Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőknél, ha azt mondják valakir...

Nőknél, ha azt mondják valakire, hogy "asszonyos", az negatívum?

Figyelt kérdés
Férfinál meg valahogy pont fordítva, ha azt mondják "meg vagy emberesedve", akkor az olyan elismerés. A vékonyabb testalkatot kisfiúsnak tartják, az érett férfiak. Nőknél meg az a lényeg karcsú legyen, legalábbis a médiában mindig azt mutatják és maga az "asszony" szó is olyan lenézetté kezd válni, az a menő, ha valaki "csajos".

2023. máj. 29. 12:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
Számomra maga az asszony szó is pejoratív. Egyszerűen utálom. A férjemnek is megmondtam, hogy kupán vágom, ha valaha asszonynak mer szólítani. meg van asszonyosodva = trampli, dagadt, tehén, de szerencsére meg van emberesedve = puhos, dagadt, pókhasú disznó.
2023. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
Én attól is rosszul vagyok ha egymást Apànak ,Anyának hivják a párok.
2023. jún. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

Hát akkor lehet én szolgáltatom a kivételt, de nálam a megasszonyosodás nem pejoratív. Én ezt arra használom, amikor úgy megkerekedik egy nő, de nem kövér lesz, hanem ilyen bögyös, meg faros. Az én szememben ez semlegesen jóindulatú kifejezés.


De tanulságos volt olvasni a hozzászólásokat, szerintem kevesebbet használom ezentúl. Most is azon gondolkodom, kit sérthettem meg az elmúlt években :/.

2023. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a környékemen ha azt mondják "asszonyos" az azt jelenti hogy már belépett a családtervezés folyamatába, túl otthonias lett, már nem jár annyit szórakozni, kóborolni a nagyvilágban stb.
2023. jún. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

Egész más ám egy vidéki, falusi asszonyka, mint egy Pesti, vagy nagyobb városi asszonyka.

Egy 50 körüli asszonyka, aki a kis vidéki házikójában csirkèt tart, növényeket termeszt, egész másképp nèz ki, mint egy Pesti 50-es megkímèlt dáma.

Olyan mintha 20 év korkülönbség lenne közöttük.

2023. jún. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

15-


Lehet, de a megkímélt Pesti dámán látni a korábbi agyon bulizott éveket a piát és a cigit a kifüstölt bőrén.

2023. jún. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%

16.

Igen, valóban van olyan is, meg van rendes is.

Na meg persze ez genetika is.

Van aki 50 évesen 65-nek néz ki, de van aki 35-nek.

Ez szerencse, és megörökölt gének is.

Van egy ismerősöm, egy 55-ös nő, aki bárhova elmegy a férjével, kivétel nélkül mindenki azt hiszi, hogy az apukájával jött.

2023. jún. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem lehetne befejezni a videki szo hasznalatat? Ami mar nem az a koszos budapest az mar videk?
2023. júl. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Bizony nagyon nem mindegy, hogy egy vidéki, de inkább kisvárosi vagy falusi 50-es asszonyság, disznót, csirkét nevel, vetemémyes kertet tart rendbe, vagy:

Van egy Bp- i 50-es nő, aki mondjuk vállalkozó, és van egy szépség szalonja fodrászattal, műkörmössel, pedikűrőssel.

Nagyon nem mindegy.


Természetesen nem nézem le a kertet művelő asszonyságot sem, csak azért van egy csipetnyi különbség.

2023. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó: az a különbség, hogy míg a "vidéki" értéket teremt, önállóan termel egészséges dolgokat, addig a "pösti" vállalkozó pitsa csak a mai divatirányzatnak megfelelő műanyag batbie babák hordáját neveli ki. Tényleg, igazán nagy érték dínókarmokat ragasztgatni egy nőre. Semmire se jó, de legalább drága és egészségtelen. Gratulálok hozzá, ti vagytok a színvonal. Csak kár, hogy az egyre alacsonyabb 👎🏻
2023. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!