Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit rontok el? Egyszerűen nem...

Mit rontok el? Egyszerűen nem bírom tovább!

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy van egy majdnem 5 hetes kisfiam (első baba).Az elején nem volt baj,minden olyan volt,mint egy ÁLOM!De lassan 3 hete MEGBOLONDULOK!!!!Az éjszakákkal nincs baj,egyszer 9 és fél órát aludt,az átlag a 6-7 óra egyben,aztán még persze visszaalszik evés után.De nappal REGGELTŐL ESTIG cicizik!!!Tegnap 14 órát volt ébren,ebből TALÁN 2x,3x 20 percet aludt.Csak esténként van segítségem,így legtöbbször egy szelet kenyeret sem tudok megkenni magamnak.A tejemmel szerintem nincs gond,legalább is a mennyiségével.Van,hogy végigbőgöm az egész napot,hiszen sokszor még a ruháit sem tudom kimosni.Apukám a múltkor megetetett,amíg én Gergőt etettem.Ez este 7-kor volt,és az volt a REGGELIM!!!!SEGÍTSETEK!Nem akarok tápszert adni neki!Mit rontok el?
2010. márc. 13. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem rontasz el, nálunk is ez volt, én is teljesen kiborultam. Aztán rájöttem, hogy muszáj időt szánni arra, hogy egyek és igyak rendesen, mert különben vizes lesz a tej, a baba meg éhes marad. Ez bevált, azóta nincs gondunk a szoptatással, a tejem is zsírosabb. Egyél, azt a pár percet pedig próbáld kibírni, amíg a fiad sír. Nekem is nagyon rossz volt, de muszáj, kettőtök érdekében.
2010. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Ne keseredj el, az én második kisfiam is ilyen volt, egész nap és 2 hós koráig egész éjjel cicizett. Eszerűen szopibolond volt.

Két dolgot tudsz tenni, amikor már tutira jóllakott adj neki cumit, hátha elvan vele addig amíg egy kicsit rendbeszeded magad, és eszel.A másik pedig a hordozókendő. Nagyon szeretik a picik el is alszanak benne, sőt gond nélkül szopiznak is és emellett tudsz mozogni és szabad a kezed is.

Idővel majd csökken a szopik ideje és beáll a rend, de ez az első időszak nehéz, a kicsid csak a cicin és testközelben érzi biztonságban magát. Nem te rontottad el egyszerűen vannak ilyen babák.

Nálunk is azt mondták biztos kevés a tejem, de nem adtam fel és végülis 22 hóig szoptattam a cicimániás fiamat.

Kitartás és ne szomorkodj! Bárki segít be neked otthon, fogadj el minden segítséget!!!

2010. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Az én kisfiam is csinálta ezt - kb. 6 hetes koráig tartott. :)

Órákon keresztül nem engedte, hogy levegyem a ciciről, persze bealudt rajta, de ha levettem, felébredt és ha nem tettem vissza, ordított.

Nah, az ötödik héten vettem neki egy cumit (abszolúte cumiellenes voltam, annyira, hogy akkor kellett elmennem a boltba, mert előre nem is vettem) - és kb. akkor kezdtük el használni a hordozókendőt is.

(egyébként másfél éves korában egy reggel fogta, és letette a cumit, azóta nem cumizik -szóval nem minden gyerkőc lesz "függő":))

A hordozókendő nagyon jó, mert ők még jobbára szagok alapján tájékozódnak - anyaillat van benne, anyameleg, és hallja a szívverésedet is, hozzád simul benne -ezek mind olyasmik, amik a szopi közben adottak.

Az én kisfiam sokszor akudt a kendőben - én még főztem is így. ;)


Ne aggódj azon, hogy nem csinálod jól - jól csinálod, gondoskodsz a kisfiadról. Amit kicsit jobban kell - a magadról való gondoskodást. Enned-innod, stb. kell, mert a tejtermeléshez ez kell...

Tudom, új ez az egész, meg úgy érzed, a korábbi életed megszűnt létezni - és tényleg! :d

De egy nagy tanulság (a kisfiam 4 éves lesz májusban) amit most már átadhatok Neked: minden elmúlik. Minden gond, minden probléma, minden nehézség (van, hogy Te megoldod, van, hogy csak egyszerűen "kinövi").


Ha szopi után le akarod tenni az ágyába/ kocsiba tologatni/ elaltatni, próbáld ki, hogy egy használt pólódat/ hálóingedet tedd mellé - anyaillatú, és ez sokszor bejön, megnyugtatja.

2010. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Először is nyugodj meg, mert a babád érzi rajtad a feszültséget, ettől ő is feszült lesz. Gondold végig, hogy miben volt más az első 2 hét, mint a mostani időszak, azon kívül, hogy most keveset alszik. Tudom, mit élsz át, mert az első babámmal ugyanígy voltam, sőt ő ezt 3 hós koráig csinálta, aztán jelentősen javult a helyzet. Olyan picike még a babád, hogy nem csoda, ha rajtad lógna állandóan, hisz nemrég még a pocakodban volt. Az ébrenléti időszaka milyen? Nyugodt, mosolygós baba, vagy inkább nyűgős?

Figyeld meg, hogy milyen időszakban jókedvű, és akkor egy kis időre magára tudod hagyni. Én ilyenkor betettem a kiságyába és bekapcsoltam a zenélő forgót. Azzal 10-15 perceket elvolt. Ha ez nem jön be, és nyüglődik a baba, akkor vegyél hordozókendőt és használd akár otthon is, hiszen, ha nem az éhség a babád baja, akkor hiányzik neki a testkontaktus, vagy fáj a pocija a folyamatos terheltségtől. Én az első babámat igény szerint szoptattam, de bizonyos határokon belül. Pl. nem tettem fél órán belül cicire. Így sikerült egy mindkettőnknek kényelmes, ámde roppant rugalmas napirendet kialakítani.

3-6 hetesen lehet, hogy elérkezett egy fejlődési ugráshoz, amikor is átmenetileg kevesebb lehet neki a tej, de nem azért mert fizikálisan kevesebbet termelsz (bocs a kifejezésért), hanem mert megnő a baba tápanyagigénye. Esténként szerintem nyugodtan vegyél egy relaxáló-fürdőt, hátha a másnapod jobban indul egy kicsit.

Nagyon-nagyon gratulálok a kicsidhez, és kívánom, hogy minél előbb visszazökkenjetek a számotokra tökéletes kerékvágásba.

3éves és 4 hónapos kisfiúk anyukája

2010. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

19:57 - egyszerre írtuk- ugyanazt. :d


mindig arra gondoltam, ha valami nehéz volt a kisfiammal, hogy valahol, valamikor ezt már valaki biztos végigcsinálta - és tessék!:)))

(amúgy Bálint 3 és fél éves korában hagyta abba véglegesen a szopit - igazi cicibolond volt ő is.:))

2010. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
19.59-es vagyok. A cumi nagyon jó ötlet. Anno én is cumiellenes voltam, pedig lehet, hogy a nagyfiamnál nem tartott volna a cicimánia 2 éves koráig, ha kisbabakorában adok neki. Most 4 hós kicsimnek már adtam a kezdetektől és teljesen nyugodt, vigyori baba, mert levezetheti a szopimániáját :)
2010. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Én is hasonlóképpen voltam, de tarts ki, nem tart ez az időszak már sokáig, talán még 1-2 hét.
2010. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg ne készítsd ki magad a gyerek miatt mert azt a gyerek (is) fogja megszívni. Ne ajd ne állandóan, vezess be rendszert.
2010. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a sok gyors választ!Már az is jó hatással van rám,hogy nem vagyok egyedül a gondommal.Gergő cumizik néha,amikor elfogadja...általában nem szereti,hiszen nem jön belőle semmi.Egyébként mosolygós,édes baba,a tárgyak még nem kötik le,de a társaság igen.És hál' istennek etetésen kívül nem akar folyton ölben lenni,de enni viszont nagyon szeret.Szóval azt mondjátok nincs baj?Hiszek nektek!És mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 13. 20:13
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Az én lányom 7 hós koráig csinálta a fesztivált éjjel-nappal!!!Nem volt hajlandó egy jó ízűt aludni.Mikor 4-6 hetes volt arra fogtam hogy fáj a hasa,mai napig nem tudom hogy miért volt.Amikor már teljesen kiborultam elmentünk pár napra a mamáék hogy kitudjam legalább egyszer aludni magam.Ha van segítséged akkor élj vele!Ha nincs akkor is szakíts magadra egy kis időt.Nem lesz semmi baja ha egy kicsit sír.Enned csak kell!!!Kitartás!! :)
2010. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!