Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha visszatekintesz az életedre...

Ha visszatekintesz az életedre, döntéseidre, utólag mit mondasz?

Figyelt kérdés
Inkább érzelmi, vagy inkább racionális alapon érdemes döntéseket meghozni?
2023. jan. 26. 08:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elmondhatom magamról,hogy sajnos mindig érzelmi alapon hoztam döntéseket,még akkor is,amikor olyan emberekről volt szó, akik visszaéltek a jóindulatommal.

De képtelen lettem volna bosszúálló, vagy másokon áttörtető önző lenni.

Így - rajtam törtettek át, és kb tizenöt éve iszom ennek a hozományát.Akikkel pedig nem kellett volna jóindulattal lennem,azoknak szalad a szekér.Sok pénzem, sok energiám és sok lelki sérülésem árán. Már biztosan nem követném el ezt a hibát, de már késő is :)

2023. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig mind a két módszert használni kell! Az egyik nem megy a másik nélkül, az eredmény negatív lesz, ha az egyik felet kihagyhuk. Volt már döntés, amit racionális alapon vagy érzelmi alapon hoztam meg és nem lett jó, mert valamilyen következményét megszenvedtem.


Az utólag jó döntéseim mindig azok voltak, amikor figyeltem az érzelmeimre ÉS emellett racionális érvek mentén is megvizsgáltam a helyzetet.

2023. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

8 és 12 kalsszul megfogalmaztatok!



En eddig azt gondoltam h amit a szív diktál az a jó, de van hogy soktenyezos dolgokban túl együttérző voltam és nem mindig magamra gondoltam.. ezek torzithatjak a döntéshozó képességet, ami végeredményben nem mindig nekünk JO.

De azt hiszem az tud jó döntés legyen végül, amit a 12 ír... a szív diktál és azért ezt felül kell vizsgálni.


Hacsak nem hallod olyan jól, bizton, amit a szíved diktál...

2023. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Általában racionális alapon hozok döntéseket, ami sokszor a túlagyalás miatt is történik. Az érzelmi döntések pedig javarészt impulzívak voltak, szinte semmilyen agyalás nem volt a háttérben.

Mindkét iránnyal volt már felsülés és siker is, az utóbbi időben mégis próbálom a kettőt egybe gyúrni, vagy legalábbis egymás mellé állítani és mérlegelni.

2023. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!