Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furcsán hangzik ez a kérdés,...

Furcsán hangzik ez a kérdés, de nem gondoljátok, hogy jobb lenne, ha néhány betegségre az emberiség nem találna gyógyírt a túlnépesedés elkerülése érdekében, vagy ha esetleg le lenne korlátozva 2-3-ra a maximálisan szülhető gyerekek száma?

Figyelt kérdés

Az emberiség a létező legpusztítóbb dolog, ami ezen a bolygón volt. Egy hatalmas vírus, egy élősködő, miattunk állatok ezrei, milliói haltak ki.


Vannak bizonyos vírusok, amelyek megcsapolják az emberiséget, és még így is túl erősen gyarapodik az emberi faj.


2017. jan. 21. 12:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

A betegséges ötleted működhet. De akkor is ilyen véleményen lennél ha te vagy szeretteid lennének fertőzöttek és az orvosok közölnék hogy "ezeket most hagyjuk meghalni, mert túlnépesedés van amúgy is. Na így már nem olyan jó ötlet mi?

A gyermek korlátozás meg már pár országba be van vezetve, például kínában.

Ezzel pedig az a baj hogy a modern családkban pont az a jellemző hogy egyre kevesebben és ők is egyre kevesebb gyereket vállalnak. Az a gond hogy ott vállalnak sok gyereket ahol kimondottan szegénység van.

Az európai népesség csökken, míg a föld sok nyomorgó részén rohamosan nő a népesség.

Részben ennek kiegyensúlyozása miatt támogatják a sok gyerekes családokat annyira. Ebből lesznek a 10 gyerekes nem most barnult "segílyhuszárok".

Sajnos ez elég összetett téma.

2017. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
A betegséges ötletet nem támogatom, az ezért elég kegyetlen. De a születéskorlátozás nem rossz ötlet. Kínában már bevezették ezt, de mondjuk ennek ellenére is nő az ország népessége. Ráadásul azért könnyű kijátsszani ezt. Egyrészt vannak kivételek, hogy milyen esetekben engednek több gyermeket. Másrészről meg, ha meg is születik a sokadik "illegális" gyerekek, akkor legfeljebb pénzbüntetéssel sújtják a családot. Nyilván nem fogják elvenni tőlük a gyereket és megölni. Tehát jogilag igazából nem lehet megakadályozni, hogy az embernek annyi gyereke legyen, amennyit csak akar.
2017. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elolvasni Dan Browntól az Infernót. Aztán elfilozofálgatni azon, hogy egyetértesz-e a fő gondolattal, vagy sem.
2017. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez egy neked való írás, kérdező, szerintem tetszeni fog. :-)

[link]

2017. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%
Te hanyadik gyerekként születtél? És a szüleid? És a nagyszüleid? Van olyan felmenőd, akit ha így kiszelektáltak volna, akkor te most nem élnél és nem tehetted volna fel itt ezt a kérdést? Én a szüleim első gyereke vagyok, de apám az anyjának a hetedik, apjának a hatodik gyereke (az első testvére féltestvér, mert az anyja első férje meghalt, aztán utána ment hozzá nagyapámhoz, és született még 7 közös gyerekük, akik közül 1 csecsemőként meghalt). Apai nagyapámat nem tudom, hanyadikként született, de azt tudom, hogy ők 11-en voltak testvérek. Szóval én sem élnék, ha mondjuk az apai nagyszüleimnek 3-nál több gyereket "nem engedélyeztek volna"...
2017. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, és is mindig ezen gondolkodom.
2017. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!