Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék türelmesebb?

Hogy lehetnék türelmesebb?

Figyelt kérdés
Amióta magamat tartom el, azóta egyszerűen nincs türelmem tanulni. Ha elkezdek valamit tanulni, akkor olyan vagyok, mint egy megszállott. Minden szabad percemben tanulok, és nem tudok kikapcsolni. Volt már olyan is, hogy napokig alig aludtam, mert folyton azon járt az agyam, hogy amig én alszom, addig azok, akik alvás helyett is tanulnak előbb fognak végezni, és elveszik előlem a munkalehetőségeket. Egy példa: beiratkoztam egy elvileg három hónap alatt elvégezhető online programozó alapozó kurzusra. Ezt letoltam 24 nap alatt. De még igy is lelkiismeretfurdalásom volt, amikor nem azt csináltam. Amig iskolába jártam, ez nem igy volt, és azt szeretném valahogy visszakapni. Hogy csináljam? Persze sok helyen olvastam már, hogy kell a pihenés, meg a pihenés nem időpocsékolás, de nem tudok megszabadulni attól az érzéstől, hogy mig én pihenek, addig valakik megelőznek a munkaerőpiacon, és nekem már nem marad hely. N

2020. dec. 5. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz téma, szerintem pszichológus tudna segíteni. Ha 100% túlhajtod magad, akkor is lesz, aki megelőz, mert mondjuk régebben végezte el a szakmát és nem most, de pont oda jelentkezik mint te és... Stb-stb... A maximalizmus egy idő után káros, ha kimerülsz tőle.

Egyébként a rengeteg tanulás (nem mindig) gyümölcsöző, van aki feleannyit tanult mint én és fizikai munkával annyit keres, amennyit én el se tudnék képzelni. Tanulni mindig jó és hasznos, de túlhajtani magad (ilyen mértékben) nem érdemes.

2020. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem előznek meg, legalábbis tömegesen semmiképpen sem.

Az emberek nagy része EGYÁLTALÁN NEM TANUL. Ha Te tanulsz, akár csak napi 1-2 órát, Te fogsz megelőzni másokat. Ez a tapasztalatom, és tudásalapú bizniszem van, így akár még hihetsz is nekem. :)


Ezek inkább kényszergondolatok, hiedelmek, amelyeket fel kellene oldanod. Alacsony önértékelés, kishitűség, és a folyamatos tanulással kompenzálod?

2020. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez nem kompenzáció. Csak olyat tanulok, ami érdekel. Most per pillanat ez a programozás, a német nyelv, és a matematika. Viszont nem napi 1-2 óra, hanem az összes szabad percem. Ez hétköznap olyan napi 4 óra, hétvégén meg napi 8-10 óra.

Tudom, hogy fel kellene ezeket oldanom, csak a módját nem találtam még meg. Régen imádtam pl. a filmeket. Ma bármennyire is érdekel, 5-10 perc után már azon kattogok, hogy csinálhatnám inkább helyette a feladatokat.

2020. dec. 5. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem lennék annyira biztos abban, hogy nem kompenzáció.

Ugyanis azt írod, olyan szinten kényszeres, hogy képtelen vagy kikapcsolni.

Pedig a hatékony tanulás ALAPJA az, hogy az elmédet hagyd felfrissülni, kipihenni. Ekkor is tanul. Még egy film közben is pakolgatja az információt.

Ha viszont folyamatosan bombázod, akkor erre nincs lehetősége. Persze, hogy nyugtalanok az éjszakáid.


Első és legfontosabb lépésnek azt látom, hogy meg kellene húznod a határaidat. Napi 2 óra hétköznap, max. 6 óra hétvégén. Így csak túlterheled magadat.


Hidd el, az emberek 99%-a nem tanul többet. De talán HATÉKONYABBAN teszi, mert nem terheli túl magát.

2020. dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 Igy már világos. Én másra értettem a kompenzációt.

Nagyon jókat irtál, ezt meg fogom csinálni. Hiába tanulok sokat, ha nincs ideje az agyamban leülepedni, és nem lesz hatékony. Erre céloztál? Szerinted célravezető lenne egy előre megirt napi beosztás? Bele lenne irva, hogy mettől meddig tanulok, és ha ezt kipipáltam, akkor abbahagyom, akárhol is tartok éppen. Persze nehéz lesz eleinte, de talán segitene.

2020. dec. 5. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Mindenképpen. És ha mindig teljesíted, az lelkileg is megnyugtat, mert megtettél mindent. Utána sokkal könnyebb lesz kikapcsolódni, és kisimult állapotban tanulni is könnyebb, mint rágörcsölve.
2020. dec. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor ez lesz a következő lépés.
2020. dec. 5. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!