Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire "ciki" így köszönni?

Mennyire "ciki" így köszönni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy általában a csókolómot inkább férfiak szájából hölgyek felé mondjuk. És én így is teszek, az idősebb férfiaknak, bácsiknak Jónapottal köszönök.

Viszont a szomszéd bácsi kivételt képez nálam. Mióta élek neki is mindig csókolómmal köszönök. Szerintetek mennyire tiszteletlen?



2022. ápr. 5. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tiszteletlen!
2022. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem az.
2022. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem gond régebben én is sokszor úgy köszöntem..
2022. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. 46 éves vagyok, én is csókolommal köszönök annak, akinek gyerekkorom óta, 2-en vannak 80 felett.
2022. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tiszteletlen, csak van olyan ferfi, akit zavar. Nekem anno szomszed jelezte, hogy magazodjunk, nem akart tegezni tobbe. Ugyanakkor anyukam hatvanevesen tegezte az a szomszed, aki latta felnoni, es o csokolomot mondott. Kulonbozoek az emberek. Tiszteletlenseg tegezni valakit, aki idosebb, no, esatobbi.
2022. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cubina ***** válasza:

Valahogy én 40 éves koromra már úgy éreztem, hogy a csókolom nagyon kínos. Már csak néhány embernek köszöntem így a házban, akiket ezer éve ismerek, de mégis kínos volt. Aztán kettő lakó azt mondta, hogy fejezzem be a csókolomozást, hiszen már felnőtt ember vagyok. És hogy köszönjek mostantól Jó napottal.

Nem sértődtem meg, mert igazuk volt, csak a hirtelen váltás miatt aggódtam. Azóta nekik is, és a többi "őslakosnak" is Jó napottal köszönök. Senki sem mondta/kérdezte, hogy miért lett hirtelen Jó napot a Csókolomból.

Szóval váltani kell, mert a lecsókolomozott embereknek bántó ez, akkor is ha nem szólnak. Úgy érzik, hogy ők nagyon öregek lehetnek, ha egy felnőtt ember azt mondja nekik, hogy csókolom.

Csak gondolj bele, hogy neked fiatalabb korban hogy esik, amikor egy tini azt mondja, hogy Csókolom.

Én gyűlölöm, hiába múltam el 40. Öregnek érzem magam tőle.

És amikor én voltam tini, csókolommal köszöntem azoknak, akik akkor annyi idősek voltak, mint én most. :)

2022. ápr. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!