Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy adjam anyám tudtára,...

Hogy adjam anyám tudtára, hogy fáj, amikor ilyeneket mond nekem? Vagy csak én reagálom túl és ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Sokat hordok neccharisnyát, bandás pólókat, feketét, vannak tetkóim és piercingjeim, imádok sminkelni és azzal alkotni (művészetként tekintek a sminkre, igyekszem mindig valami kreatívat csinálni), illetve pár napja neonzöld lett pár tincs a hajamban (a nagyrésze sötétbarna).

Anyám állandóan a külsőmmel bánt, hogy mennyire gázul nézek ki, hogy kár értem, meg állandóan ha meglát, konkrétan grimaszol, meg csóválja a fejét, meg kérdezgeti, hogy meddig fogok így kinézni. Illetve közölte velem, hogy amíg így nézek ki, ő nem megy velem sehova...

Ma voltam egy barátomnak a zenekarának a próbáján, és mondtam anyámnak, hogy idegen emberek közé megyek, de biztos vagyok benne, hogy ők sokkal kevésbé fognak elítélni, mint a saját anyám... Azt is mondta már neki, hogy nem azt várom, hogy mondja azt, hogy tetszik neki, amikor nem is, hanem szimplán csak azt, hogy ne tegyen megjegyzéseket, meg ne fintorogjon, mert azzal, hogy úgy nézek ki, ahogy akarok, az ég világon senkinek sem ártok. Erre vágta rá, hogy amíg így nézek ki, ő nem megy velem sehova...

Az a gáz, hogy egyébként rockernek vallja magát. Mégis elítéli azokat, akik hasonlóan néznek ki...


Lehet, hogy csak én reagálom túl, de nagyon rosszul esik ilyeneket hallani attól a személytől, akitől a legkevésbé számítanék arra, hogy ilyen egyszerű dolgok miatta elítél, és nem hajlandó velem mutatkozni... Hogy 5 idegen (az egyiket ismertem csak) között jobban érzem magam, mert hagyják, hogy önmagam legyek és nem ítélkeznek felszínesen...


22/L



2020. okt. 4. 20:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

#10: Nem én hoztam fel, hogy ha budapesti, akkor ezt a szubkultúrát el kellene fogadnia ;)

Egyébként szerintem van egy nagyon egyszerű gondolat a háttérben.

Milyen réteggel lehet azonosítani ezt a stílust azoknak, akik nem ismerik mélységeiben?

Hát a legalja, tarháló, lepukkant, igénytelen punk-okkal, vagy legalábbis abba az irányba tendáló megjelenés stb. LEhet, hogy szimplán nem akarja anyuka, hogy a gyerekből egy tróger legyen. De ahogy az elején írtam, ha ennyi idő alatt nem fogadta el, nem is fogja (és megérteni sem, hogy vannak árnyalatok). El kell költözni és nem hallgatni anyu nyafogását, lehet felnőttnek lenni (ha láthatólag más véleménye amúgy mellékes)

2020. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
anyád egy sgg, de ezzel nem tudsz mást csinálni, mint tudatosítani magadban, hogy sggek véleményére nem adunk, mert tele van a világ szeretetteljes és értékes emberekkel, és rájuk kell koncentrálni, nem a sggekre. ennyi. kicsit nehéz, mert ugye az anyád, meg kapcsolat, meg dns, meg minden hülyeség, de mióta ezt így sikerült ledumálnom magamban, már nem zavar, hogy anyám első mondata fél év távollét után, mikor megölel, a súlyomra vonatkozó kritika (még a jól utaztál? előtt)
2020. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%

Igaza van!

Ez a lazadas.nagyon gyerekes es tudod igenytelenseg igy kinezni a Te korodban.

Van egy csomo szep noi ruha amikbe biztosan nagyon szep lennel

Sztem koncertre, szigetre mehetsz zold sminkbe meg bandas poloba, zold.hajjal de.az utcan meg munkahelyen boltba nem.

Ezzel az erovel az 50 eves kicicomalt seggemelle kint venasszonyok se gazak mert nem artanak senkinek? Nevetsegesnek tartod oket, nem? HaT Te is kicsit ilyen vagy, hogy nem veszed eszre hogy mi stulusod es mi nen.

Szted milyen pasikat fogsz vonzani? Ezek mennyire komoly emberek szted ? Ugyvedek meg orvosok jarnak igy? Hol fognak komolyan venni Teged?

2020. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Najó, akkor szép sorjában.

Nem lázadok. Sosem lázadtam. Semmi ellen. Hogy szerinted gyerekes, az a te dolgod, rádhagyom. Az igénytelenséget viszont kikérem magamnak, az egyáltalán nem itt kezdődik, nagyon is igényes és ápolt vagyok, sokat költök ilyen dolgokra.

Mert a bandás pólók meg a fekete ruhák nem női ruhák? Csak a virágos, csipkés, pasztellszínűek azok? Többször van rajtam szoknya, mint nadrág egyébként.

Szóval nem engeded meg nekem, hogy az utcára, boltba, meg dolgozni így menjek. Oké, nem fogok. WTF, szerinted komolyan azért nem fogok úgy kinézni, ahogy akarok, mert te nem szeretnéd?

Mellé ment, nem tartom nevetségesnek őket, ne magadból indulj ki. Nem tetszik, az tény. De nem vagyok akkor bunkó paraszt, hogy nevetségesnek tartsak számomra idegen embereket, akik semmit nem ártattok se nekem, se másnak (legalábbis a külsejükkel biztosan nem), és nem vagyok egy felszínes pöcs sem, hogy ítélkezzek felettük. Hát ki vagyok én, hogy mások külseje felett ítélkezzek? Pontosan akkora senki, mint te.

Meg mi az, hogy nem veszem észre, hogy mi a stílusom és mi nem? :D Ezt remélem, te sem gondoltad komolyan. Talán jobban simersz engem, mint én saját magamat?

Leszarom, hogy milyen "pasikat" fogok vonzani, és milyeneket nem. Nem "pasizgatok". Különben meg aki nem fogad el így, az nekem sem kell, ilyen egyszerű, nem egymást keressük, és kész. Lehet, hogy az ügyvédek és az orvosok nem így járnak, mert nem engedhetik meg maguknak a munkéjuk miatt. Én megetehetem, akkor miért ne? Az előző munkahelyemen (ami egy nagy nemzetközi multi) hálózati szinten Magyarországon a harmadik "legnagyobb" ember is ugyanígy nézett ki régen (csak ő férfi, de hosszú haja volt, így öltözködött, stb), csak amióta kinevezték, azóta lett visszafogottabb a külseje, de a személyisége meg a zenei ízlése nem változott, ugyanazokra a koncertekre szoktunk járni, meg ugyanazokat az előadókat szeretjük. Szóval ez is egy hülye sztereotípia, hogy a befolyásos emberek között ne lennének "ilyenek". De egyébként se érdekel a másik munkája, tudod, én még mindig nem vagyok ilyen felszínes, nem a munkája érdekel, hanem a személyisége.

Egyébként meg pont olyan "pasikat" fogok vonzani, akik engem is vonzanak. Akik hasonlóak, mint én, akik nem felszínes bunkók, és akik mellett lehetek önmagam, nem kell megjátszanom magamat. A rocker barátaimnak tetszik, az egyikkel együtt megyünk industrial piercinget szuratni. És csak úgy megjegyzem, hogy ő a legnormálisabb, legkorrektebb, legtisztelettudóbb fiú ismerősöm.

2020. okt. 9. 15:41
 15/22 anonim ***** válasza:

Mert ezek a zold haju punkok tetovalasokkal meg piercingekkel olyan igenyesek, apoltak az aluljaroba!

Multiknal nem erdekli a ceget h kik allnak a gyartosoron:D valoban oda mindegy hogy mesz !

2020. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
2020. okt. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Metionin ***** válasza:
72%
15: hidd el, egy színes haj gondozása elég drága és oda kell rá figyelni. 10 éve színes a hajam és nem sorolt még senki az igénytelen kategóriába, mert nincs lenőve, kikopva, mindig szépen mosott, fésült, ápolt. Multiknál pedig nem csak gyártósor létezik de gondolom ezt te is jól tudod, csak jól esik beszólogatni. Valóban vannak igénytelen emberek, de ez nem attól függ, hogy hogy néz ki, ennyi erővel ha látok egy festetlen hajú, átlagos ruhába öltözött nőt akin látszik, hogy nem tisztálkodik, akkor minden hasonló nő igénytelen? Ugye hogy nem. Az agyilag igénytelenekről pedig nem is beszélek. Szakadjunk már le erről az igénytelenezésről könyörgöm, 2020 van. Akinek van minimális fogalma is arról, hogy pl. mennyi időbe, pénzbe és energiába kerül egy extrémebb kinézetet fenntartani, az mindjárt nem a hajdanvolt mosdatlan punkokkal fog példálózni.
2020. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Akik az aluljáróban csöveznek, azok a hajszínüktől és ékszereiktől függetlenül igénytelenek. Vagy szerinted a barna hajú, tetoválás is piercing nélküli, de büdös, koszos, ápolatlan hajléktalan nem igénytelen?

Ugyanazt tudom mondani, amit az utolsó is. A hajamra konkrétan százezreket költök, hogy ne törjön le, ne legyen száraz és seprű-szerű, hanem egészséges, puha még szőkítés után is. Ezt a pár tincset ugyan magamnak csináltam, de ha az egészet ki fogom szőkíttetni, profi fodrászhoz megyek majd vele, akit kinéztem, 50 ezerért csinálja. Azta, de igénytelen vagyok, tényleg... A tetoválásaimat se a szomszéd nagybácsijának a kutyájának a barátnőjének az öccse csinálja a sufniban egy doboz sörért... Tudod te, mennyibe kerül egy normális, IGÉNYES tetoválás?

2020. okt. 10. 15:45
 19/22 anonim ***** válasza:
48%
#18: Ha százezreket tudsz költeni a hajadra, meg anyádon kívül midnenki véleményét konkrétan leszarod, és midnenki hülye, aki csak részben is, de ellentétes véleményen van veled. Akkor mégis miért nem nősz fel, költözöl el anyádtól? Máris megszabadulnál, attól az egy embertől, akinek a véleménye zavar. Megspóroltál volna 2 oldalnyi nyafogást.
2020. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Először is, nem gondolom azt, hogy mindenki hülye, csak én nem, és pont hogy én is utálom azt, amikor valaki azért lesz rosszindulatú és kezd el személyeskedni, mert a másik nem ért vele egyet. Nekem azzal van prolémám, hogy miért kell másokat elítélni a külsejük miatt, amikor azzal konkrétan senkinek sem ártanak.

A százezreket nem úgy kell elképzelni, hogy minden hónapban annyit költök rá. Annyit ér a hajápolási rutinom összesen, de ezt nem kell minden hónapban kifizetnem. Régebben laktam albérletben, de jelenleg ezt nem tehetem meg. Meg különben sem elmenekülni szeretnék anyám elől, hanem megértetni vele, hogy fáj, amikor ilyeneket mond, mert régebben jó volt a kapcsolatunk.

Akkor spóroltam volna meg "2 oldalni nyafogást", ha a kérdésre válaszoltok, és nem kezdtek el azzal jönni, hogy igénytelenség a zöld haj, meg ne menjek így boltba, meg ilyenek, mert erre rohadtul senki nem volt kíváncsi.

2020. okt. 10. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!