Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kb hány százalék lehet, akik...

Kb hány százalék lehet, akik már kitelepültek az országból, de ha jobbra fordulna itthon a helyzet akár vissza is jönnének?

Figyelt kérdés

Van ez a 600000-es szám kb akik már elhagyták az országot. Vagy csak munka miatt, vagy akár végleg. Na erre lennék kíváncsi hogy ti szerintetek ennek az "elméleti" számnak (tényleges adat ugye nem ismert, szerintem akár több is lehet) kb hány százaléka "hozható" vissza ha valamelyest normalizálódna itthon a helyzet?

Természetes csak a véleményetekre lennék kíváncsi, természetesen pontos számot lehetetlen mondani.


Úgy is kérdezhettem volna hogy mennyi ember lehet ezek közül akik ha bármi történik az országban már akkor se jönnének vissza.



2016. dec. 21. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még itthon vagyok, szerzek kis tapasztalatot, aztán 1-2 év múlva lelépek és nincs az az isten, hogy visszajöjjek.
2016. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sok szerencsét előre is, teljesüljön amit tervezel.


Szerintem akik kimentek annak a nagyobb fele biztos nem akarna már visszajönni. Szerintem...

2016. dec. 21. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nehéz megítélni, semmi érdemit nem lehet ezzel kapcsolatban mondani. Vannak akik elég messze mentek, Amerika pl, akik beérték a nyugati országokkal, azok néha hazalátogatnak, de nem jönnének már vissza, persze van kivétel. De ebben a lepra telepben sose lesz olyan normális élet mint Angliában pedig ott is vannak kisebb problémák, mégis a kisember is éli világát.

Azon emberek akik úgy elmentek hogy kint pár év után házat lakást vettek, biztos helyük lett kint, és tudják a nyelvet is, vagy akár még egyet, azok minek jönnének vissza? Ide, a bizonytalanba hol ott nem lehet tudni mikor lesz jó kormányzás(majd ha kidöglik a mostani parlament) talán évtizedek múlva, mikor lesz euró. De gyanítom amíg ilyen putri van az országban semmi haladás nem lesz, mert lehúzzák az embert a munkájában és a boldogulásában is.


Egy ált. sulis osztálytárs 2008-ban ment Angliába, 2012-ben megismerkedett egy szintén "bevándorló" csajjal azóta már gyerekük van, sikerült venniük egy saját lakást, hitelmentes az autójuk, nyaralni járnak, pedig egyszerű tűzoltó a srác, a barátnője meg fodrász, manikűrös


Hidd el többen fognak még elmenni innen rövidebb idő alatt, mint hogy olyan szinten legyen az ország mint Ausztria. Előre lépni nem tud egy fiatal se, nem hogy még a 30+osak. Dolgozunk a semmiért konkrétan.


Anno akik 56-ban elmenekültek pl Argentínába, onnan sem jött mindenki haza, minek tették volna, hisz egy szétlőtt romhalmaz volt az akkori főváros.

2016. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek én se látom azt a jövőben hogy normalizálódjon a helyzet itthon, ezért félig-meddig elméleti a kérdésem.

Amit írsz azzal egyetértek. Én is a 20as éveim végét taposom, de kilátástalan a jövőm. Munka-munka-munka de mégse haladok 1--ről a 2-re. Na meg ami az országban folyik. sok helyen utálatos munkatársak, stressz, befásult emberek, mindenhonnan az jön le hogy ki mit mentett magának stb...Hál istenek nem nézek tv-t ezért sokat nem is tudok de azért helyi szinten is megy ez, az meg néha eljut hozzám is.

2016. dec. 22. 00:03
 5/9 Psycho ***** válasza:
100%

Én milliós nagyságrendről is hallottam már. Akár 600ezer, akár millió, ezek már akkora számok, hogy önmagukban valós problémákat okoznak. Mert hát ki az, aki kimegy, és kint is marad? Nyilván a képzett, többségében nyelvet ismerő munkaerő. Ők viszont itthonról hiányoznak (kiválasztás területén dolgozom, az ország több területén, így közelről látom a következményeket). De ez másik téma.


Az ember hamar megszokja a jót, hát még a jobbat. Sokakat az ismeretlen közeg tart vissza, illetve az, hogy kötődnek a "gyökereikhez" - meg persze az önbizalomhiány, ami teljesen érthető, ha pl. nem tud nyelvet és/vagy szakmát. Bár ma már ott tartunk, hogy nemcsak a diplomás disszidál, hanem a szakmunkás is.


Aki visszajön, semmiképp sem a körülmények miatt jön vissza, legfeljebb a kötelékek miatt, pl. barátok, család (több ilyen embert is ismerek).


Viszont az eredeti otthonhoz való kötődés ebben a 600.000-1.000.000 ember (nagy részében) is megvan. Viszont ahhoz, hogy visszajöjjenek,

1) vagy krízisjellegű változások "kellenek" ott, ahol vannak, azaz pl. munkahely-vesztés, akár terrorcselekmény, akár bármi egyéb, ami arra készteti az embert, hogy visszatérjen a biztos pontokhoz

2) vagy radikális változások idehaza, melyek értelmében az itthon potenciálisan elérhető életszínvonal legalább megközelítse a külföldit. Értsd: sokkalta jobb fizetés, jobb munkakörülmények, kecsegtetőbb karrierutak.


Azon ismerőseim, akik külföldről hazajárnak, legfeljebb ideiglenesen teszik azt, egy-két hétre.

2016. dec. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akinek mar kint nevelkedik a gyereke az nem menne vissza barmi is lenne, legfeljebb nyugdijasnak vagy meg annak sem.


Mi sem tervezzuk, 10 eve itt vagyunk, a gyerek jobban tud nemetul mint magyarul. Itt van az otthonunk...

2016. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Természetes ha valaki "letelepedett" ház esetleg gyerek is van annak az élete már ott van kint, ők már biztos nem térnek vissza.

Ahogy írjátok az ország szempontjából hátrányosan pont a szakképzett emberek mentek el, amit ugye nagyon megérez az ország.

Akik szerintem a "visszajövők" táborát erősíthetnék azok akik kijárnak 2-3-4 hónapra dolgozni és csak a munka miatt vannak. De ha telnek az évek és normálisan él kint míg dolgozik akkor inkább azt a körülményeket választja ha van lehetősége rá. Ismerek olyat is hogy osztrákba mennek hetente. Hétköznap dolgoznak hétvégét meg itthon töltik. És nem határ közeliek hanem Pest közeli településen laknak.

2016. dec. 22. 10:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még itthon vagyok, de minek? Az a vicc, hogy magyarországi viszonylatban elég jól keresek (nettó 300), aminek baromira örülnöm kéne, csak épp szoktak külföldön lenni napidíjas munkáim, és látom a különbséget... Külföldön ennek a 3x-osát megkapom úgy, hogy emellé a szállásköltségemet, a repjegyet és a helyi autóbérlésemet is fizetik. Gyakorlatilag csak kajára kell költenem. Ilyenkor többszörösét tudom FÉLRETENNI az itthoni teljes jövedelmemnek. Akkor mégis ki az az idióta, aki itthon akar maradni?
2016. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8as.

A jelenlegi helyzet az országban nagyon tré, de a kérdésem nem a mostani helyzetre szólt. Ahogy előzőleg írtam sajna semmilyen változást nem látok a közel jövőben, így érthető hogy aki teheti az menekül az országból.

2016. dec. 22. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!