Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti 20-25 évesen hol tartottato...

Ti 20-25 évesen hol tartottatok az életben?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, egyetemen tanulok, most tavasszal lenne az utolsó félévem (papíron).... de nagyon elrontottam az egészet és még van kb másfél évem hátra. Idegennyelvek közül csak angolul tudok (felsőfok). Saját lakásom nincs, autóm nincs, jogosítványom nincs. Félretett pénzem nem sok, kb 600e. Dolgozni csak nyáron szoktam. 4 és fél éve van barátnőm (talán ő az egyetlen értelmes dolog az életemben).



Mostanában nagyon úgy érzem, hogy teljesen értelmetlen az életem, mert elrontottam a tanulmányaimat.. sok ismerősöm 21-22 évesen már befejezte az egyetemet és neves cégeknél dolgoznak jó fizetésért vagy mesterképzésen tanulnak, jó autójuk van, albérletben vagy saját lakásban laknak a párjukkal, stb.


Ráadásul nem is szeretem azt amit tanulok, így nincs is sok kedvem befejezni.. :(


Szerintetek hogyan tudnám helyrehozni az életem? Mit tennétek a helyemben?


2017. jan. 12. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

22 évesen sehol hozzád képest. 25 évesen már közelítek hozzád, bár se párkapcsolatom, se megtakarított pénzem, de van állásom. Szóval vagy jó, ahol tartasz vagy az én életem nem ér s..t se.


Végezd el az egyetemet, hogy ne mennyen pocsékba az eddig beleölt energia, de tanulj, hogy ne csússz többet. Vedd fel úgy az óráid, hogy legyen időd mellette dolgozni (pl gyakornoki programok). Ha bekerülsz egy jó helyre oda végzés után felvesznek. Ennyi. Biztos nagyon jó helyen tanulsz, ha nálatok mindenki egyből jól kereső helyre tudott menni, de hidd el nem ez a nagy átlag.

2017. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

:)


Úgy hozd helyre az életed, hogy kicsit leszállsz a földre és elgondolkodsz. Mert az élet nem ezekről szól.

2017. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
4 és fél éve van egy csodás barátnőd és ilyeneket mondasz...
2017. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hello! Első éves egyetemista vagyok, tetszik amit tanulok, van barátom már négy éve, egy szerető családom, jogsim, kocsim nincs, de amíg nem dolgozok nem is kell. Megtakarított pénzem kb 150ezer forint, amit végülis lassan, de felélek majd. :D Én boldog vagyok, pedig se lakásom, se kocsim, se állásom.
2017. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
És ide járnak az emberek dicsekedni, mert hát hol máshol tegyék. Drága egókirályok és királynők.
2017. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

sehol...alapban 25 voltam, mire befejeztem az egyetemet (nem csúsztam, évvesztesként kezdtem a sulit, tehát érettségikor majdnem 19, aztán egy év kihagyás, mikor nem vettek fel az egyetemre, tehát azt kezdtem húszévesen, öt év egyetem.).

mire befejeztem, közelebb voltam a 25. szülinapomhoz, mint a 24-hez.


jogosítványom volt, de nem vezettem, semmi más...se barát, lakás, kocsi, ugyan már...

2017. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ilyenek miatt depressziós a drága, még komolyan felcseszi az agyamat.
2017. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

21-22 évesen befejezték az egyetemet.


én a régi rendszer szerint jártam, akkor egyetemet alapban minimum 23 évesen fejezett be az ember (18 éves, érettségi után és öt év). amit 21-22 évesen befejeztek, az főiskola volt, nem egyetem.

2017. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én még csak 19 vagyok de leírhatom neked, hogy hol tartok. 17 évesen ott hagytam a sulit és dolgozni kezdtem, mert nagyon padlón voltam. Most is dolgozom, mellette küzdősportra járok, nincs barátnőm; autóm sem albérletem. Nyár után megyek vissza suliba, addig pedig erősödöm és dolgozom amennyit csak lehet. Barátnő alakulóban van és ha ezek összejönnek akkor tutira mondhatom, hogy elértem a mostani célokat. Mikor ott tartok jönnek újak és azokat is el fogom érni. Neked javaslom, hogy fejezd be a sulit és ne arra törekedj, hogy jó legyen a fizetésed, hanem, hogy élvezd a munkádat. Idővel neked is meg fog adatni a lehetőség, hogy megszerezd amit akarsz.
2017. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
volt egy akkor 17 éves autóm, meg jogsim meg 1-2 év munkaviszonyom valami tróger helyen. Most 7 évvel később van egy 22 éves autóm (ugyan az) és még több év munkaviszonyom egy tróger helyen.
2017. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!