Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit rontok el? Hogyan tovább?

Mit rontok el? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Reggel nagy nehezen kiszenvedem magam az ágyamból, álmosan, nehezen kelek fel. Összeszedem magam, majd fürdőszoba, fél óra alatt elkészülök és irány a dolgozni. Egy óra mire beérek a munkába, köszönhetően a bkv-val, a legnagyobb bajom, kinyomják a belem mire beérek, szinte idegeimet megfeszítve végig élem azt az egy órát mert az embereken keresztül végig kell tülekedni az utat. Alacsony vagyok, azt érzem elnyomnak, nekem jönnek, és nem bírom mikor vadidegenek hozzámérnek, vagy túl közel állnak hozzám, muszáj mindenre odafigyelnem. Beszél a telefonjával az egyik mögöttem, vagy ismerősével, rokonával, gyerekek üvöltenek a metrón vagy buszon, szinte minden olyan hangosan ér, víz hangzik az egész bennem. Közben hányingerem van és izzadok, melegem van, émelygek. Mindenhol rohannom kell, ha nem akarom, áttapossanak rajtam vagy félre nyomjanak. Lassan szeretek menni, figyelni a természetre, mert lenyugtat, de képtelenség mindenhol emberek ezrei. Rosszul vagyok tőlük.


Végre beérek a munkahelyemre, kezdek megnyugodni, aki szembe jön, mindenkivel váltok egy felszínes ’szia’-t, közben leír a fejemről, legszívesebben berohannék a wc-re mert be vagyok pánikolva. De nem teszem, túlélem, végig megyek az irodán, 9 óra után van, legtöbben ’dolgoznak’ vagy inkább fecsegnek a másikkal, kipletykálják a másik. És én nem értem mi ebben a jó, kibeszélni a másikat irigységből, de mindegy nem az én dolgom. Megérkezem a helyemre, bekapcsolom a gépem, fogom a bögrém és irány a konyha, megtöltöm vízzel, ne legyek dehidratált. Kicsit szusszannék hogy hurrá túléltem a bkv közlekedést. Körbe nézek, a konyha is tele van emberekkel, mindenki beszélget. Ott állok egyedül a bögrémmel, és legszívesebben kirohannék valahova ahol csak egyedül lehetnék. Jól van, erőt veszek magamon, visszamegyek az asztalomhoz, leülök, elkezdem nézni az emaileket. Érzem a gyomrom, fáj, még nem reggeliztem, két óra eltelt felkelés óta és ez nagyon nem jó. IR-em van, muszáj lenne felkelés után fél órával ennem, képtelen vagyok rá. Egész reggel gyomorgörcsöm van. Bemajszolom a fél szelet kenyeret, amit reggel rohamtempóban összecsomagoltam magamnak. Aztán ebédig dolgozok átkapsolva robot üzemmódban. Végre a nap egyik lejobb része elérkezik, az ebéd. Irány a konyha, tele emberekkel, végig nézem az egész termet és megint gyomorgörcsöm van. Páran leülünk, együtt elfogyasztjuk az ebédet, közben többiek beszélgetnek és csak hallgatom őket. Igazából rájöttem, nem is hallom őket rendesen, csörömpölést és a hangok együttes morajlását hallom. Minden olyan kusza. Ebéd után ki kell mennem sétálnom, ki kell engednem a felgyülemlett gőzt, picit sétálok majd megyek visszadolgozni úgy egészen fél6 vagy 6ig. Majd indulás haza. Jó érzés vége a napnak, hazaérek, megeszem a vacsorám, felmegyek a szobámban töltődni, semmi mást nem akarok, csak arra amire egész nap valójában szükségem lenne egyedüllétre és CSENDre. Érzem a kezeimet, reszketek belül, kimerültem. Ahogy telik hét egyre rosszabbul érzem magam.


Mit rontok el? Miért nem vagyok képes élvezni az életem? Irigy vagyok másokra, mert ők jól vannak. Gyűlölöm ahogy élem az életem egyszerűen már nem bírom. Nem tudom mit kéne tennem, hogy jobb lehessen. Elmennék másik helyre dolgozni, tudom ugyanaz lenne, nem lenne másabb. Igazából velem van a baj, de nem tudom mit kéne változtatnom.



2019. jan. 28. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy túl zárkózott vagy, túl sok az inger, ami körülvesz...

Pár éve hallottam először a szuperérzékeny emberekről, ez most eszembe jutott, olvass utána.

Mások jelenlétében félsz étkezni, vagy bármit tenni egyébként? (nekem úgy jött le, hogy szeretnéd, ha mindig egyedül lennél, esetleg csak 1-2 ember lenne körülötted).

2019. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mintha a fiatalkori munkanapjaimról olvasnék. Tömegközlekedés, sivár munkahely brrr... Hány éves vagy? Ha fiatal vagy, még változtathatsz, tanulhatsz valami olyat, amit szívesen csinálnál.
2019. jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nos .Kb. 16 éves vagy,vagy annyi sem.Valami olyan leírást akartál közzétenni,amire még Amerika is felfigyel,nem jött össze.
2019. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Én sosem voltam irígy mások helyzetére, örültem neki, ha ismertem még büszke is voltam rá. Próbálj meg nem irígykedni, hanem kezdj valamit magaddal..

Hiába írnék az élethez tanácsokat.. ne sajnáltasd magad hanem olvass könyveket, barátkozz, keresd az álom melód..

2019. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sport energiát ad menj el boxolni, az megerősíti a jellemed, az edzők majd helyreraknak, úgyis megkérdezik, miért akarsz verekedni. Elmondod nekik kb. Ugyan ezt. Majd ahogy telik az idő már nem félsz semmilyen téren az emberektől, mert köztük nevelkedtél. Most a jelenlegi állapotod egy 10 éves szintjét tükrözi. Rzen ne durcázz, inkább változtass rajta. ;)
2019. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden amit leirtal az autizmus jellemzoi. Olvass utana, lehet, hogy valamilyen mertekben autista vagy.
2019. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Moncsicsi9876 ***** válasza:
72%
Változtatni kellene a hozzáállásodon.Ne másokat irigyelj,próbálj nyitni az emberek felé.Az írásodbol ítélve zárkózott személyiség lehetsz megspékelve azzal hogy te akkor lennél megelégedve az eleteddel ha minél kevesebb ember lenne körülötted.Amit valljuk be lehetetlenseg.En azt tanácsolom neked próbálj kikapcsolódni kicsit ,ne éld meg a mindennapos dolgokat traumakent hanem probalkozz meglátni benne a jót is.Probalj közvetlenebb lenni a körülötted lévő emberekhez.Csak akarod kell , sokkal kiegyensúlyozottabb lennél lelkileg.
2019. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most töltöttem ki egy tesztet autizmusra és az eredmény tényleg az autizmus valószínűségét jelzi. Ijesztő az egész, annyira azt érzem gyerekkoromban nem voltak rám jellemzők a tünetek. Így felnőttként egyre rosszabbodik, egyszerűen nem értem.
2019. jan. 29. 10:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen igazad van, viszont egyszerűen ez az ingermennyiség, amit kapok egy nap megnyomorít és kimerít. Nem marad energiám a nap végére, és kikészülök. Látom a jó dolgokat, hiába ha nincs elég magánszférám, ahol nem kellene az engem körülvevő ingereket benyelnem. Még csukott szemmel is érzékelem milyen a másik hangulata. Nem tudom kivédeni, olyan mintha elkezdene esni az eső és az összes eső cseppet hallom leesni ahogy lepottyan a földre, így van az embereknél is. Ahány ember, annyi személyiség, annyi hangulat, és mindet érzékelem. Sokszor mondták rám mennyire érzékeny vagyok, bár annyira nem kommunikálok jól az emberekkel. Szerintem ez a leírtakon is látszódik.
2019. jan. 29. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!