Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban létezik már olyan,...

Valóban létezik már olyan, hogy a fiatalok környezet-fóbiásak, mert már félnek, hogy a környezetszennyezés mértéke miatti változás az ő életükben már keményen oda fog csapni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 22:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%

10, ebben én nem lennék biztos.

A bélgyulladás ugyanis egyszer már indikált tályogot amit meg kellett műteni.

AMióta diétázom, nincs bélgyulladásom, nem fingom szanaszét magam, nem fosok és észkrekedek felváltva és kisebb az esélye a tályognak is.

Azt nyilván nem tudni így vagy úgy, hogy meddig élek. De hogy ha nem eszem allergént akkor nem agonizálok, az egyértelmű.


Érted, ehetek mindent, csak akkor szanaszét görcsölök meg bajaim vannak...

2023. okt. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

1. "már félnek, hogy a környezetszennyezés mértéke miatti változás az ő életükben már keményen oda fog csapni"

Ahogy a többiek mondják: az már megtörtént. Rekord magas nyári és téli hőmérsékletek, nyári meleg áthúzódása őszre, téli fagyok tavaszra tolódása, aszály, porviharok, pusztuló beporzók, pusztuló kétéltűek, pusztuló madarak, felboruló arányok (életemben nem láttam annyi egeret, mint idén).


2. "a környezetszennyezés mértéke miatti"

Nemcsak környezetszennyezés (bár attól még ne állj neki szemetelni). Nagyipari állattartás, monokultúrás mezőgazdaság elavult gyakorlatokkal rengeteget rombol. Illetve Magyarországon a folyószabályozások hosszútávú hatása is megvan: pikk-pakk átfolyik az országon az árvíz, a talajnak lehetősége sincs beszívni a vizet, aztán csodálkozunk, hogy aszály van.


3. környezet-fóbiásak,

Definiáld már mit értesz ez alatt, mert szerintem nem azt, amit én.

A fiatalság egy része pont, hogy környezettudatosabb, a természet és a fenntarthatóság felé megy... vagy menne, ha tudna (egy jobb minőségű, nem fast fashion pulcsi is elszabott drága, hát mégis egy hőszivattyús padlófűtés kiépítése és fenntartása).

Klímaszorongás? Az adott. Egyrészt újabb kutatások kimutatták, hogy sokkal rosszabb, nehezebben visszafordítható a helyzet, mint néhány éve gondolták. Másrészt Magyarországon rátesz még néhány lapáttal a környezetvédelem egyre kilátástalanabb helyzete. Az, hogy én hazai fafajt ültetek a zsebkendőnyi kertembe (árnyék, mulcs, rovarok, madarak) az nekem meg a közvetlen környezetemnek talán segít, de az összképen nem.

2023. okt. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%
Persze, szerencsére egyre többen vannak így
2023. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!