Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Animések! Milyen hely ez a "con"?

Animések! Milyen hely ez a "con"?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátom nagyon odavan ezekért a japán animékért. Ma azzal keresett meg hogy a barátaival be szeretnének öltözni valamelyikből erre a rendezvényre, és kölcsön szeretné kérni a gitárom. Egyenlőre azt mondtam neki hogy még átgondolom. Igazából megbízok benne, tudom hogy vigyázna rá amennyire csak tőle telik. És bár nem egy olcsó gitár de nem is milliós, viszont az az eszmei érték amit nekem jelent hatalmas. Ezért félek kicsit odaadni, nehogy eltörjön vagy valami baja legyen. Legalábbis úgy hogy nem tudom hova megy.

Azt szeretném kérdezni hogy akik már voltak ilyen helyen azok mit gondolnak mennyire biztonságos. Nem lopkodnak? Vagy nagy a tömeg? Esetleg lökdösődés vagy durva dolgok vannak?


2015. jan. 6. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én MondoConon voltam. Lopni nem szoktak, ugyanis van belépő, ezáltal már eleve ki van zárva az aki csak lopni jönne (ők az ingyenes helyeket preferálják). A tömeg az nem volt vészes, szóval például egy disco-nak közelébe sincs. Kb olyasmi, mint Budapesten egy bevásárlóközpontban egy átlagos napon. Emiatt szerintem nem kell aggódnod :)


Plusz ami még jó pont lehet, hogy emlékeim szerint egyáltalán nem volt alkohol, szóval még amiatt sem kell aggódnod hogy részegen összetörik a gitárt. Ettől függetlenül persze gondold át alaposan, mert balesetek bármikor és bárhol történhetnek. Azonban nem tartom veszélyesebbnek, mint pl egyetemre (vagy suliba, esetleg haverokhoz) elvinni a gitárodat, hogy ott zenélj a barátaidnak.

2015. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én voltam egyszer, Miskolcon.

Az nem volt túl nagyszabású, sok tea volt, meg keksz. Nem nagyon tudták összeszervezni, mert minden árus, minden előadó késett, volt táncszőnyeg, meg vetítés és kb eluntam az életem, de ittam vagy 3 liter teát és a koffein túltengés miatt 4 horror filmet néztem meg reggel 6-ig.


Na szóval, Budapesten, s mindenhol máshol ahol komolyan veszik a szervezést nagyobb szabásúak a bulik, fellépéssel, vásárokkal, de nem szokott lenni sem alkohol, sem verekedés, szal nem egy futball meccs.

2015. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Firedoom ***** válasza:

Menj el te is, ugy legalabb megtudod, hogy mit is szeret a barátod ;)

Egy conon másképpen működnek a dolgok mint kint az utcan, mindenki tudja, hogy az a masik párszáz ember miert van itt es tudja, hogy mit szeret. Olyan mintha mindenki valami távoli rokon lenne akivel első ránézésre egy húron pendulnek. Na valami ilyesmi. Szerintem felesleges aggódnod, az igaz, hogy balesetek mindig vannak, de a barátod csak-csak odafigyel ha neked ilyen fontos az a gitár nemigaz? Ha meg nem adod oda akkor hogyan cosplayezzen szegeny? :)

2015. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam járni conokra és cosplayelni is szoktam. :) A tömeg általában elég nagy, de azért túl szokták élni a kellékek a dolgot - bár ez attól is függ, hogy a tulajdonosuk mennyire vigyáz rájuk. Tömeg címen nem őrjöngő tömeget kell érteni; sokan vannak, de általában csak a programokon és a vásáron gyűlnek fel az emberek, ott meg vagy ácsorgás, vagy lassan hömölygés van inkább, mint lökdösődés. :)

Én pont nemrég viseltem olyan cosplayt, amihez nagy kiegészítők tartoztak: két jó nagy "doboz", amik az oldalunkon lógtak egész nap, még a tömegközlekedésen is, ill. két kard. A "dobozok" keményebb fajta polisztirolból voltak, ami nem a legstrapabíróbb; sajna mivel jóval túllógtak rajtunk, mi is össze-vissza vertük őket, meg a tömeg is sokszor nekiment, mégis apróbb sérülésekkel túlélték a napot. :) Szerintem mivel a gitár ezeknél jóval kisebb és keményebb anyagú, valószínű sértetlen maradna egész végig.

2015. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!