Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha visszatekintesz az életedre...

Ha visszatekintesz az életedre, döntéseidre, utólag mit mondasz?

Figyelt kérdés
Inkább érzelmi, vagy inkább racionális alapon érdemes döntéseket meghozni?
2023. jan. 26. 08:49
A kérdező szavazást indított:
Inkább érzelmi alapon érdemes döntéseket hozni.
Inkább racionális alapon érdemes döntéseket hozni.
34 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én érzelmi alapon tettem mindig. Utólag bánom.
2023. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is pontosan így gondolom. Ez a hallgass a szívedre, kövesd a vágyaidat hülyeség. Utólag már látom, hogy racionálisan elemezve mindent előre lehetett volna látni, amit az érzelmi elárasztottság miatt nem akartam észrevenni. De nemcsak kapcsolati dolgokban, munkában, mindenben a racionális megközelítés az, ami nekem bejött.
2023. jan. 26. 09:29
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Ha érzelmi alapon hoztam volna döntést, egy háromgyerekes elhízott háztartásbeli lennék, 8 általánossal.
2023. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább értelmi alapon kéne, de sokszor nem sikerül. Tipikusan ilyen a párválasztás.
2023. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4-es - mi a különbség a racionális és értelmi alapú döntés között? Nekem szinonímának tűnik.
2023. jan. 26. 09:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze, én is így használtam ezt a szót.
2023. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szívesen meghallgatnám az érzelmi alapú döntés mellett érvelők véleményét is :)
2023. jan. 26. 09:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Én alapvetően a racionális döntések híve vagyok, de nagyon sok esetben megbaszta a fene, ha az ember azért csinál valamit, mert jónak tartja, de egyébként nem szereti szenvedéllyel. Szerintem az a legjobb döntés, amit két lépésben hozol meg. Egyrészt megnézed, hogy neked melyek azok a lehetőségek, amikkel racionálisan meggondolva jól jársz, téged, a céljaid, a jövőd szolgálják vagy legalábbis nem rombolják. Utána viszont nem a racionálisan legjobb mellett döntesz onnantól, hogy a rossz opciókat racionálisan kikukáztad, hanem amellett, ami a legjobban lázba hoz.


Például párválasztás, pályaválasztás, akár egy étel is.


Racionálisan kell döntened ahhoz, hogy ne kerülj bántalmazó kapcsolatba, ne legyél egy drogos, alkoholista, hűtlen szar ember párja, aki heti 2 napon szeret, heti 5 napon megver. De nem lehetsz csak azért valakivel, mert jó ember és nincs vele semmi baj. Az emberi jóság, rendesség nem elég egy boldog kapcsolathoz, szerelemhez, szexuális vonzalomhoz és ahhoz, hogy repess az örömtől, mikor meglátod a másikat. Ugyanez a karrierrel is. Nem lesz jó neked hosszú távon, ha piacképtelen szakmát választasz, mert azt szereted a legjobban csinálni. Ha miatta fogsz nélkülözni, úgysem leszel boldog. De akkor sem, ha a legjobban fizető, legnagyobb presztízsű pályát célzod meg úgy, hogy nem érdekel, amivel dolgozol és amiről tanulsz. Érdemesebb átgondolni, hogy mivel nem halsz éhen hosszú távon és azok közül melyik az, amiben a leginkább ki tudsz teljesedni (vagy fordítva, összeszedni mindent, amit szeretsz és abból azt választani, amiben a legnagyobb a potenciál gazdaságilag). De pofonegyszerű példa a kaja. Nem kell forgácsízű szarokat enned ahhoz, hogy egészségesen étkezz, vannak tök jó, tök finom alternatívák.


A hasznosság oltárán ne áldozzuk fel a boldogságunkat, de figyeljünk arra, hogy ami most boldoggá tesz, az később is boldoggá fog-e tenni. A racionális döntés olyan, mintha meghúznánk a körvonalakat egy képen, az érzelmi döntés az, amikkel ezeket az alakzatokat ki tudjuk tölteni színekkel.

2023. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A döntés tudományát, minőségbiztosítást, biztonságtudományt, illetve meditációt alkalmazva, nem követtem el súlyos hibákat.


Sajnos erre az emberek 90%-a alkalmatlan, ezért szenvedés az élete.

2023. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudok szavazni, mert számomra mindkettő ugyanolyan értékű, és ugyanolyan eredményekkel jár. Szóval nekem mindkettőt, egyiket sem érdemes preferálnom.
2023. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!