Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit gondol a videózásról?...

Ki mit gondol a videózásról? Youtube Hány éves kortól kéne elkezdeni? Mi fog meg egy videósban? Milyen minőséget kéne megütnie egy videónak? Milyen youtube csatorna jó? Mi rosszat követhet el egy kezdő videós?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat előre is!!!!!

2016. dec. 29. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
akkor kell elkezdeni, amikor tudsz beszélni, van témád.. ami nem az időjárás meg a "semmi nem történt de elmondom napi 3x " Minőség, minimum 720p, normálisan megvilágított kép, nem össze vissza rezgő kamera, érhető hang.
2016. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

"Ki mit gondol a videózásról?"

Olyan mint az éneklés, mindenki csinálja, de nem mindenkinek megy.


"Hány éves kortól kéne elkezdeni?"

Ahány éves kortól képes valaki összeállítani egy minőségi és tartalmas videót megfelelő narrációval.


"Mi fog meg egy videósban?"

A videói, a téma és az egyediség.


"Milyen minőséget kéne megütnie egy videónak?"

Minimum olyat, ami élvezhetővé teszi a témát. Megfelelő kamera, hardver, mikrofon, megfelelő környezet. Például egy sima telefonos bemutató is teljesen más, ha jó kamerával, jól konferálva, megfelelő háttérrel készítik, mintha valaki otthon a háttérben a szennyes alsógatyáival.


"Milyen youtube csatorna jó?"

Sokféle lehet jó, lehet vicces animációs, Prank videós, történelmi, tudományos, adott szoftverre épülő.


"Mi rosszat követhet el egy kezdő videós?"

Sok mindent:

-Gyenge narráció

-Gyenge minőség, szar mikrofon

-Értelmetlen téma


De ugyanezeket elkövethetik "profik" is. Nekem a legnagyobb bajom, hogy egy idő után unalmassá, hiteltelenné válnak. Például 1-1 átverős videónál elhiszi az ember hogy mennyire megijed, de mikor már 120 átverés után is úgy tesznek mintha az lenne az első, az már unalmas. Vagy mikor valaki önismételgető, vagy egy idő után megrendezettnek tűnik a "spontán" videója.


Szerintem itt van például egy tök érdekes amit mostanában megnézegetek:

https://www.youtube.com/channel/UCK09g6gYGMvU-0x1VCF1hgA

Vizuálisan mutat be és mond el világháborús tényeket, utánajárást és igényességet követelő téma.

2016. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ami viszont a legfontosabb, nem úgy működik a dolog hogy megkérdezem a népeket "hali miről akartok videót látni".


Szerintem az egésznek az alapja a téma, amiről véleményt fejtesz ki, vagy éppen érdekel és meg akarod osztani másokkal is.

2016. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénzt, népszerűséget akar valaki akkor elég ha átlagos, unalmas lúzer vagy és a mindennapjaidról csinálsz vlogos szart, vonzani fogod a hozzád hasonlóakat akikből nagyon sok van. (előny ha lány vagy!)


Ha értelmes videókat akarsz csinálni ami nem csak egy hányás, csak akkor kéne elkezdeni a videózást ha mentálisan érett vagy.

Neked nem kéne elkezdeni szerintem, mert ilyen dolgokkal sem vagy tisztában.


De simán lehet sikered úgy hogy egy idióta vagy, például:

https://www.youtube.com/watch?v=QMeyJWYRjZk


207 000 agyhalott gyökér imádja ezt a senkit.

Tartalom 0.

2016. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ha van miről beszélned, ha azt sajátos stílusban elő tudod adni, ha van jó kamerád, a hang és világítás rendben van, és tudsz alap szinten vágni, a többi meg majd jön magától, x videó után már jobban megy a vágás, a világítás, stb. (Pont múltkor tévedtem egy magyar divatblogra, ahol a csajnak mindenféle drága cucca volt, viszont a képek minősége a blogon szerintem max kezdő blogosként vállalható, nem 2-3 év tapasztalattal meg promócióval. Ha valakinek van pénze Guccit venni meg 2 hónapig amsterdamban reggelizni, félévente ajakfeltöltésre járni, akkor nem érdekel, mennyire szereti a pasiját, aki szeretetből outfit fotókat csinál róla, igenis fizessen profi fotósnak, de legalább vegyen egy jó kamerát. )


Szeretem, ha az illető ért az adott témához, amit bemutat, pl egy beauty videós tudjon sminkelni :D Ezen kívül nem árt, ha nem baromi idegesítő a videós, és nem olyan egyszerű, mint egy kavics. Tudjon értelmes mondatokat összerakni, ne vihorásszon, legyen professzionális, ne birizgálja a haját vagy kalimpáljon a kezével túl sokat, miközben videót csinál. Baromi zavaró. Én nem szeretem a túl affektáló, kényes, de a túl személytelen és unalmas youtubereket se. Szeretem, ha humoros, de ne erőltesse. Nem szeretem a bunkó, sértő, szexista, rasszista vicceket pufogtató youtubereket, akik vicc gyanánt káromkodnak vagy agresszíven ordibálnak (pl videójátékosok). Nagyon unintelligens dolog, nem vicces, baromi gáz.


Én legtöbbször smink illetve divat videókat nézek, leginkább külföldiket. Ebben a témában szeretem, ha az illető változatos termékeket használ, kipróbál új dolgokat, esetleg ötletet adva nekem, illetve, ha különböző árkategóriájú cuccokat mutat be, mert pl nekem nincs pénzem high-end sminket használni állandóan :D

Legyen változatos, informatív (!!!) a promóciókat igenis jelölje meg a videóban vagy a leírásban. Magyar youtubereknél szokás, hogy a totál egyértelmű reklámokat nem jelenítik meg a videó során, ami szerintem gáz, másrészt megtévesztő, meg hát szerintem gáz, amikor 2 héten belül a negyedik videós csinál videót ugyanarról a márkáról/cégről, akármi :D (Ez nyilván a külföldieknél is megvan, de mivel a magyar paletta kisebb, jobban feltűnik) Semmi bajom a szponzorált videókkal, de legyen már feltüntetve, külföldi youtubereknél ez alap, és attól még, hogy a videós feltöltéskor kipipálja a "ez a video fizetett promóciót tartalmaz" boxot, attól még szerintem elvárható, hogy legalább a descriptionbe leírom, hogy ki szponzorált :D


Azt látom, hogy a magyar felhozatal max a tizenéveseknek vicces. 25 évesen, alig van olyan videós, aki számomra is értelmes, szórakoztató és hasznos videót tud csinálni (főleg beauty témában, de fiatalabb unokatesóim révén ismerek más jellegű videósokat is, és hát nálam nagyon kevés üti meg a színvonalat - érdekes módon szerintem az egyik legjobb minőségű videókat készítő magyar beauty vlogger 17 éves... :D - más kérdés, hogy korkülönbségből adódóan nála a tartalom nem mindig érdekes számomra). Nyilván a tartalom attól függ, ki a célközönség és milyen témáról akarsz beszélni.


Szoktam nézni vlogokat is. Ki nem állhatom azt, amikor valaki 10 percig az ágyban fekszik, és dumál a semmiről. Nagyon szeretem az utazós vlogokat, vagy a weekly vlogokat, ahol szépen össze vannak vágva az események, akár fölösleges pofázás nélkül, kapok egyfajta képet az adott helyről, vagy városról, hasznos információkat arról, hl érdemes koktélozni, hova menjek, ha kézműves teát akarok venni (vagy tökmindegy, mit), vagy a vega húgomat meghívni vacsorázni, akármi. Nem mintha sokat utaznék, de később jól jöhet :D


Jó csatorna: változatos videók, változatos termékek, informatív, nem csak promóciós videó, alapvető hozzáértés a témához, amiről beszél, ne pofázzon fölösleges dolgokról, legyen humoros, de ne erőltesse, a technikai háttér, a kamera, a világítás, a hang legyen rendben, nem baj, ha nem profi, de ne legyen webkamerás árnyékos, recsegős ultragáz. Ne legyen a videó túl hosszú, vagy ha hosszú, akkor ne legyen monoton.


Rossz csatorna: repetitív, semmitmondó, nem ért a feldolgozott témához, rossz videóminőség, idegesítő, unalmas vagy túl agresszív előadásmód, túl hosszú, fölösleges videók, videórészek.

2016. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Jó dolog szerintem :) Minimum 15évesen kéne kezdeni és akkor sokkal kevesebb idióta égetné le magát amit majd később megbán :D Alapvetően én gameplayt nem nézek mert ha érdekel egy játék kipróbálom :D Vlog videókat szoktam nézni de azokból se a divat videókat (ne nevess kihívás és egyéb kihívások nem érdekelnek). Napi vlogokat,történet mesélős vlogokat,top 10 tény és ilyeneket szoktam nézni :) Nekem a minőség fontos sokkal szívesebben nézek egy jól megvágott (nem össze vissza vagdosott videót mind pl ahogy az AvM csinálja na az gáz).És persze a kamera minőség is számít mert sokat emel a színvonalon :D PL ott a herby régen néztem mert bírom a stílusát de az ,hogy arra nem méltatja a nézőit hogy kamerával vegye a videóit na az irritáló holott van kamerája.Mostmár inkább csak zenéket hallgatok mert 2016 ba akkora egy szégyen lett ez az egész videózás. Meg amit a sok hülye gyerek leművel kommentekbe "első" "osztályos" stb na meg egy értelmes mondatot nem tudnak leírni :D 17F
2016. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem ezt a TheVRatyi csatornát, mert most volt róla egy ilyen cikk egy híroldalon, hogy ezek nyerték az év videósa versenyt. Egy hányadék. Csoda, hogy a mai gyerekek ostoba, mocskosszájú tahók, akik a PISA teszten elbuktak? Ha ezeket akarod utánozni, na azzal biztos, hogy rossszat követsz el.
2016. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolok erről?

Manapság minden fiatal Youtuber akar lenni. 10 éve még webfejlesztő vagy egyéb informatikus akart lenni minden második fiatal. Biztos hogy jó irány az ha 5 év múlva mindenki aki teheti Youtuber lesz? Egymásnak fognak adományozni vagy reklámozni? Nem zavar ez csak az elmúlt évben különösen felerősödött ez és főleg azóta mióta pénzkereseti lehetőségként találtak rá az emberek a Youtube-ra. Éppen akkor akarnak ilyen sokan Youtuberek lenni amikor egyre nehezíti a Youtube a pénzszerzési lehetőségeket és lassan ki is vezeti és áttereli az előfizetéses rendszerre.


Hány éves kortól érdemes elkezdeni? Azt gondolom hogy megvannak a veszélyei a nyilvánosságnak amikkel sok Youtuber akkor találta magát szemben amikor már nagyon elmerültek ebben. Az első kérdésnek egészen másnak kellene lennie. Akarod az ezzel járó rossz dolgokat is? A kudarc élményeket amik akkor is lesznek az elején ha később már el tudod érni a kitűzött céljaidat? Elviseled majd a kritikákat? Megfelelően tudod ezeket kezelni? Szükséged van a nyilvánosságra? Ha igen akkor miért? Hogyan fogod viselni? Ha be kellene határolni akkor 18-80 éves korig bárki elkezdheti ha már úgy érzi hogy ebbe felelősséggel belevághat és később sem fogja azt érezni hogy megbánta. Mert ez már nem visszavonható. Ami felkerült az internetre az ott is marad. Ha törlöd a csatornát addigra már lementették vagy lemásolták sokan mások főleg ha valami hibát követsz el.


Mi fog meg egy Youtuberben? Személy szerint engem semmi. Nem a Youtuber fog meg hanem az érték amit átad ha lehet egyáltalán ilyenről beszélni. Vagy csak a szórakozás ha le tud kötni. Nincs olyan videós akinek több olyan videója is lenne amit megnéznék ezért nincs kedvenc videósom. Tudom a többségnek van mert a nagyon fiatalok szeretik a személyi kultuszt ami a Youtuberek köré épül. A mondanivalójukkal sem értek egyet. Nem láttam még olyan Youtubert aki ne beszélt volna hülyeségeket vagy kirívóan ellentmondásos dolgokat akkor amikor komolyan gondolta a szavait. Az más amikor valaki eleve hülyéskedik de ezt is csak kevesen csinálják jól és jó humorral hogy egy felnőtt ember számára is szórakoztató legyen.


Milyen minőség legyen?

Egy nem túl régi mobil kamerája vagy egy olcsóbb kis kamera is megüti azt a szintet ami szükséges. Hetek alatt teljesen ki lehet tapasztalni hogy milyen fényviszonyokban hogy érdemes felvételeket készíteni és milyen beállításokkal. A hangbeállításokra ugyanez érvényes. Nem szükségesek milliós eszközök mert a Youtube és a Twitch lejátszóján nem fog átjönni az a minőség amit a nagyon drága profi készülékek tudnak. Felesleges.


Milyen csatorna jó?

Az amit szeretsz csinálni. Hogy ez másoknak mennyire tetszik az már más kérdés. A helyet is jól kell megválasztani. A Youtube nagyon háttérbe szorítja most már a gamereket de ha más érdekesebb és változatosabb témákban dolgozol akkor ideális lehet. A Youtube pénzkereseti lehetőségek is egyre jobban beszűkülnek és már most egyre többen inkább adományokból élnek. Ha gamer vagy akkor a Twitch-et válaszd.


Mi rosszat követhetsz el?

Az előzőekből kiolvashatod. Mindig oda kell figyelni a szerzői jogokra. Nem használhatod fel mások műveit vagy alkotásait. Még a játékokat sem igazán lehetne felvenni de sok játékfejlesztő cég megengedi hogy valaki videót készítsen a termékükkel. Mindig utána kell olvasni vagy érdeklődni. Később ha sikerül elérned a megfelelő nézettséget hogy megkeresnek olyan média cégek akik több videóst fognak össze és partnerségi ajánlatot tesznek ezen is gondolkodj el hogy ez mennyire lenne jó neked. Sok dolgot te magad is el tudsz intézni amit ők ajánlanak vagy tennének nem kevés pénzért. Sokat kell olvasni és tanulni ebben a témában. Nagyon sok múlik a marketingen és az angol nyelvtudásod legyen legalább kommunikációs szinten hogy megkereshesd a kiadókat engedélyért vagy ha valamilyen jogi nehézség lesz akkor meg tudd oldani. Semmit nem érdemes úgy elkezdeni hogy nem tudsz róla eleget mert abból nem sok jó származik ha vakon beleszaladsz.

2017. jan. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!