Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi mentálisan...

Miért van ennyi mentálisan beteg ember? Régen is így volt, vagy ez felerősödni látszik?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is rengeteg az öngyilkosságot fontolgató kérdés. Sok a szorongó, depressziós ember és legtöbbet teljesen kilátástalannak látnak mindent, elmennek szakemberhez, de az sem segít. Nekem is van sok olyan ismerősöm, akik állandóan panaszkodnak, mindent negatívan látnak, pesszimisták vagy depressziósak, szoronganak, pánikrohamaik vannak. Ha tanácsot kérnek tőlem, azt nem fogadják meg, inkább ellenzik. Olyan, mintha szándékosan önostoroznák magukat és megrekednek a panaszkodás és mások hibáztatása szintjén. Nekem már elegem van az ilyenekkel való meddő vitából. Látom, hogy a vesztébe rohan, kétségbeesve kér tőlem tanácsot, segítek amiben tudok, erre nekem támad, hogy az nem úgy van, ahogy én gondolom. Megkaptam már, hogy nekem könnyű, biztos mindig minden sikerült az életben, nekem nincs semmi gondom, azért vagyok ilyen optimista. Sőt egyik ismerősöm azt mondta nekem, nem normális ez a hurráoptimista hozzáállás, hogy én mindig csak mosolygok. Hát nem tudom...

Nem akarlak titeket untatni az életemmel, de sok traumát átéltem, fiatalon veszítettem el apukámat, volt vetélésem, voltunk anyagi csődben stb. De én mindig bizakodtam, igen, azt néztem, hogy oldjam meg, hogy haladjak tovább, nem panaszkodtam, csak tettem a dolgom. Lassan már úgy érzem én vagyok a nem normális, mert a panaszkodás meg a mások fölötti ítélkezés lett az általános.

Nagyon kevés olyan embert látok aki nem ezt csinálja.

Ti hogy látjátok, mi a véleményetek erről?

Milyen tapasztalaitok vannak?

Úgy érzem, aki panaszkodik, az azért hárítja el a tanácsot, mert panaszkodnia szeretne, nem változtatni.



2023. okt. 14. 21:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Szia. A gyógyuláshoz a beteg közreműködésére is szükség van.
2023. okt. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Sokan panaszkodnak, de ha van segítség, kell-e? Nem tudom miért, de úgy érzékelem hogy nem kell. Pláne ha ISTENről, ÚR JÉZUS KRISZTUSról írok. Aki teremtett és fentart mindent és jó, hogyne tudna segíteni. De nem kell. Keresni kellene Őt, törekedni felé, minek az nekünk, nem kell. Így hagyják elveszni az igazi segítséget, és maradnak a bajban. Érthetetlen.
2023. okt. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen igaza van a kérdezőnek.

Felkente a gyerek a szart a falra? -- Pszichológus.

Csúnyán nézett rám a kollégám? -- Pszichológus.

Nem az álommunkát csinálom? -- Pszichológus.

Rosszat álmodtam? -- Pszichológus.

Rámdudáltak az úton? -- Pszichológus.

Lusta vagyok elmenni dolgozni? -- Pszichológus.

Nincs barátnőm, mert a szobámban ülök. -- Pszichológus.


Hagyjuk már. Ez egy újabb, amerikából érkezett divat, unalomból, ráérésből, éleképtelenségből. Példa: anyám napi ötször telefonál és 4 órát panaszkodik. -- Pszichológus. Helyetta ne vedd fel. MEgbuktam vezetésból 123-szorra. -- Pszichológus. Tanulj inkább és figyelj a vezetési órán. Egész éjjel telefonozok. -- Pszichológus. Ne tedd. ENNYI.

2023. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a szöveget.

Régen is ennyi volt, csak ott megszokott volt az önelnyomás. Nem hagyták maguknak tudat alatt, hogy kiengedjék ezeket a valós megéléseket. Pl most ha 3 évig rossz kapcsolatban van egy átlag ember, már alig bírja. Régen meg a kapcsolatok harmada borzalmas volt elejétől a végéig, és ezeknek nagyon nagy százaléka halálig, sok évtizedekig tartott, mert úgy éltek, úgy látták a világot, úgy voltak beállítva, hogy ez ilyen.


Az hogy számodra mi látszik, nem tudom. Én csak a valóságot ismerem.

2023. nov. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Sziasztok. A kérdésre a válasz soktényezős. Egyikről írok. Ma az átlagember viszonylag jól él. Testileg. Régebben sok embernek nem volt munkája. Ha lenne, más lenne. Ha lenne elég ennivalóm, más lenne. Ha lenne saját lakásom, más lenne. Ha lenne szép ruhám, fürdőszobám, elég pénzem, kocsim lovakkal, később autóm, orvosra gyógyszerre pénzem, járhatnák fölsőbb oktatási intézményekbe, utazhatnék belföldre külföldre, stb. más lenne, jól érezném magam a bőrömben. Tehát dolgozok sokat és ahogy gyarapodok, mindig kisebb lesz a hiányérzetem. Na, mostmár megvannak ezek, mostantól vígan élek. De a jó és szép élet még mindig távol van. Miért, nem értem? Hát azért, mert az egyenletből hiányzik a legfőbb tényező. És így a végeredmény csak hibás lehet. Rossz. És ki a legfőbb TÉNYEZŐ? Találd ki!
2023. nov. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!