Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó megismerni magamat?

Miért jó megismerni magamat?

Figyelt kérdés

Nekem eddig semmi hasznom nem származott az önismeretemből, csak címkéket aggatok magamra, azt sem tudom már melyik melyik, ki vagyok, hogyan kéne viselkednem, és rengeteg időm el megy ezzel. És rengeteget is szorongok emiatt, hogy milyen is vagyok valójában, leginkább ez a kérdésem kiírásának fő mozgatórugója, a szorongás. És ez a tudatlanság, ami nagyon frusztrál, és az, hogy egyszerűen sosem jutok a végére.

Tehát nekem akkor végülis mi hasznom az önismeretből??

16l



2022. márc. 24. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasznod akkor lenne, ha ismernéd önmagadat. De mivel nem ismered, így nem is tudod mi a jó neked így persze, hogy szorongsz.
2022. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem jó a cimke aggatás. És valóban úgy van ahogy leírtad.

Amkor az emberek nem értenek valamit akkor ráakasztanak egy cimkét amitől úgy tűnik mintha tudnának róla valamit. És ezzel pénzt is tudnak keresni, de segíteni nem igazán.

Valójában ez mind leértékelés és ártalmas.

A helyes dolog az, ha éled az életed, igyekszel boldog lenni, sikeres lenni. Tanulj, dolgozz, sportolj, segíts másoknak. És léteznek olyan önfejlesztő tárgyak amikkel leértékelés, meg beskatulyázás nélkül képes vagy jobbá válni a saját megítélésed szerint, ha erre van igényed

2022. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen azon járt, az eszem, hogyan tudnék szellemesebb, jobb fejebb, extrovertáltabb lenni, hogy sok barátom legyen, mert én is népszerű akartam lenni, mint az osztálytársaim.

De megismertem magam, és rájöttem, hogy legbelül nem akarok sok barátot, és nem is lennék képes erre.


A te korodban nem bírhat az ember teljes önismerettel, ez hosszú évek munkája. Sokan 40 éves korukban jönnek rá, milyenek valójában.

De bölcsen teszed, hogy keresed önmagad és az igazságot.

2022. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, abban egyet értek 3-assal, hogy ez hosszú évek alatt alakul ki, és mivel folyamatosan változunk is, ezért később akár át is kell formálni az önesmeretünket.
2022. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2

Ezzel sokat segítettél, köszönöm :)

Hogy érted azt, hogy önfejlesztő tárgyak?

2022. márc. 24. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Esetleg találhatsz magadban olyan vonást, reakciót, gondolatot, amit szeretnél fejleszteni, jobbá tenni a saját boldogságod érdekében.


Nem egyszerű... És értem, amit leírtál! De hasznos lehet :) Minden esetre, bízz magadban, mint 0. lépés ;)

2022. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2es elmehetne életviteli tanacsadonak;)
2022. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es vagyok. Kedves kérdező! Írtam neked privátban mert itt nem lehet könyveket, tanfolyamokat ajánlani, mert reklámnak minősítik és törlik.
2022. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!