Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi mentálisan...

Miért van ennyi mentálisan beteg ember? Régen is így volt, vagy ez felerősödni látszik?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is rengeteg az öngyilkosságot fontolgató kérdés. Sok a szorongó, depressziós ember és legtöbbet teljesen kilátástalannak látnak mindent, elmennek szakemberhez, de az sem segít. Nekem is van sok olyan ismerősöm, akik állandóan panaszkodnak, mindent negatívan látnak, pesszimisták vagy depressziósak, szoronganak, pánikrohamaik vannak. Ha tanácsot kérnek tőlem, azt nem fogadják meg, inkább ellenzik. Olyan, mintha szándékosan önostoroznák magukat és megrekednek a panaszkodás és mások hibáztatása szintjén. Nekem már elegem van az ilyenekkel való meddő vitából. Látom, hogy a vesztébe rohan, kétségbeesve kér tőlem tanácsot, segítek amiben tudok, erre nekem támad, hogy az nem úgy van, ahogy én gondolom. Megkaptam már, hogy nekem könnyű, biztos mindig minden sikerült az életben, nekem nincs semmi gondom, azért vagyok ilyen optimista. Sőt egyik ismerősöm azt mondta nekem, nem normális ez a hurráoptimista hozzáállás, hogy én mindig csak mosolygok. Hát nem tudom...

Nem akarlak titeket untatni az életemmel, de sok traumát átéltem, fiatalon veszítettem el apukámat, volt vetélésem, voltunk anyagi csődben stb. De én mindig bizakodtam, igen, azt néztem, hogy oldjam meg, hogy haladjak tovább, nem panaszkodtam, csak tettem a dolgom. Lassan már úgy érzem én vagyok a nem normális, mert a panaszkodás meg a mások fölötti ítélkezés lett az általános.

Nagyon kevés olyan embert látok aki nem ezt csinálja.

Ti hogy látjátok, mi a véleményetek erről?

Milyen tapasztalaitok vannak?

Úgy érzem, aki panaszkodik, az azért hárítja el a tanácsot, mert panaszkodnia szeretne, nem változtatni.



2023. okt. 14. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%
Azèrt mert a vègnapjait èli az emberisèg.
2023. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok. A másik dolog. Hendikep. Nagyon nem egyforma lelki egészséggel és lelkierővel kezdjük és folytatjuk életünket. Ráadásul anyagilag el lehet az ember, de lelkileg mélyrepül. Kádár János alatt, vagyis régen volt egy sokrétegű nagyon komoly védőháló. Manapság nagyot zuhanhat egy gazdag vagy diplomás is. Az élet malma is sokkal keményebben őröl. De az is igaz, hogy hiába ad igazán jó tanácsot az ember, falra hányt borsó. A világhelyzet meg rémítő. De lehet egy stabil "kősziklára" állni, AKI megtart még a legnehezebb helyzetben is. Kell?
2023. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36%
Régen volt az emberekben annyi büszkeség,hogy ne teregessék ki minden bajukat. Pl volt egy tolószékes rokonom. Sose hallottam panaszkodni sem őt,sem a szüleit. A halála után vagy 10 évvel hallottam róla néhány történetet az idősebb rokonoktól,hogy miket gondolt,mennyire nem szerette a sorsát.
2023. okt. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
35%
Itt a kérdésben az általánosítás. Akkor írd azt, hogy a te ismerőseidről van szó. Ábrándozol itt a régi időkről, - merthogy mennyire jó is volt, mert senki sem panaszkodott. Nettó hazugság.
2023. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ez nem válasz. Megírtam a kérdés kifejtésében. Nem álmodozok. Nem állítottam olyan dolgokat amiket leírtál.

Viszont te következtetsz és általánosítasz a mondataim alapján. Ezzel burkoltan támadsz.

Tedd azt. A te problémád nem az enyém.

2023. okt. 16. 10:42
 16/25 anonim ***** válasza:
28%

"Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok, szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői. Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői."


"Megüresíttetvén megüresíttetik a föld, és elpusztíttatván elpusztíttatik; mert az Úr szólá e beszédet.

Gyászol és megromol a föld, elhervad és megromol a földnek kereksége, elhervadnak a föld népének nagyjai. A föld megfertőztetett lakosai alatt, mert áthágták a törvényeket, a rendelést megszegték, megtörték az örök szövetséget. Ezért átok emészti meg a földet, és lakolnak a rajta lakók; ezért megégnek a földnek lakói, és kevés ember marad meg."

2023. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ezek idézet a bibliából és fedi a kérdésed.


A változást, változtatás szinte elkerülhetetlenné teszi, ha komolyan veszed.


Miért te mit gondolsz, miért van ennyi mentálisan beteg ember?


Te optimistán állsz a jövődhöz és az emberiség kollektív jövöjéhez?


Szerinted jó időszak következik?

2023. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%

Az egész emberiség a vesztébe rohan és a tudomány sem kecsegtet semmi pozitívval.


Aki nem látja mi zajlik az vak.

2023. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szia 16-os. Annyira igaz és idevaló, amiket a Szentírásból idéztél. A kedves kérdező írja: "...kilátástalannak látnak mindent...". Igazuk van. Ide jutott az emberiség, mert alig alig van, akinek kell a JÓ. Az igazán egyedül mindörökké JÓ. Akiknek van elég lelki erejük, küzdenek, kapaszkodnak, akiknek kevés van, csúsznak vagy zuhannak lefelé. De még akiknek sok van, ha egyszer egyszer igazán elgondolkodnak az élet dolgain, legalább magukban megfogalmazzák, hogy bár vannak szép epizódok is az életben, de valami nagyon lényeges hiányzik, és a romlás mindenütt jelen van. Még a földi szépben, jóban is. Vannak kevesen, akik tudják, hogy mi (KI) az a nagyon lényeges. Ők azok, akik bár ugyanabból az anyagból vannak gyúrva, mint a többi ember, de kapcsolatban vannak evvel a "nagyon Lényegessel", az egyedül és mindörökké JÓval. Aki minden emberé lehetne, hívja is Magához őket, de a legtöbb embernek nem kell. Így továbbra is maradnak a "Legfőbb JÓ"-t nélkülöző létezésben, hiányérzettől, és egyéb lelki és sokszor testi! betegségektől is gyötörve. Neked - kedves olvasó,-kell ez a "Legfőbb JÓ"?
2023. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Én Istenben hiszek, hitem szerint igyekszem élni és igazatok van, a kulcsszó itt a hit. Mert azok az emberek, akikről én beszélek, nem hisznek. Semmiben. Ezért nem fogadják el a segítséget, mert még abban sem hisznek, hogy segíthetnek rajtuk.

A hívő emberek igyekeznek tanúbizonyságot tenni a hitükről, más emberekkel is megosztani gondolataikat. Van egy ismerősöm aki olyan szinten szorong és magányos, hogy azt mondta, nem akarja így szenvedve leélni az életet inkább öngyilkos lesz. Amikor erre én próbálom biztatni, hogy ne adja fel, van kiút, nincs egyedül, forduljon Istenhez stb erre azt mondja, na jó nekem könnyű ilyeneket mondani, mert nekem van hitem, de neki nincs mert nem tud hinni.

Ilyenkor úgy érzem, milyen kicsi vagyok, nem vagyok sem pszichológus sem lelkipásztor itt megáll a tudományom.

2023. okt. 20. 06:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!