Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért a 20-as éveikben,...

Sokan miért a 20-as éveikben, illetve a harmincas éveik elején akarják kiélni magukat? Miért nem késöbb?

Figyelt kérdés

Ez az a korszak, mikor a legkevesebb pénze van az embernek, a leginkább meg kell fontolni, mire tegyen félre, mire fektessen be. Én pl azt sem értem, aki feladja a munkáját, hogy a megtakarított pár millióból Ázsiában elefántokat fürdessen, vagy Afrikában szegény gyerekekkel játsszon. Van ilyen ismerősöm, neki ez élmény.


Valahogy én tök máshogy gondolkodom. Szerintem ilyenkor kell a legtöbbet tanulni, dolgozni, hogy mondjuk 40 éves korodra legyen annyi pénzed, hogy ne okozzon gondot, ha egy-két hónapra szabbatikálon vagy, és utazol. Persze megértem, aki gyereket tervez, sajnos annak nincs akkora szerencséje. Én mondjuk hál Isten nem tervezek gyereket, max egy párt szeretnék, aki hasonlóan gondolkodik.



jan. 22. 11:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Jezus, azt hittem vilagos, mielott csaladja lesz.
jan. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán mi a franc az a "kiélés"? Én csak simán élni akarok, éltem huszonévesen is, és a harmincas eveimben is ezt teszem,úgy, ahogy jól esik, és ahogy a lehetőségeim engedik.

Viszont 40 évesen talán azért nem sokan indulnak útnak Afrikába (mondjuk ez azért fiatalabb korban sem tömeges jelenség), vagy járnak minden héten bulizni, mert egyszerűen már nem erre vágynak, az ember ugyanis változik, húsz évesen sem arra vágysz, amire tíz évesen.

jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%
Én az egész életemben jól akarom magam érezni, bár pl a piálás, lerészegedés sosem volt az én világom. Koncertekre járni, táncolni, jól érezni magam a zenére nagyon szeretek. Én sem vágyok ilyen unalmas gyerekvállalós sablon életre, az nem az én világom. Annyi jó dolog van az életben, de a társadalmi elvárások miatt sokat tönkreteszik az életüket a korai gyerekvállalással. Azta egész életükben győzködik magukat, hogy ez megérte, akkor is, ha egy lecsúszott drogos semmirekellő gyerekük lesz.
jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!