Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon rosszul vagyok most, mert nem tudom kezelni az érzelmeimet?

Figyelt kérdés

Járok terápiára és gyógyszert is szedek, tehát a gyógyulás folyamatban.

Kiskoromban teljesen el voltak nyomva az érzéseim, nem fejezhettem ki őket, és ez most is így van. Ha kifejezem, hogy mit érzek, akkor a családom rögtön támad.

Nem akarok mesélni a gyerekkoromról, nagyon durva volt, anyukám ráncigált, hogy megöl, és társai.


A lényeg, hogy rengeteget gyógyultam, tudok emberek közé menni, lediplomáztam, szóval büszke vagyok magamra, mert nagyon sokat gyógyultam. VISZONT.


Az érzelmeimet nem tudom kezelni. Amint történik egy váratlan helyzet, elkezdek remegni, bekapcsol a fight or flight ösztön még nyugtatók mellett is, és egyszerűen úgy érzem nem bírom.

Most annyi történt, hogy egy srác írt nekem messengeren, és ettől megint bekapcsolt ez az érzés, és remegek.

Olyan, mintha szétvetne belülről valami. Mint írtam, dolgozom magamon, viszont annyi minden máson is kellett, amik elsőbbséget élveztek. Most viszont úgy érzem megbolondulok.


A családom meg egész nap mondja nekem, hogy mennyire szar vagyok, és egyszerűen úgy érzem nem tudok kihez fordulni.


2022. okt. 29. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem válasz a kérdésedre, de miért nem szakítod meg a kapcsolatot a mérgező családoddal?
2022. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, leghamarabb februárban tudok elköltözni tőlük sajnos.
2022. okt. 29. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Ha jól olvasom ki a soraidból, valahol egy huszas éveid közepén járó lány vagy.

Mindenképp jó lenne, ha ennek a PTSD-nek látszó gondnak a gyökerét megtalálnád, kimondanád és akár segítséggel is, de megtanulnád feldolgozni.

Nem könnyű, és nem rövid idő, de ha elszánt vagy, igazán leszánt, akkor menni fog!

2022. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nagyon sok kitartást kívánok Kérdező! Ha később teheted, mindenféle formában szűntess meg minden kapcsolatot velük.
2022. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!