Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok embernek miért a pénz a...

Sok embernek miért a pénz a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy sokakat csak a pénz és pénz érdekel.

De miért? Ez lenne a felnőttkor? Hát akkor elég gáz.



ápr. 29. 21:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
86%
Mert pénz hiányában nem nagyon tudsz semmit csinálni.
ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
83%
Mert minden pénzbe kerül.
ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz.

Én például szeretek sétálni, természetben lenni.

Például ezek sem kerülnek pénzbe.

ápr. 29. 21:08
 4/68 A kérdező kommentje:
Vagy nem kerül pénzbe a sportolás a szabadban és még sorolhatnám.
ápr. 29. 21:09
 5/68 anonim ***** válasza:
85%
Mert mosolyért, pozitív gondolatokért, koelhó idézetekért nem adnak kenyeret a bótba'
ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
88%
Ha sok ingyenes hobbid van, akkor is kell a pénz az élethez.
ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
67%

Addig oké, hogy szeretsz sétálni, de az emberek nagy részének nem elég az, hogy céltalanul sétálgat, hanem szeret beülni enni, inni, szórakozni, programot csinálni és többre vágynak mint a szobanövény lét.


Addig oké, hogy sétálgatsz, de laknod kell valahol, és valljuk be, nem mindegy, hogy hol, milyen körülmények között élsz, pihensz. Utaznod is kell valahogy és az alap létezésed mint rezsi, kaja felemészt egy szemmel látható havi összeget.


Fizetésem relatív vállalható, de közel felét csak az viszi el, hogy "vagyok".

ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim válasza:
72%
Van egy egészséges viszony a pénzhez, és van egy beteges semmi nem elég hozzá állás. Utóbbi verzióba sokan bele is betegednek. Igazad van, sok jó dolog van ingyen, csak átkapcsolták az emberek agyát, és legtöbben nem is nézzük meg mélyen kívűlről magunkat hogy másképp is lehetne élni, mert meg akarunk felelni egy csomó idegen embernek, ehhez pedig állandóan sok pénz kell.
ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
68%
Mert az embernek van állati része, amelyik halmozni és raktározni akar, hogy minél inkább biztonságban érezze magát és egyre jobban éljen. Ez egy ösztön. Na már most mindent pénzért lehet venni ami kézzel fogható, így pénzt halmoznak, űzik azt egész életükben. Biztosíthatlak, ha a macskának lenne esze, ő is ezt csinálná. Persze az ember egy intelligens lény, így hát vannak egyedek akik rájöttek, hogy az élet nem csak erről szól, hisz rengetek más is van ami boldoggá tud tenni egy embert. Természtesen szükség van a pénzre bizonyos igények kielégítésére, de a boldogsághoz önmagában édeskevés. A szomorú az, hogy valaki erre egész életében nem döbben rá.
ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
49%

Én szeretek a természetben lenni, ezért is van egy autóm, hogy mobilis legyek, eltankolok havi 2 tank benzint csak azért, hogy kiszabaduljak a városból távolabbi helyekre. Kéktúra azon szakaszait fogom csinálni amit már nem lehet megoldani szállás nélkül.


Komolyabban túrázom, azért oda is kell egy beruházás. Túrabot, normális cipők, adott esetben több is. Normális ruházat, kiegészítők.


Ja és nem kaptam se ingatlant, se semmit, nulláról kellett összevakarjam magam ahhoz, hogy legyen egy biztonságos életem, ahol nem vagyok másoknak kiszolgáltatva.


Pont azért dolgoztam, hogy legyen egy szint amin élek. Persze a végtelen pénz kergetésnek nincsen értelme, de van amikor nincs választásunk és hajtanunk kell azért, hogy később ráérjünk nyugodtan sétálgatni.

ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!