Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem bírom a...

Mit csináljak, ha nem bírom a szünetet? Nem tudok mit kezdeni magammal és teljesen kikészülök tőle.

Figyelt kérdés
Hivatalosan még el sem kezdődött a nyári szünet, de már most rosszul vagyok... Egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal. Nem nevezném ezeket hobbijaimnak, de azért év közben le tudtam kötni magamat olvasással vagy film/sorozat nézéssel, biciklizéssel (bár a tanulás miatt eleve kevesebb szabadidőm volt), de most már semmi kedvem nincsen ezekhez a dolgokhoz. Nagy nehezen rá tudom venni magam, hogy olvassak pár oldalt, például nemrég vásároltam egy könyvet, amit nagy lelkesen olvastam és tényleg szerettem, de mióta véget ért az iskola minden sor egy kínszenvedés, ha egyáltalán sikerül ráerőszakolom magamra. Ugyanez van a filmezéssel és más tevékenységekkel is. Egész nap egyedül vagyok itthon csak délután illetve este érnek haza a család többi tagjai, de igazából az sem jelent sok változást mert mindenki megy a maga dolgára. Egész nap csak az ágyban fekszem és igazából nem csinálok semmit. Nincsenek olyan barátaim, ismerőseim sem, akikkel tudnék találkozni, közös programokat szervezni. Nem érzem így jól magam, de tulajdonképpen nem is tudom rávenni magam arra, hogy megnézzek egy filmet vagy elmenjek egyet biciklizni és ha sikerül is, akkor sem élvezem kimondottan... Ha esetleg van valamilyen családi program vagy akár csak el kell menni bevásárolni, annak örülök és rögtön jó kedvem lesz, de ahogy hazaérek már minden marad a változatlan. Ha lenne valami, értelmes, hasznos, élvezetes dolog, amivel napi szinten le tudnám magam foglalni, akkor szerintem minden rendben lenne. Az előző nyaramat végigtanultam és akkor minden rendben volt, jól éreztem magam, de arra nem tudom rávenni magam, hogy autodidakta módon tanuljak itthon bármit is, arra pedig most nincs lehetőségem, hogy ismét részt vegyek valamilyen tanfolyamon vagy kurzuson. Az év közbeni szünetek is hasonlóan teltek, viszont ott csak 1-2 hét kimaradás volt illetve általában mindig volt valamilyen tanulnivaló, házifeladat, amivel tudtam foglalkozni. Szívesebben járnék egész nyáron ugyanúgy iskolába mint, hogy itthon szenvedjek. Szinte már fizikálisan is megmutatkozik (bár nem biztos, hogy bármilyen összefüggés van a kettő között), már az első napokban minden bajom volt (fejfájás, fülfájás, fogfájás...). Rosszul leszek, ha belegondolok, hogy még mennyi napot ki kell bírnom... Nem tudom, hogy mit kezdjek magammal....Ha valakinek esetleg lenne valamilyen tanácsa vagy ötlete, esetleg hasonló problémája, akkor örülnék, ha azt megosztaná velem.
2016. jún. 21. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez fura helyzet. Suli közben időnk nincs, nyáron meg kedvünk. De a te legnagyobb bajod az, hogy nem érzed magad hasznosnak!

Van valamilyen hangszer otthon? Tanulj meg rajta játszani!

Takaríts ki, rakj rendet, én pl. hónapok óta várok egy szabad hétre, hogy a ruháimat és kacatjaimat szortírozzam, rendszerezzem.

Tanulj meg sütni/főzni, érdekes dolog új finomságokat készíteni. Ennek biztos örülnek a családtagok is :)

A lényeg, hogy tűzz ki egy (vagy több) célt magad elé, hogy legyen életkedved! :)

Jó nyarat!

2016. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
korod? f/l vagy?
2016. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kertészkedj, takaríts!
2016. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jöhetnél hozzánk cseresznyét szedni! :D Korod, nemed?
2016. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy magányos vagy? Jó lenne megpróbálnod ismeretségeket kötni, ill. írod, hogy suliban jobban érzed magad, osztálytársakkal összejönni néha? Táborba sincs lehetőséged elmenni? Ha végképp úgy érzed, ez nem a te stílusod, akkor segíts be a házimunkában, ahogy az egyik előttem szóló írja, annak biztosan örülne anyud. Vagy, ha szeretsz tanulni, lehet venni idegen nyelvű könyveket is sok könyvesboltban, fordíts le egyet! Akkor olvasol is, meg tanulsz is, összekötöd a kellemeset a hasznossal.
2016. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el edzeni. Nézzél saját súllyal végezhető gyakorlatokat. Ez le is fog kötni és a nyár végére eredménye is lesz. Emellett ingyen van és ha lejársz ilyen szabadtéri workout parkba lehet még barátokat is szerzel. Ha lány vagy akkor is.
2016. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!