Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gyűlölöm, ha a konyhám...

Csak én gyűlölöm, ha a konyhámon mással kell osztozni?

Figyelt kérdés

Átlagos méretű a konyha, de ha valaki amig pl főzök beáll belém a gutaütés kerülget. Nagyon fusztrál. Amikor meg anyósom nálunk akar főzőcskézni vagy "majd főzünk együtt van" legszivesebben a világból kifutnék. Főzünk együtt sosincs mondjuk, mert elmondtam, hogy azt csak egyedül szoktam, de próbálkozik azért.


Titeket is irritál ez?



2023. szept. 14. 07:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Téged mi irritál konkrétan? Milyen érzések vannak benned olyankor?
2023. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán, mi otthon is mindig segítettünk anyának, a párommal meg szintén együtt szoktunk főzni. Jó alkalom beszélgetni.
2023. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem azt a hangulatot amikor együtt csinálunk kaját és közben beszélgetünk zenét hallgatunk.


Nem lehet, hogy a konyha jellege miatt van, hogy kevés ehhez a hely? Én pont most újitok fel lakást és gondolkodok, hogy a nappalis konyha legyen vagy egy kis külön helyiségben és pont az szól a nappali mellett, hogy jobban tud az működni, hogy közösségibb dolog legyen a főzés.

2023. szept. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Anyukám is dettó ilyen, sosem volt olyan hogy beálltam mellé kuktáskodni mert mindig elküldött hogy csak útban vagyok. Így huszonéves koromig nem is tudtam nagyon főzni amíg el nem költöztem.
2023. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%

A nők abban szocializálódtak, hogy le voltak uralva, a konyhában a helyük, mert máshoz nem értenek. Így az egyetlen terep, ami szent és sérthetetlen számukra. Felnőve, mikor kikerülnek az ártó közegből, amiben szavuk sem lehetett, a konyhát egy védőpajzsnak használják, ott azt érzik, hogy az ő szavuk mindenek felett, övék a konyha, abba senki be nem teheti a lábát. Mert valószínűleg ugyanolyan ártó a közeg, amibe átmentek, de ott a konyha, láták az anyjuktól, hogy na ott ki lehet teljesedni. Ezért védik. Mert nincs másuk. Rosszul vannak, ha más bemegy, mikor ott vannak, ha alulra teszi a poharat valaki, nem felülre, már szabályos hisztiroham van.

Hosszú, bonyolult, mentális probléma. Pszichoterápia területe.

Ez van a kérdezővel.

2023. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs ilyen, mert alapból senkit sem engedek a lakásomba, meg főzni sem szoktam.
2023. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

1. Alapjáraton nem vagyok agresszív, de a konyhából legszivesebben kilökdösném a férjem és az anyósom. Azt érzem, hogy "Ajjj, menjél már arrébb b**szameg!" Egyedül a gyerekemet viselem el ott, de ő mindenhol a kötelező tartozékom.🥰


3. A nappalisat választanám, ezerszer jobb, csak a hátránya, hogy átjárja majd a többieket is az étel illata. Egy lángosnál az nem biztos, hogy annyira tetszetős.😊


5. Gondoltam erre én is, viszont anyukám nem egy konyhatündér, csak addig láttam a konyhában, amíg mirelitet, tésztát vagy melegszendvicset készített. Mamám meg mindig papámmal főzött. Én lehet emiatt, de a konyhában is utálok lenni, ezért is fura, hogy mást sem viselek ott el. Főzni is csak azért főzök, mert muszáj. Ha egyedül élnék szép fizetéssel kb konyhám sem lenne.😁 Viszont a fürdőben is idegesít, ha valamiért pl a férjemmel ketten vagyunk, onnan is ki tudnám őt lökdösni. És amúgy nem engedem soha senkinek, hogy segítsen, mert ha valamit nem úgy csinál ahogyan én vagy egy tányért máshová tesz vissza akkor is ideges leszek. Ezt a jelenséget minek hívhatják?

2023. szept. 14. 08:37
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Anno kisebb lakásban éltunk anyával mindig kerulgettuk egymást pl alig birok szemetet is kidobni ha mosogat. Ebbol feszultség soha nem volt. Ez volt a norma de sokat álmodoztunk nagyobb konyhárol.

Aztán lett egy házunk amerikai konyhás kb, es hihetetlen de ott is egymás talpa alatt vagyunk.

Nálunk ebbol csak nagy röhögés lett:D

2023. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha érdekel, egy terapeuta le tud ásni. De az biztos, hogy gyerekkorból jön és szörnyű lehet. Nemcsak neked, a környezetnek is.
2023. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

"a alulra teszi a poharat valaki, nem felülre, már szabályos hisztiroham van."


Nekem ilyen volt egy exem és ő a ferfi. 40 es pasi es nem élt nővel seniivel régóta. Neha az is baja volt hogy levegot veszek. Meg nem szelloztethettem se soha meg állandoan ugy kellett ülni is meg ott ahol megengedi.


Es nem érti a hülyéje hogy mi a baj vele.

2023. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!