Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A versek írása segíthet a...

Lábujjmirigy kérdése:

A versek írása segíthet a szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem meséket és verseket írni.Úgy érzem hogy talán ez segíthet és megnyugtathat engem...Szerintetek ez segíthet??

febr. 7. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

mindennapi turorudi nincs a boltban szorongas ellen szeru dolgokra, vagy munkahelyi stresszre hibatlan megoldas.


Ennel sulyosabb stresszre a "nagy budos mergek amikben csak a business van es atverik az embereket" hat.

febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát kösznöm...
febr. 7. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha úgy érzed, hogy segít, akkor írj. Ártani nem árt.
febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nagyjából bármi tud segíteni, ami eltereli a figyelmed a szorongásról, és valami pluszt ad. A művészeten keresztül ráadásul ki is tudod adni magadból az érzést, így duplán jó.


Arra azért érdemes figyelni, hogy alkotás közben ne pörgesd bele magad a negatív gondolatokba.

febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden értelmes kommentelőnek nagyon szépen köszönöm a választ!!
febr. 7. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyénenként változó, de egyébként működőképes gondolat. Én így adom ki a feszültséget magamból :)
febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül alkalmaznak sok helyen művészet terápiát is.


Amíg önkifejezés, kedvtelés, addig jó. Amíg a tevékenység inkább oldja a feszültséget, mint gerjeszti, inkább összpontosítani, figyelmet másról elterelni segít és nem súlyosbítja a gondokat, addig hasznos. Ha elkezded kényszernek érezni, teherként nehezedik rád, hogy teljesítened kell, muszáj alkotni, akkor már nem szórakozás, nem segítség, hanem könnyen lehet, hogy több gondot okoz, mint amennyire hasznos.


Erről az oldaláról leginkább Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyve lehet érdekes. De az már nem a kedvtelési szint, hanem a megélhetési alkotás nehézségével foglalkozik.

febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!