvasasa. Ha megerted magad es a szuleid szemetseget,attol meg utalni fogod oket,de tudod h megszabadulsz toluk. Es nem kuncsorogsz szeretetert ott,ahol nem kapod meg.

márc. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!