Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőknél pozitívum a karcsúság,...

Nőknél pozitívum a karcsúság, férfiaknál meg negatívum?

Figyelt kérdés

Én viszonylag vékonyabb (de azért sportos is) fiatal férfi vagyok és megfigyeltem, hogy a kortársaimnak mindig pozitív felhanggal mondják, hogy "meg vagy emberesedve", nekem meg azt inkább, hogy egyek minél többet. Nőknél meg mintha fordítva lenne, a "meg vagy asszonyosodva" inkább negatív dolgot jelent, hogy már nem annyira vonzó, mert van rajta túlsúly. Ott inkább az számít bóknak, ha valakit "lányosnak" tartanak.

Amúgy az elhízás egyik nemben sem szép és mindenkinek jót tenne a sport csak lehet a nőket könnyebben lehet rávenni a fogyásra, mint a férfiakat, mert rajtuk kicsit nagyobb a nyomás, hogy jól nézzenek ki.



2023. márc. 25. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Valahogy így, igen.
2023. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kroms ***** válasza:
87%
Az elhízás egyik nemnél sem szép, bár van olyan férfi, aki nőben pont az ilyet keresi. Az más kérdés, hogy férfiként akkor vagy a legvonzóbb, ha eléred a magasságodhoz megfelelő testsúlyt, nőként meg csak legyél minél soványabb.
2023. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2

És férfiként mi az ideális súly magassághoz képest?

2023. márc. 25. 13:28
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Most őszintén.. az ilyen sportos vékony srácok nem sportosak csak annyira vékonyak, hogy a rászáradt bőr miatt látszódnak a kis izmaik és azt hiszik magukról, hogy sportosak. Melyik csaj akarna egy kisgyerek kinézetű/testű sráccal együtt lenni? Nem azt mondom, hogy dagadt legyél de legyen már rajtad valami… a kondisok is amikor tömegelnek zsírosak de mégsem az a nyomi zsíros (kocka srác) kinézetük van hanem masszív.

A csajoknál sem baj (sőt..), ha van rajtuk mit fogni. Egy nő úgy igazán nőies, ha van neki mindene és igen ehhez társul egy kis has is de így gyönyörűek. Ott sem szép amelyik elől deszka hátul léc.. mintha valami 16 éves kisfiú lenne hosszú hajjal… De persze ízlések és pofonok.

2023. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kroms ***** válasza:

#3

Parancsolj: [link]

2023. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ez hülyeség, toxikus sztereotípiák.

Személy szerint én a vékonyabb férfiakat tartom vonzónak és a husis nőket 😃

Mindegy milyen a testalkat, jól érzi magát a bőrében? Akkor az a megfelelő.

2023. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Kinek mi jön be. Lehet egy vékonyabb férfi is jó férfi és egy molettebb hölgy is lehet szép.

A férfiaknak azért kell a sztereotípia szerint nagyobb darabnak lennie és nem vékonynak, mert az az elfogadott hogy erős fizikumuk legyen, hogy meg tudja önmagát védeni és a nőt akit szeret.

A nőknél leginkább a modell szakma miatt a vékony testalkat dominál, másrészt elméletileg a nők testalkatuk miatt törékenyebbek. Ez így van elfogadva.

2023. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Én huszonéves a vékony férfiakat szerettem, ez tényleg ízlés kérdése. De általánosságban szerintem is úgy van ahogy írtad, nem sztereotípia.

Ennek valami evolúciós oka lehet. A férfi ment vadászni amihez erősnek kell lenni, amíg a nő otthon volt a gyerekkel és ment bogyót gyűjtögetni. Ezért ma a férfiaknak jobban elnézik az emberek a túlsúlyt, de a legszebb ha izmos. Most nem 20 kilóra gondolgok mert az azért sok, hanem 5-10 kilóra

A másik higy idősebb férfiaknak megveregetik a vállát ha fiatalabb nővel van, ha egy nő csinálja ezt megszólják. Nem sok nő van akinek sokkal fiatalabb a párja. Ez talán onnan jöhet hogy a férfiak még 60 évesen is tudnak gyereket csinálni, egy nő nem. Ezért keresnek mkndig fiatalabbakat mert még szaporodni akarnak. Szóval megint valami evolúciós dolog lehet a háttérben. Ezért is próbálták a nők elrejteni hogy öregednek, hogy őszül a hajuk, hogy kelendőbbek legyenek. Merthogy a hajfesték sem a modern kor jövevénye. Ma már ez oda fajult higy az őszülés sármos egy férfinél de egy nőtől szinte elvárás hogy fesse be a haját, meg milyen már hogy nő le a haja.

2023. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából.

Egy nő is azt szereti, ha a férfi erősnek látszik, biztonságban érzi magát mellette, blablabla.. Magyarországon meg az emberek többsége még ott tart, hogy a férfi legyen 100 kg.

2023. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem arra akartam kilyukadni higy Magyarországon az emberek így-úgy, hiszen ez minden országra érvényes. Nem hiszem hogy normális lenne a 100 kiló, pláne mert a mai világban előtérbe került az egészséges életmód. Egyszerűen csak sokkal elnézőbbek a férfiakkal az emberek ami a külsőt illeti.
2023. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!