Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is utólag kínosnak tartja,...

Más is utólag kínosnak tartja, amiket mondott?

Figyelt kérdés

Amikor egy helyzetben vagyok, akkor nem gondolkozok azon, mit teszek. Csak kimondom amit szeretnék (persze nem minden filter nélkül, csak egyszerűen határozott vagyok), azt teszek amit szeretnék. Viszont utólag, napokkal később hirtelen mindent kínosnak tartok, amit csináltam, rágörcsölök a részletekre, hogy jaj ezt nem kellett volna. Régen nagyon utáltam magam és visszafogott voltam, akkor soha nem mondtam ki semmit, és emiatt ez a kis hangocska utólag, főleg ha egyedül vagyok, mindig beüt. Mi lehet az oka ennek a lelkiismeretfurdalásnak, belső hangnak?

Ezt olyan szituációkra értem amikor mondjuk kiállok magamért, kimondom a dolgokat amiket szeretek, nem úgy, hogy gátlástalanul sértegetek embereket

20 lány


2022. márc. 10. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Hogyne. Rendszeresen.. szerintem nincs önbizalmunk, vagy legalábbis nem elég és folyton megkérdőjelezzük a saját szavainkat meg tetteinket.

Talán ez a “hang” a régi, visszafogott éned egy darabkája lehet.

2022. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
Nem, én nem érzem így magam. Imádom magam.
2022. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Én is ilyen vagyok, bár nekem inkább az szokott lenni, hogy hirtelen nem tudok jól reagálni a váratlan helyzetekre, és utólag már tudom, mit kellett volna mondanom/csinálnom, de már késő.
2022. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!