Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok belekezdeni...

Melancholic Eye kérdése:

Miért nem tudok belekezdeni az írásba? Ilyen mással is előfordul? Hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít,hogy a fejemben összerakom a történetet,de valahogy nem tudom elkezdeni megírni. Tudom, hogy ezzel önmagamat gátolom és szeretném megírni amit fejben már részben megírtam,de sohasem érzem jónak a kezdést. Dilisnek érzem magam kicsit...

2014. dec. 29. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
- hagyd ki a kezdést, vagy kezd el, lazán, hogy majd átírod. Egyébként, igen ismerős.. ha írnom kell, mindig sokat mosogatok. :D
2014. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez talán tud segíteni:

[link]

2014. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!Nagyon érdekes ez a technika,valamikor kipróbálom, ha tudom...

Ez fura lehet, de álomban tudok ''írni'', sok jelenetet akkor látok és sok párbeszédet is akkor hallok amikor alszom... Ezzel csak az a gond, hogy ébredéskor mégis nagyon sok részlet ''eltűnik'' és ha megpróbálom úgy leírni azt már rossznak érzem...

2014. dec. 29. 19:08
 4/8 Linó03 ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Ha nem kezdem el időben írni, akkor fejben már sokkal előrébb járok, de még el se kezdtem. Ahogy az első mondta, el szoktam kezdeni az elejét úgy, ahogy, a harmadik mondat már jól megy, és aztán majd visszatérek az elejére. Az elején én már nem szoktam vacilálni, mert megszoktam ezt az érzést, amit írtál.
2014. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor az a legjobb ha valahogy elkezdem magamnak és nem kell annyira az első mondatokkal foglalkozni? Remélem valahogy sikerülni fog végre...
2014. dec. 29. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Írd ami a fejedben van épp gyorsan, utána lehet javítani. Vagy diktafon is használ
2014. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős :) Kicsit úgy vagyok vele, hogy "papíron" úgysem fog úgy összeállni a történet, mint a fejemben, és nem lesz olyan jó, mint szeretném, ezért inkább a legtöbbször nem is írok, pedig egyébként nagyon szeretek.
2014. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok és sokszor én se írok meg történeteket, holott fejben megvan az egész, még az érzések is, csak egyszerűen lusta vagyok elkezdeni írni :D

Ne de hogy a kérdésre is válaszoljak, én mindegyik történetem elejét újra írtam eddig, szerintem ezután sem lesz másként :))

2014. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!