Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy ismeretle...

Volt már olyan, hogy ismeretlenül is megvetettél valakit, ellenszenvet éreztél iránta vagy lenezted?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen okból? És ami a legfontosabb:milyen jogon?

2022. nov. 8. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2022. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen. Nem tudom miért, talán hasonlított valakire akit utáltam régebben, és beleéget az agyamba az emléke
2022. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindenkivel előfordul, hogy ismeretlenül is ellenszenvet érez valaki iránt. Ez nem "jog" kérdése. Ha az illető ránézésre taszít, azzal nem tudsz mit csinálni.

Nekem amúgy az a tapasztalatom, hogy a legelső benyomás mindig bejön. Aki első pillantásra ellenszenves, azt akkor se tudom később megkedvelni, ha szeretném.

Ezek olyan dolgok miatt szoktak lenni, amik nem tudatosak: tekintet, hanghordozás, vagy ha ordít, hogy az illető megjátsza magát. De nem azt szoktam érezni, hogy "De csúnyán néz ez az ember", hanem azt, hogy valami nincs vele rendben.

2022. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ritka az olyan eset, amikor valakire már első ránézésre úgy érzem, hogy na ez tuti egy köcsög lesz. Ami még érdekesebb, hogy ezeket általában el is találom. Volt egy főnököm, már az interjún tudtam, hogy nem lesz jó hely (csak miatta, a csapat amúgy jó volt), de majdnem két évig voltam, mert kellett a tapasztalat. Aztán dobbantottam.
2022. nov. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen. Elég sok ilyen van. Bármi miatt. Vagy ostoba mint a föld vagy simán egy önsorsrontó idióta vagy simán csak mert egy kretén.
2022. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Alanyi jogon bazdmeg. Jogom van bárkit bármiért utálni vagy lenézni nem? De...
2022. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló volt egyszer, mint a 4-nél. Elhívtak egy munkahelyre, ahol nagyon szerettem volna dolgozni. Beszélgettem egy órát a főnökkel, és nem tudom megmagyarázni, miért, de volt valami rossz érzésem, kellemetlen szájízzel jöttem el. Az állást ennek ellenére elfogadtam, mert nagyon szerettem volna.

Már az első nap kiderült, hogy a főnök egy igazi pszichopata. A bemutatkozó beszélgetésen nyilván ezt éreztem, de akkor még elrejtette. Bő egy évig dolgoztam ott, és bár volt pár jó dolog, pl. nagyon jó fej kollegáim voltak, a főnök minden nap megkeserítette az életemet. Viszont az ott töltött időnek köszönhetem, hogy ma azon a területen dolgozhatok, amit mindig is szerettem volna, szóval valahol megérte.

2022. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van már annyi emberismeretem és élettapasztalatom, hogy nagyon gyorsan benyomást kapjak az emberekről, ami általában be is jön. Szerintem a személyiség és az életmód eléggé meglátszik a külsőn, az arckifejezésen, az öltözködésen, meg úgy egyszerűen az összképen.
2022. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%
Persze, vannak sokan akik az alatt a 10 perc alatt is képesek bizonyítványt kiállítani magukról, amíg melletted állnak a buszmegállóban vagy előtted a sorban a kasszánál.
2022. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy milyen jogon? Ha nekem ellenszenves valaki, ahhoz nem kell semmiféle jog. Volt két színész is, akit ki nem állhattam, de amikor az egyiket láttam játszani színházban, a másikkal meg hallottam egy interjút, minden ellenszenvem elpárolgott, de tényleg nagyon utáltam őket.
2022. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!