Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy adjam anyám tudtára,...

Hogy adjam anyám tudtára, hogy fáj, amikor ilyeneket mond nekem? Vagy csak én reagálom túl és ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Sokat hordok neccharisnyát, bandás pólókat, feketét, vannak tetkóim és piercingjeim, imádok sminkelni és azzal alkotni (művészetként tekintek a sminkre, igyekszem mindig valami kreatívat csinálni), illetve pár napja neonzöld lett pár tincs a hajamban (a nagyrésze sötétbarna).

Anyám állandóan a külsőmmel bánt, hogy mennyire gázul nézek ki, hogy kár értem, meg állandóan ha meglát, konkrétan grimaszol, meg csóválja a fejét, meg kérdezgeti, hogy meddig fogok így kinézni. Illetve közölte velem, hogy amíg így nézek ki, ő nem megy velem sehova...

Ma voltam egy barátomnak a zenekarának a próbáján, és mondtam anyámnak, hogy idegen emberek közé megyek, de biztos vagyok benne, hogy ők sokkal kevésbé fognak elítélni, mint a saját anyám... Azt is mondta már neki, hogy nem azt várom, hogy mondja azt, hogy tetszik neki, amikor nem is, hanem szimplán csak azt, hogy ne tegyen megjegyzéseket, meg ne fintorogjon, mert azzal, hogy úgy nézek ki, ahogy akarok, az ég világon senkinek sem ártok. Erre vágta rá, hogy amíg így nézek ki, ő nem megy velem sehova...

Az a gáz, hogy egyébként rockernek vallja magát. Mégis elítéli azokat, akik hasonlóan néznek ki...


Lehet, hogy csak én reagálom túl, de nagyon rosszul esik ilyeneket hallani attól a személytől, akitől a legkevésbé számítanék arra, hogy ilyen egyszerű dolgok miatta elítél, és nem hajlandó velem mutatkozni... Hogy 5 idegen (az egyiket ismertem csak) között jobban érzem magam, mert hagyják, hogy önmagam legyek és nem ítélkeznek felszínesen...


22/L



2020. okt. 4. 20:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy évvel vagyok fiatalabb nálad, de nálunk is nagyon hasonló a szituáció. Igaz, én goth vagyok. Szeretem az extrém, de elegáns sminket, a szokatlan ruhadarabokat, amiket a 19. század öltözete inspirált miniben, továbbá a platformos bakancs, a feltűnő ékszerek is állandó kiegészítőim.

Hozzáteszem, ez NEKEM SEM egy kompenzálás, vagy egy “másik arc”, mert 8 éves korom óta így szerettem volna kinézni, már igen fiatalon is ez tetszett. 11 évesen se a Hannah Montana slágerekre, hanem Nick Cave egyik dalára dobbant meg a szívem. Már azelőtt babybat voltam, mielőtt bárminek tudatában lettem volna.

Amióta külsőségekben is merem mutatni mindazt, ami tetszik és amit a saját világomnak tartok, anyám őrültnek néz.

Abban a hitben van, hogy “depressziós” vagyok, meg “úgy nézek ki, mint egy sátánista”. Kicsit sem zavarja, hogy keresztény vagyok, és természetesen NEM miatta, bár ezt imádja hangoztatni.

Ennek ellenére nincs más problémám anyámmal.

Hát igen. Ez egyébként remek szelekciós folyamat. Így legalább kiderül, kik az igaz barátok. Azok, akiknek nem számít a megjelenésünk, mert a belső értékeink miatt szeretnek minket.

2020. okt. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
72%

Namármost. Anyádnak nincs joga ebbe beleszólni. Pláne nem ilyen stílusban.


Nekem is hasonló a stílusom, mint a tièd ès kb veled egyidős vagyok. De èn pont le..hogy ki mit gondol rólam.

2020. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!