Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt a fiatalt,...

Miért nézik le azt a fiatalt, aki undorodik a saját generációjától?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasok olyan kérdéseket, amelyben egy fiatal jogosan kritizálja a saját generációját.

Erre ilyen válaszok jönnek, hogy:

"Te se vagy több náluk!!!!44"

"Hú, milyen különlegesnek érzi itt magát valaki!!!!44"

Oké, biztos van, aki csak különlegesnek érzi magát, de nem az. De mi van, ha tényleg más, mint a többiek, tényleg különleges? Nem tudhatjuk, mert nem ismerjük a kérdezőt. De akkor mire fel az irónia?

Másrészt úgy írnak egyesek, mintha semmi gond nem lenne ezzel a generációval. (Lehet, hogy régen se volt jobb a fiatalság, lehet, hogy régen jobb volt. Ezt én nem tudom. De hogy most vannak problémák vele, azt igen.) Tényleg nem probléma, hogy aki nem követi a divatot, nem úgy viselkedik, mint ahogy a többség elvárná, azt kiközösítik, nyominak tartják, kiröhögik?


2016. nov. 14. 20:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Igen, mert te is lenézel másokat, csak másért, általánosítasz, és azt várod, hogy neked bizonyítsanak. Mitől jobb ez? Tudod, a vádlónak kell bizonyítani a bűnösséget, nem a vádlottnak az ártatlanságot.

Amíg te az utálatra pazarlod az energiáidat, mások, akik nem akarnak neked bizonyítani, talán sokkal több szépet észrevesznek az életben, mint te.

No, de én le is zártam, majd egyszer talán magadtól is rájössz, ha mégse, akkor részvétem. :-)

2016. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Olvasd már el még egyszer!


"egyénekre lebontva nincs baja senkivel addig, ameddig nem bizonyosodik be róla, hogy ő is ehhez a többséghez tartozik"


Pont azt írtam, hogy ameddig nem bizonyosodott be egy fiatalról, hogy ő is bunkó, addig nem nézem le. Erre te leírod, hogy a vádlónak kell bizonyítani a bűnösséget. Erről ennyit, én is így gondolom. Most, hogy ezt tisztáztuk, vegyük újra, hogy miért ks vagyok ugyanolyan rossz. Mert azt mondtad, azért, mert elvárom, hogy bizonyítsanak nekem, de most kiderült, hogy nem, és ezelőtt se ezt írtam.

2016. nov. 14. 22:31
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem lenézik, csak elnézően mosolyognak rajta egyet. Mert tudják, hogy tiniként felnőtteskedni életkori sajátosság. Annál is, aki cigivel és bulizással akar többnek tűnni, és annál is, aki ezeket elutasítja, hogy ezzel tűnjön többnek. Nincs ezzel baj, majd kinövitek. Engem jobban zavar az a 20-as évei elején járó fiatal, aki okosnak, tájékozottnak hiszi magát, de nem látja be, hogy ugyan csak néhány év előnyöm van vele szemben, de ettől értelemszerűen tapasztaltabb vagyok nála. Az intellektus teljes hiánya engem eléggé tud bosszantani.
2016. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, észrevetted, hogy ellentmondásban vagy önmagaddal? Lenézed a generációdat, de azt írod, hogy egyénileg meg ettől eltérhetsz. Szerintem a generációd lenézését felejtsd el, és maradj csak az egyéni értékítéletnél. Többre mész vele, ne akarj egyszerre két ellentétes dolgot gondolni. :-) Tehetsz úgy is, ahogy én, hogy óvatosan állsz az emberekhez alapból, csoportoktól függetlenül.

Minden generációnak megvannak a maga nyavalyái, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más körülmények között nőttek fel, máshoz kellett idomulni. A szüleim pl. nem tudnak tanácsot adni álláskeresésben, mert nekik még természetes dolog, hogy mindig volt munkájuk, az én generációm számára ez már álom, a következő generációnak meg a mi generációnk harcolt ki sok lehetőséget, amit mi már a korunk miatt nem élvezhetünk, de szükségünk lett volna rá, pont ezért álltunk ki akkor, amikor érintettek voltunk. Rossz szokások is mindig voltak, meg kevésbé elfogadott dolgok. Szerinted a hippik hogyan éltek a 70-es években. Remélem, tisztában vagy vele, hogy az ő életük nem csak a csicsás virágos ruhákról szólt. Menjünk még visszább? Élnél kisemberként egy olyan korban, ahol a földesúrnak első éjszaka joga volt és minden arát megfektethetett a nászéjszakán?


Ugyanolyan ember vagy te is, mint bárki más, és biztos neked is vannak olyan hibáid, amik mások számára elfogadhatatlanok. Pl. ez az ítélkezés.

2016. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a kérdezővel érdemes lenne vitatkozni, a válaszaiból ítélve minden, csak nem értelmes. Valszeg gyerek még, aki kiakadt azon, hogy a fiatal generáció utálata nem jelenti azt, hogy különb tőlük, és kétségbeesetten próbálja bizonygatni, hogy ő igenis jobb.

Namost van különbség aközött, hogy valakit kiközösítenek, mert nem olyan, mint a társai, és aközött, hogy szimplán idegesítő, és elviselhetetlen.

2016. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

24-es, oké, lehet, hogy szerencsétlenül fogalmaztam, de te is megérthetted volna, hogy miről beszélek. Az "undorodom a saját generációmtól" alatt nem azt értem, hogy minden egyes tagjától undorodom, hanem azt, hogy a generációra jellemző tulajdonságoktól, és attól a többségtől, akire ez jellemző.


Lehetséges, hogy régebben se volt jobb a fiatalság (általában, hangsúlyozom, nem minden fiatalra igaz!), de ez nem változtat azon, hogy most nem jó.


Hippik hogy éltek? Igen, drogoztak például? Na és? Nekem ezzel abszolút semmi bajom. Azzal van bajom, aki kiröhögi pl. azt, aki nem drogozik, hogy "hú, de kis szánalmas vagy, nem mered kipróbálni".


Most, hogy tisztáztuk a következő 2 tényt:

1. Nem minden fiataltól undorodom, csak bizonyos egyénektől, akik amúgy többségben vannak a generációmban.

2. Nem az a bajom, hogy valaki mondjuk drogozik, hanem az, hogy a "kevésbé menőket" kiröhögik, megalázzák stb.

Még mindig azt gondolod, hogy semmivel sem vagyok jobb náluk?

2016. nov. 15. 13:33
 27/28 A kérdező kommentje:
25-ös: Á, értem. Nem is ismersz engem, de te ítélkezel felettem. Én viszont ne ítélkezzek más felett. A kettős mércét érezzük azért, nem?
2016. nov. 15. 13:34
 28/28 anonim ***** válasza:
Iszonyat nagy hülyeség a saját generációdat utálni? Miért tennéd? Az öregek között is vannak ám, akik megérik a pénzüket. Sőt, közöttük szerintem több van. A piacon majd' fellöknek, a metrón a lábamra rámegy a banyatankkal. Na, de nem is erről van szó. Igen, sok a hülye ember, de ez mindig is így lesz. Találd meg a saját társaságod, onnantól nem fogsz törődni a generációddal, azt garantálom. Nem olvastam végig teljesen, csak átszaladtam a szövegeidet (őszintén szólva nem érdekel a hablaty. Van, amikor fontos a leírás, de itt nem az, kommentjeidre ez szintén igaz). És az alapkérdésre válaszolva: azért nézik le az ilyen fiatalokat, mert a SAJÁT korosztályát, nézi le, tulajdonképpen ilyen szempontból a múltban ragad a megkeseredett (nem feltétlen öreg) emberekkel, és hibát talál mindenben (nem csak a generációban), semmi sem elég jó. Egyébként nem kell lenézni. Semmi értelme. Ha nem tetszik a divat, ne kövesd (egyébként nem tudom, hogy éppen mi a divat, a neten/valóságban látott alapján sztem nincs is igazi egységes divat, csak sok hülye ribi meg páva), de ha lenézel másokat, akkor azzal alapból kiváltod az emberek rosszindulatát. Legyen szó generációról, vagy akármi másról.
2016. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!