Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az angliai magyarok miért...

Az angliai magyarok miért tesznek pár év után úgy mintha már nem is tudnának magyarul?

Figyelt kérdés
Meg hogy ők már nem is ismerik a megyéket meg a városokat. Meg magyarországon átszámolják a forintot fontra bevásárláskor. Még ha ez így is lenne akkor se kell büszkének lenni rá ha valaki ezeket elfelejti. Is ez miért az angliai magyarokra igaz nagyrészt is a németországi magyarokra nem?

2023. aug. 15. 12:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Amikor azt mondják, hogy a "UK-ben", az nálam is kib*ssza a biztosítékot.
2023. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
37%
Pedig rövidebb ha azt mondom júkéj minthogy kimondod mindig hogy Egyedül Királyság, az Anglia kifejezés meg nem takarja a UK minden részét.
2023. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak prolik csinálják, felvágásból. Egyetlen kint élő ismerősöm se csinál ilyet. A megyéket meg megyeszékhelyeket nem tudták ezek előtte se, csak így már ráfogják erre, és azt hiszik, még menő is...

A fontra átváltás más, én teljesen megértem, ha nem élsz itt életvitelszerűen már sok éve, akkor fogalmad se lesz az árakról egy idő után, ezek változnak is ráadásul.

2023. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 LuckyLevi ***** válasza:
100%

Velem is előfordul, hogy nem jut eszembe valami hirtelen magyarul, itt pedig előfordul, hogy valami nem jut eszembe hirtelen angolul. Aki nem használ más nyelvet, annak ha nem jut eszébe hirtelen egy szó, akkor csak azt tudja mondani, hogy ízé. Neki meg sem fordul a fejében, hogy más nyelven mondja, még ha beszél is más nyelven, de nincs úgy benne a mindennapjaiban.

Munkaspecifikus témában is angolul jut eszembe sok minden, mert angolul beszélek ezekről nap, mint nap, lehet magyarul nem is tudom, hogy mondanám. De kiejtést azt nem is értem, hogy lehet elfelejteni magyarul. Mondjuk nekem az angol kiejtésem is magyar.:D


A számolgatást se értem. Bár sosem voltam az az árnézegetős. Ha valamit venni akarok Magyarországon, akkor úgysem az angol árakkal fogom összehasonlítani, hanem a magyar árakkal. Mondjuk, ha kell egy kiló kenyér Magyarországon, akkor nem érdekel hány Font.

2023. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#7 "Ezzel jó ha tisztában vagy!"

Sikerült felfognod a kérdést🤣 ("miért TESZNEK pár év után ÚGY, MINTHA")

Szerintem inkább ne dicsekedj a magyaroddal



Szerintem azért csinálják, mert úgy gondolják, ezzel érdeklődést válthatnak ki másokból, aminek következményeképp még többet beszélhetnek magukról. Illetve mert úgy gondolhatják, ők ezzel "kiemelkednek" a tömegből

2023. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
16, magadra ismertél? Akkor ha találkoztunk, akkor úgyis tudod, hogy csak kinevettelek :D
2023. aug. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!