Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Némely emberek miért képtelene...

Némely emberek miért képtelenek elviselni az övékétől eltérő véleményt?

Figyelt kérdés
Kb az összes közösségi médián láttam már, hogy valaki leír valamit, most tök mindegy mit. (Direkt nem hozok konkrét példát mert akkor a válaszok 90%-a arról fog szólni.) Majd valaki akinek más a véleménye elkezd vele veszekedni, és kezdődik is a cicaharc. De ez most mire jó? Én se értek egyet sok mindennel, de el tudom fogadni hogy 1) nem mindenki egyforma 2) nem azért fogja megváltoztatni a véleményét, mert valaki facen vagy gyakorin ezt meg ezt írta.

2022. júl. 8. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen az ember. Viszont vannak olyan szituációk, hogy az egyik ember konkrétan teljesen hülyeséget ír, váltig állítja, hogy ez igaz és oké, és a másik hiába akarná neki megmondani, hogy ez nincs így, ő ezt nem látja be és kitart a saját hülyesége mellett, amit igaznak hisz.
2022. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De attól most nekem miért lenne rosszabb az életem, hogy valahol a bolygón egy ember hülyeségeket hisz? Miért érez valaki késztetést hogy megpróbálja elmagyarázni neki, miért nincs igaza, ha ez az ő életét semmilyen formában nem befolyásolja? Most nyilván nem az olyan helyzetekre gondolok mint mikor valaki pacalpörkölttel eteti a kisbabát, és valaki leírja hogy ezt azért nem kéne, hanem pl lapos föld hívők és társai.
2022. júl. 8. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából hoznod kellett volna egy pár példát, mert azért egyáltalán nem mindegy, hogy Jóska bácsi azt mondta, hogy a világos sör rossz vagy Béla bácsi azt mondta, hogy a nőktől el kellene venni a szavazati jogot.

Amúgy emberek vagyunk, így vagyunk beprogramozva. Szeretünk véleményt nyilvánítani.

2022. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

#2

Talán, ha nem lennél ennyire érzéketlen a másik ember felé, akkor zavarna, hogy a másik ilyen baromságokat hord össze. Ha felvilágosítod, hogy butaságot beszél a másik, akkor megadtad neki a lehetőséget arra, hogy belássa a hibáját és változzon.

2022. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem érzéketlen vagyok, hanem reális. Senki nem fogja megváltoztatni a véleményét pl egy Facebook komment miatt.
2022. júl. 8. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a magyar alapállás. Többek közt Bödőcs figurázta ezt ki, hogy mindig van egy ember a társaságban, aki azt mondja: neúgy. Ezért nincs itt esélye demokráciának, meg toleranciának, meg ilyesmi nyugati mételyeknek, mikor azt sem bírja egyik ember elviselni, hogy a másik nem 35 km/óránál vált fel, hanem 40-nél.

Volt egy barátom, ő panaszkodott arról, hogy nem olyan népszerű, mire mondhattam, a tények ismeretében, hogy tán nem kéne mindenhez a hozzászólásodat úgy kezdeni, hogy figyelj, én tudok egy jobbat. :D És egy része tényleg csak jót akar (csak ne akarná annyira), de más részénél azért felmérhető az, hogy vastagon benne van a gondolat, hogy ti mind hülyék vagytok.

2022. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!