Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A küzdősportolók miért ennyire...

A küzdősportolók miért ennyire népszerűek?

Figyelt kérdés

Ökölvívók, MMA harcosok, thaiboxosok... milliók imádják, rajonganak értük, hatalmas vagyonokat és hírnevet szereznek.

De miért? Mi is az a teljesítmény, amiért ennyire ünnepelni kellene őket? Az, hogy meg tudnak verni másokat? Az ennyire dicséretes, hogy kárt tesznek másokban fizikailag? Azt kell ünnepelni, hogy leütötte/lerúgta a másik embert? És a tömeg ünnepli azt, hogy a másik ember lehet éppen maradandó károsodást szenvedett el.

Számomra ez egész egyszerűen primitív barbár mentalitás. Mintha megragadtunk volna az őskorban. Ez az egész küzdősport-verseny egy modern kori gladiátorharc. És az embereknek ez kell.

Valaki magyarázza el kérem, hogy mi a jó ebben.



2023. nov. 14. 19:20
1 2 3
 11/28 Katona Dius ***** válasza:

A harcművészetek egy része nem a harcról szól konkrétan, hanem az önvédelemről.

Illetve, akikről te beszélsz, akik a "TVben püfölik egymást" azok úgy mennek oda, hogy vállalják annak a kockázatát, hogy megsérülnek. Akár súlyosan is.

Amit írtál, "Építeni a világot. Családot alapítani, segíteni a másikat, hozzátenni a civilizációhoz." A kettő nem zárja ki egymást. Attól, hogy valaki harművészetet tanul/művel, még lehet civilizált, lehet családja, gyermeke. Segíthet másokon. Nem mindenki megy a tévébe verekedni, aki valamilyen harcművészetet folytat.

2023. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Vallaltak a feleloseget, nagyon erzelgos vagy, gondolom csaj vagy
2023. nov. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

11, én nem arról beszélek, amikor valaki harcművészetet tanul. Én arról beszélek, hogy az erőszak, mint szórakozási forma nem normális. Nem elfogadható. Elkanyarodtál egy olyan téma felé, ami szóba sem jött. Itt arról van szó, hogy az embereknek az okoz örömet, ha nézhetik, amint két másik ember szétveri egymást.


12: férfi vagyok. Ez nem érzelgősség, hanem civilizált gondolkodási forma. Gondolom nem szoktad gyakorolni.

2023. nov. 15. 06:19
 14/28 kojee ***** válasza:
Népszerű, szerintem ez csak viszonyítás kérdése. Igény van rá, pénzt keres vele... . Teljesítmény amit letesz az asztlara, szerintem igen. Hosszú évek kitartó munkája mire megtanulja a technikákat, és megedződik a teste is. Ha nem csak a verekedés részét nézzük hanem azt, hogy ez is egy szórakoztató szolgáltatás (tudom gladiátor show), akkor több teljesítmény van ezekben az emberekben (nem nézek TV adást egy ideje, ezét tudásom részleges), mint a reality müsorok résztvevőiben meg a mindenfajta celeb lényekben akik a századrangú énekes fodrásza vagy körmöse, ezért szerimtem jobban megérdemlik a hírnevet és a pénzt.
2023. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Max neked nem elfogadhato 👊
2023. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Katona Dius ***** válasza:
Ne haragudj, kérdező, azt hittem egy kalap alá veszed a kettőt. Az tény, hogy nagyon sokaknak tetszik az a fajta brutalitás, amit te mondasz. A tvben nézni ahogy mások kűzdenek. Én nem vagyok híve a dolognak, nem szoktam ilyesmit nézni. Bár igazából kb semmit. Heti több alkalommal eljárok karatézni, a harcművészeteket szeretem. De elfogadom, hogy sokaknak tetszik az mma és barátai. Van, akinek a valóságshowk is tetszenek 😄 én azt sem értem.
2023. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
15: valóban nem elfogadható. Ahogy írtam, az erőszak egy szükséges rossz. Nem pedig szórakozási forma kéne legyen. Na mindegy... számomra ez is csak azt mutatja, hogy technológia ide vagy oda, az ember tényleg megmaradt az ókor szintjén, és tényleg csak kenyér és cirkusz kell neki...
2023. nov. 15. 19:48
 18/28 anonim ***** válasza:
60%
Az ember is csak egy allat. Szerintem eleg jo mod ra hogy eldoljon ki az erosebb, gyorsabb, teknikasabb, stb. Nem mindenkinek jutott ugyanannyi tesztoszteron 🤷
2023. nov. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
59%
Senki nem említette a mostanában nagyon erősödő spirituális vonalat konkrétan a küzdősportokban. Érdekes, hogy ők ezen túllépnek, képesek hálával fogadni a fájdalmat, képesek tisztelni egymásban az embert annyira, hogy minden tudást magukba szívnak, és minden erejükkel azon is vannak, hogy ne okozzanak olyan sérülést, ami a sportkarrierben akadályozhatná az ellenfelet. Néhányan képesek letenni a harcmódot egy ezredmásodperc alatt, óriási erejű, ihletett mondatokkal lelket önteni nagy reményekkel induló, ám épp abban a pillanatban vereséget elszenvedő társukba, jónéhányan sokkal inkább emberek, mint a telefongyömöszölő, mindenre rárantelő férgek valaha is lesznek.
2023. nov. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18: ezt miért olyan fontos eldönteni, hogy kinek jutott több tesztoszteron?


19: erre van futás, súlyemelés, úszás és még több tucat sport, amivel szintén lehet fejleszteni a testet és az elmét. Nekem valahogy nem jön össze a spiritualitás azzal, hogy "most törtem el valakinek az orrát - szándékosan! - de amúgy spirituális békeszerető ember vagyok". Ez egy nagy bullshit. Ez max csak a csomagolás. Selyempapírba csomagolt primitív erőszak és gladiátorharc.

2023. nov. 17. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!