Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok mért játszanak rá...

A magyarok mért játszanak rá az angol kiejtésükre?

Figyelt kérdés
Németül meg olyan magyar akcentussal beszélnek.

2022. júl. 22. 18:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Szóval ha megmer szólalni egyből rájátszik vagy micsoda??
2022. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8%

Nem,de csak szerepet játszik mindenki előtt,játsza az okost.

A félig magyar félig angol retardált a kedvencem.

Mert már ahhoz is lusta,hogy idegen szavakat guglizzon ki,inkább bedobja ezt...

Akik jól beszélik,nem mind szokott akcentussal beszélni.

Tök mindegy,nem kell adni az intelligens atröszt stílust ha nem tudsz valamit.

Már pedig szégyellje magát az,aki rájátszik.

Egyébként a legkönnyebben megtanulható nyelv az angol,ha tetszik ha nem.

Akármennyire nem megy sokaknak,ez nem számít.

Tényleg ráragad az emberre,ha eleget olvas és hall.

Semmi mást nem kell tanulnia,csak nyelvtant.

A többi kuka.

Hallgat,olvas,a nyelvtant először megtanulja 10 perc alatt.(kell hozzá több?)

Aki még erre sem képes,de villog,hibát vét,bzisan beszél hogy többnek mutassa magát...

Vagy hazudik hogy beszéli a nyelvet,de beég...

Vagy direkt hunglish-t beszél...

Cringe!

Tessék!

2022. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

Ha olyan kiejtessel beszelnek angolul ahogy az iskolaban angol oran akkor nem ertenek meg mit mondok. Igy hogy probalom ugy kiejteni ahogy ok, legalabb az emberek ertik mit akarok mondani.

Eleinte nem foglalkoztam ezzel es volt aki egy szot sem ertett. En ertettem amit o mond, csak o nem engem.

2022. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15%

Mert annyira “amerikaiul “ akarnak nyogdecselni , hogy meg el is hiszik, hogy ok bizony mar anyanyelvi szinten vannak. Tiszta majmok. 🙈

Az egesz nyavogasuk egy bohockodas. 🤡

2022. júl. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

Engem is meg szokott lepni, ha valaki magyar beszédében azt az angol szavat, amit megszokottan mindenki félmagyarul ejt ki, színtiszta BBC bemondósan mondja. Csak én nem vagyok olyan buta tök, hogy ezt kifogásoljam.

Mindkettő régi dolog, az is, hogy igyekezzünk helyesen ejteni külföldi szavakat, meg az is, hogy a közbeszéd nem törekszik a saját dolgának a megnehezítésére. Nem is lehet elkívánni a kiskunsági tanyafitól, hogy egy magyar mondat közepette átváltson a külföldi nyelv hangképzésére, majd vissza. Volt ez így régebben a franciával meg a némettel is.

2022. júl. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%

Jajj sziasztok!

Voltam két hetet kint,már nem is értem hogy mit beszélnek a magyar emberek.

Úristen annyi élmény ért,el se tudom mondani...

2022. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

#16

Magyarul már nem, angolul még nem. 😂

2022. júl. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

"Voltam két hetet kint,már nem is értem hogy mit beszélnek a magyar emberek."

Olyant viszont komolyan mondottat hallottam, hogy ez nem jut eszembe magyarul, mert két éve kint élek.

2022. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
De még mindig nem magyaráztad el hogy mit jelent, hogy rájátszik. Miért baj ha próbálkozik valaki? Ha nem próbálkozik akkor nem gyakorol, ha nem gyakorol akkor esélye sincs a fejlődésre.
2022. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

szvsz ha magyarosan akarod beszélni az angolt akkor lesz a legnagyobb akcentusod :D Értem itt azt, hogy szépen artikulálod a szavakat mint ahogy magyarban is tennéd, angolban meg pont hogy csak beszélni kell és nem szabad túlartikulálni. Meg amúgy is az angol vs amerikai angol eleve baromi eltér, angoloknál is ott az ír,skót,welsh meg tájegységenkénti beszédmód, az amcsiknál is előfordul, szóval nem kell aggódni hogy hülyén fog hangzani :D


De vannak olyan szavak amik nem nagyon állnak rá a magyar nyelv miatt, "accomplish", "exaggerating" meg ilyesmi, ezekbe általában beletörik a bicska, de hát ez nem rájátszás.

2023. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!