Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért a 20-as éveikben,...

Sokan miért a 20-as éveikben, illetve a harmincas éveik elején akarják kiélni magukat? Miért nem késöbb?

Figyelt kérdés

Ez az a korszak, mikor a legkevesebb pénze van az embernek, a leginkább meg kell fontolni, mire tegyen félre, mire fektessen be. Én pl azt sem értem, aki feladja a munkáját, hogy a megtakarított pár millióból Ázsiában elefántokat fürdessen, vagy Afrikában szegény gyerekekkel játsszon. Van ilyen ismerősöm, neki ez élmény.


Valahogy én tök máshogy gondolkodom. Szerintem ilyenkor kell a legtöbbet tanulni, dolgozni, hogy mondjuk 40 éves korodra legyen annyi pénzed, hogy ne okozzon gondot, ha egy-két hónapra szabbatikálon vagy, és utazol. Persze megértem, aki gyereket tervez, sajnos annak nincs akkora szerencséje. Én mondjuk hál Isten nem tervezek gyereket, max egy párt szeretnék, aki hasonlóan gondolkodik.



jan. 22. 11:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt miért várjak harminc vagy negyven éves koromig olyasmivel, amire most vágyok és most vagyok képes? Lehet, hogy meg se élem a harmincat, mert például elütnek; ebben az esetben mi értelme volt halogatni egy utazást? Sokat utazok úgy, hogy egy külföldi baráttal meglátogatjuk egymást, ilyenkor pedig a kiutazáson kívül gyakorlatilag mindent a másik áll anyagilag. Lehet, hogy negyven éves korunkra már megszakad ez a barátság, akkor miért ne használnánk ki most?

Másrészt az egyetem és a részmunkaidős állásom mellett sokkal könnyebben tudok szervezkedni. Az előbbihez belefér, hogy akár havonta elmenjek egy-egy hétvégére, hiszen azon se múlik semmi, ha nem vagyok ott néhány órát, illetve ha hamar végzek a vizsgáimmal, akkor gyakorlatilag van másfél-két hónap szünetem január közepe és február vége között. A munkámnál van egy havi elvárt minimum, ha az teljesül, onnantól nincsenek kötelezettségek. Amúgy is, vannak hónapok, amikor ennek a minimumnak a kétszeresét vagy háromszorosát teljesítem, így a vezetőség elég laza velem.

Harmadrészt fiatalon sokkal több lehetőség van; Erasmus, nyári egyetemek, önkéntes programok, csakhogy néhány olyat említsek, amik nekem személy szerint csodálatos élményeket okoztak. Illetve ekkor még a szüleid, nagyszüleid is nagyobb eséllyel tudnak és szeretnének támogatni, ami szintén roppant előnyös.

(Egyébként bár nehezebben megszervezni, családosan is lehet utazni, az én szüleim is rengeteg gyönyörű helyet láttak, amikor a testvéremmel mi csak ott togyogtunk mellettük. Nyilván ez másféle utazás, de nem lesz vége az életnek, csak azért, mert az adott pár gyereket vállal.)

24/N

jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Van arra statisztikád, hogy egyre kevesebben akarnak gyereket?

Nem ezt tapasztalom, de az látszik, hogy egyreb többen egyre későbbre halasztják, pl. a harmincas éveik végére, és egy részük csak egy gyereket. Ök 20as és 30as éveikben akarják "kiélni" magukat.

A választ te magad is megadtad, a gyerekvállalás, családalapítás az oka.

Meg amit mások is írtak, 40 után kezdődik a lassulás, van akinek 50 után.

jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 28 vagyok, de már érzem hogy egy piálós éjszaka után hulla vagyok. Amúgy is már szeretek itthon lenni és sokat aludni. Tiniként meg huszonéves korom elején tele voltam energiával, minden nap buliztam szinte és meg sem kottyant.

Amúgy meg nem hinném hogy egyre kevesebben akarnak családot. Legalábbis nagyon pörög a CSOK meg a babaváró. A többség szerintem még mindig gyerekben gondolkozik.

jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én mondjuk hál Isten nem tervezek gyereket, max egy párt szeretnék, aki hasonlóan gondolkodik."


Hja, úgy kérem könnyű 😅

jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Senior Séf ***** válasza:
80%
Azért, mert minden életkornak megvannak a maga "kötelező" körei. Gyerekkorban játszani kell, kamasz-, illetve fiatal felnőttkorban feszegetni a határainkat, hülyeségeket csinálni, és begyűjteni az érte járó pofonokat. Érett felnőttként, amikor már benőtt a fejünk lágya, megfontoltabbak vagyunk, hiszen jó esetben ilyenkor már nem csak magunknak tartozunk elszámolással saját test épségünkért, hanem párunknak, csemetéinknek is.
jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
14) Senkinek sem kötelező gyereket vállalnia, és emiatt lemondani a saját szabadságáról. 😊
jan. 23. 12:40
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mar inkabb meg 20+ ev meloo, es varjuk meg a nyugdijat, na akkor aztan meg szabadido is lesz, hogy kieljuk magunkat!

Na Ibizaan tali gyerekek, aztan zsaaa elefantot furdetni!! Addig is puszii mindenkinek!

jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Na figyi, a gyerekvállalás nem egyenlő a rabsággal. Legfeljebb ha nagyon pocsék partnert választasz. Mi pici gyerek mellett is el tudtunk menni nyaralni kettesben a férjemmel, addig a mamahotelben kényeztették. Most jön a második, már azt tervezik a mamáék, hogy hova menjünk nyaralni jövőre, amíg ők babáznak a két gyerekkel.

Amúgy megkomolyodik az ember egy idő után, fiatalon kell tombolni, meggondolatlankodni. 24 évesen lettem anyuka, előtte kibuliztam magam. 40 évesen akarok nagyokat utazni, amíg a gyerekek is a haverokkal kamaszodnak valahol a riviérán.

jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 NTBS ***** válasza:
93%
Akkor van rá több esély.
jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%
40 evesen? fu addigra mar olyan bogaras barki, hogy mar nem fog ugralni mindenfele "kielesre"
jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!