Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni?

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy sajnos félvér vagyok, (magyar-roma) de ez sem külsőségekben, sem hagyományokban, nyelvben, szokásokban, megnyilvánulásokban nem jelenik meg. Anyai vérvonalam roma, de már édesanyám sem ápolta a hagyományokat, sőt néha az a képzetem támad, hogy ő is rasszista valamilyen szinten. Saját édesanyámtól rasszista neveltetést kaptam ami maitt kettős tudat alakult ki bennem, és nem tudom eldönteni, hogy miként tekintsek a származásomra. A fő problémám az ezzel az egésszel, hogy én kiskorom óta nem fogadtam el ezt a dolgot, és mai napig ostromlom magam emiatt, sőt rühellem saját magamat. Érdekelne, hogy mit gondoltok erről a témáról.

2015. ápr. 16. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Tudom, hogy ez nem válasz a kérdésedre, de eszembe jutott ez az interjú.

[link]


Talán ha te is kicsit jobban elmerülsz a kultúrában jobban meg tudsz barátkozni a származásoddal.

2015. ápr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is legyél önálló egyéniség vagyis felejtsd el a neveltetésed. A neveltetést anyád rakta beléd de az nem te vagy. Tehát ettől a pillanattól fogva csak saját magadra hallgass.


A kérdés amit fel kell tenned magadnak az az hogy ha te teljesen cigány lennél (láthatóan sötétebb bőrszínnel) akkor te örülnél-e neki hogy az emberek elítélnek pusztán a származásod miatt amiről ráadásul nem is tehetsz.


Gondolom nem rajonganál a dologért.


Ennek ellenére ha van kedved nyugodtan lehetsz rasszista, még akkor is ha te magad félig roma vagy.


Hitler is zsidó származású volt mégis kinyíratott közülük nem keveset. Nem hiszem hogy zavarta a dolog ráadásul gondolom te nem akarsz megölni senkit.


A lényeg hogy fogadd el magad annak aki vagy és a saját véleményed alapján dönts, ne muterod szavai visszhangozzanak benned.


Én például teljesen magyar származású vagyok de soha nem voltam rasszista és nem is leszek mert nem fogok elítélni embereket olyan dolog alapján amiről nem tehetnek.

Ezen felül nem hiszek semmilyen "csoportban"

Mert hogy lehet elítélni mondjuk a cigányokat mindet egyszerre ?

Nem is ismerem őket, mindenki más és más különböző emberi tulajdonságokkal. Lesz közöttük rendes meg olyan aki kevésbé rendes. Akkor hogy utálhatnám őket mindet egyszerre ?


Engem csak az érdekel hogy az adott egyén aki előttem áll milyen emberi értékekkel rendelkezik származásától függetlenül.

2015. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"... sajnos félvér vagyok ..."

Ne sajnáld!

Ezzel gazdagabb vagy!

Én sváb, ruszin, székely vagyok.

Anyud rasszizmusa menekülés. Egy elháritó mechanizmus.

Mint amikor Péterre mondták hogy látták Jézussal, az Ő tanitványa. 3x tagadta meg. Nem tudom megteheted e, hogy szolsz ilyenkor anyukádnak, hogy bánt amit mond.

Rengeteg emberben ott él a cigány ellenesség. Anyukád valoszinüleg menekülni akar ebböl a helyzetből. Identitás zavara van. A politikai élet legfelsőbb körében is az tapasztalható, hogy elfelejti(k) honnan indultak, mik a gyökerek, és pont őket bántják, sulytják mint valami bűnös teherre gondolnak rájuk.

Ismerek sok cigány embert. Művészt, kisembert. Közhely? Ott merem hagyni a pénztárcám. Mert többet kaptam mint adtam nekik.

Ismerhetek egy borsodi lányt. Ő szintén "félvér". Barátomnak mondhattam egy időben. Egyszer beszéltünk a témárol. Mert a személyisége fontosabb!

Egy csodálatos, intelligens, okos, szép lány! Teli érzésekkel.

És ez a fontos! Az hogy milyen származásu csak ismeretanyag.

Ne szabadulni akarj a származásodtol, hanem megismeri, ahogy elöttem irták. Olvasd el #1-es cikkét. Tetszett!

Lehet nem könnyű. Légy büszke!

2015. ápr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasokat es a tanacsokat. A cikket elolvastam es szamomra erdekes volt. Pontatlanul fogalmaztam a rasszizmus nalam annyiban merul ki, hogy eloiteletes vagyok es bizalmatlan a ciganyokkal szemben. A nacionalizmus mint politikai iranyzat sem all tolem messze mert elmeleteben jo. Olni viszont nem terveztem meg a gondolat is messze all tolem :D. Azt gondolpo, hogy a fentebb emlitett identitaszavar nalam is jelen van es sok dologban megneheziti a dolgom.
2015. ápr. 17. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában az integrálódott cigányok utálják a legjobban a "hagyományörző" cigányokat, hiszen azok rájuk is rossz fényt vetnek.

Mivel a rasszok erényei/hátrányai különbözőek, ezért marhaság azt nem rasszistának lenni.

2015. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Engem csak az bosszant, hogy van egy hosszú kapcsolatom, de a párom nem tudja rólam, vagyis nem beszélgettünk erről a témáról és nem jelentettem neki ki, hogy "Hé amúgy én félvér vagyok".Ő is olyan elveket vall mint én a cigánysággal kapcsolatban meg az egész családjuk is, ahol mindneki nagyon szeret engem és lányukként kezelnek.. Viszont nem tudom, hogy érintené a dolog őt is meg a szüleit is.. Anyumon amúgy nem annyira látszik, ő néz ki úgy mintha félvér lenne, nagyszüleimen viszont annál inkább, de velük nem túl jó a kapcsolatom.. Sokszor a nevemet sem tudják, és az utcán sem köszönnek. Szerintem érzik, hogy anyukám ellenük, vagyis a cigány kultúra ellen nevelt és ez lehet az oka a passzivitásuknak.
2015. ápr. 19. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!