Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gyűlölöm, ha a konyhám...

Csak én gyűlölöm, ha a konyhámon mással kell osztozni?

Figyelt kérdés

Átlagos méretű a konyha, de ha valaki amig pl főzök beáll belém a gutaütés kerülget. Nagyon fusztrál. Amikor meg anyósom nálunk akar főzőcskézni vagy "majd főzünk együtt van" legszivesebben a világból kifutnék. Főzünk együtt sosincs mondjuk, mert elmondtam, hogy azt csak egyedül szoktam, de próbálkozik azért.


Titeket is irritál ez?



2023. szept. 14. 07:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon szomorú ez. Persze, a nőkre jellemző ez jobban, ezért sem vettem ketté.

A férfiaknál a tökeletesség, megfelelési kényszer, maximalizmus az okozata valaminek. Illetve ezek társulnak sok esetben egy kis OCD kényszerességgel. Nekem is van ilyen kolléganőm. Borzalom. Persze, hogy nem értik, mert nincsenek a valóságban.

Mi normális emberek tudjuk, hogy ha a pohár alul marad, semmi nem fog történni. De az ő fejükben ez egyenlő a katasztrófával. Szörnyű lehet így élni.

2023. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem ez senkinek nem szörnyű, mert nem hangoztatom nagyon meg keveset van nálunk valaki, így ritka ez a helyzet. Ha a férjem pl evőeszközt keres, megvárom még kijön a konyhából és utána megyek be. Anyósom meg elég túlbuzgó, szóval örülök neki ha minél kevesebbet akar itt tenni-venni.


Igen, én is ezt érzem, hogy egymás talpa alatt vagyunk, pedig nem kicsi a konyha.😁 Én türelmetlen leszek, ha nem férek oda pl a csaphoz, hogy megmossam a zöldséget.


10-es: Hú, sajnos nem lehetett könnyű vele! Nekem hasonló a férjem, azért piszkál, mert szerinte hangosan veszek levegőt. Lehet nem is a kis helységekkel van a bajom, hanem egyes személyek közelségével.🤔

2023. szept. 14. 08:51
 13/23 anonim ***** válasza:
3%
Mentális probléma. Ha akarsz rajta változtatni, akkor tudsz, ez a jó hír. Ha meg nem akarsz, elfogadod. De a környezetnek nem kötelessége.
2023. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem siman antiszociálisakra jellemző vagy autista hajlamosakra
2023. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Engem zavarna, mert egyszemélyes mini konyhám van, szóval több ember el sem fér normálisan. De egyedül élek, nincs ilyen gond.
2023. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem csak te. De nem jó, ha ilyen vagy.
2023. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A konyha a fèrjemé, őt nem zavarja ha ott vagyok.
2023. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Anno összezsúfolódtak családok egy konyhába, vagy nyári konyhába is, amikor anyu, mami stb. ott tevékenykedett. Most meg már mindenkinek hatalmas élettér kell. Bazi nagy két szintes házakból is szó szerint menekülnek, vagy menekülnének a fiatalok.
2023. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy miniatűr panel konyhát, ahol 1 ember fér el, és az sem mindig kényelmesen, meg egy családi ház konyháját, főleg, ha van nyári konyha is, ami akkora, mint egy panelben egy egész szoba, ne vegyünk egy kalap alá. :-D

Én a szűk hely miatt nem szeretem, ha más is ott akarna lenni (nem akar), de nagyobb konyhában ilyenből sose volt probléma a családban. Nekem ilyen lakásra volt pénzem.

2023. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem viselem el én sem, mert másból nem áll a "főzés" olyankor, hogy mondom, mit hol talál.

Rhadt idegesítő amúgy. Nem azért, mert "uralni akarom a konyhámat", hanem mert szeretek haladni, nem pedig tötymörögni.

Amennyi időt elbsz az illető, mire mindent előszed, én már rég feltenném főni a levest pl.


Más: kicsi a konyhánk: egyemberes, amikor ketten vagyunk, csak kerülgetjük egymást (engem meg a gutaütés kb).

2023. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!