Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak-e magyar(országon...

Vannak-e magyar(országon anyakönyvezhető) unisex nevek?

Figyelt kérdés
Tehát ami se nem női, se nem férfi név, hanem nemtől függetlenül adható. Becenév az van (pl Gabi), de nem erre gondoltam, hanem "rendes" névre, ami nem becenév. Eddig még nem hallottam ilyet hazánkban.

ápr. 17. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom a kisebbségek (vagy külföldi szülő) esetén nem kell a listáról választani.
ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 Ez nem pont így van. Külföldi állampolgár szülő esetén valóban nem kell a listáról választani, kisebbség esetén viszont csak annyi az engedmény, hogy a nemzetiségi listáról is választhatnak a "sima" lista mellett.
ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Olyanok vannak, amik fiúnak hangzanak,de lány nevek, vagy lánynak hangzanak, de fiúnevek.

Pl Ármin,Mikolt,Noa,Zoé,Gertrúd,Gorda,Emil,Cecil,Atanáz,Ezra

Bocsi mindenkinek, ha valakinek itt a nevét felsoroltam.

ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Itthon ilyen sosem lesz.

Szted ahol nem lehet nemet váltani ott lesz uniszex név?


Viszont rengeteg undorító nevet engedélyeznek…

ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amíg az a narratíva itthon, hogy a kormány is nyíltan az LMBTQ személyek leköpdösésére buzdítja a birkákat, nem lehet uniszex nevet se adni.
ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
62%

Dühítő, de nem lehet Magyarországon unisex nevet anyakönyveztetni. Most született a lányom, 2x kérvényeztem a nevét, még úgy is kértem, hogy kapna egyértelműen a nemére utaló második nevet is, de úgy sem engedték.

Sőt német nemzetiséginek vallottam magam, de unisex név még úgy sem adható.

De elnevezhetem gyümölcsök után vagy sorozat/szappanopera karakterek után, de persze csakis fonetikusan írva...

máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Van annyi szép női név… nem igaz hogy nem lehet azok közül választani és neked mindenképp uniszex kell…
máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%

"#5: a Noa női név, fiú nem kaphatja."


a Noa illetve a Noah az a Noé Bibliai név egy verziója. Ez hogy női név????

máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek unisex nevek, és valószínűleg nem is fogják engedélyezni hogy legyen.
máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!