Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az angol nyelven beszélők...

Az angol nyelven beszélők miért affektálnak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én hallom így, de mióta az eszemet tudom, irritál, ahogy angolul beszélnek emberek. Tök hétköznapi témáról is úgy, mintha valami monodrámát néznék. Hangosak sokszor, feltűnő a hangsúlyozás és sok a gesztikuláció.

Miért van így? A nyelv dallama ilyen, vagy a nem anyanyelvi beszélők így teszik érthetőbbé a mondandójukat? Vagy csak én hallom/látom így?


2023. júl. 25. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te hallod így, a magyarok meg jellegzetes hunglish-t beszélnek az biztos nem affektál.
2023. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-eshez csatlakozom.
2023. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Csak azért hallod így, mert nem az anyanyelved az angol. A külföldiek pl azt mondják, hogy a magyaroknak mekegős a nyelvük, nekünk magyaroknak meg ez nem is jutna eszünkbe normál esetben.
2023. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyaron kívül 3 idegen nyelvet beszélek, nemsokára belevágok a 4. tanulásába. Minden nyelven máshogy beszélek, más személyiség leszem ezáltal. Azért, mert átveszet azt a stílust, amit láttam az adott nyelvet beszélő emberektől. Pl olaszul nagyon gesztikulálva, dallamosan, lendületesen beszélek és indulatosan/érzelmekkel tele. Németül nem, ott inkább nyugodt vagyok és a szórakozásom annyi, hogy flexelek a szórend ismerésével.


Ez teljesen normális. Sőt, ez a jó. Fura is az, mikor valaki olaszosan beszél németül, vagy németesen olaszul. Ha tanulsz egy nyelvet, nem csak a szavakat tanulod. Vannak dallamosabb nyelvek.

2023. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoktak a hunglishnál is így beszélni. Egy gimi melletti sparban szoktam néha v@sárolni.ha angol szavakat használnak a kis nyomik akkor 5x hangosabban mondják, elnyújtják, stb mintha valami előadáson lennének és latin szakszavakat használnának.


Gondolom menőbbnek hiszik

2023. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
11 évet éltem Angliában. Az angol nyelv valóban ilyen "affektálós".Ez nem azért van, mert menőznek, hanem egyszerűen ilyen a kiejtés.Ha nem akarod, hogy hunglish kiejtésed legyen,bizony "affektálni" kell.Az amerikai angol úgy hangzik, mintha örökké rágóval a szádban beszélnél.A franciák meg magyar füllel hallgatva orrból beszélnek.Minden nyelvre lehet valamit mondani, de minek?
2023. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!