Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tea vagy kávé?

Tea vagy kávé?

Figyelt kérdés
Melyiket szeretitek jobban?

febr. 12. 07:35
1 2
 11/18 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
49%

A teákhoz nem értek, de a boltiak legalábbis sokkal kevésbé intenzívek és komplexek, mint egy jó kávé. Egy erősen fermentált, jó minőségű tea lehet, hogy tudja hozni ugyanezt, nem tudom.


Mindenesetre a teában az is zavar, hogy az csak egy kínai származású növényfőzet, semmi sem indokolja a divaton kívül, hogy ennyivel népszerűbb legyen a magyar növényfőzeteknél.

febr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
Inkább kávé. De egyikkel sincs bajom.
febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék dönteni teljesen más a kettő.mimdkettőt napi szinten szoktam fogyasztani. Kávét inkább reggel, teát meg egész nap.
febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

Régebben napi három-négy kávét is megittam, de azt már soknak éreztem, ezért most már csak reggel iszom egy csészével.

Szeretem a teát is, mind a kávénak, mind pedig a teának megvan a maga különlegessége.

márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A kávét leginkább a hatásáért iszom, a teát meg az ízéért. Bár a kávékét is kedvelem, de számomra azok nem olyan sokrétűek, mint a teafajták. Illetve teát akkor is szoktam inni, mikor a kávé esne jól, de már túl késő van hozzá.
máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mindkettőt iszom rendszeresen.
máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

Máshogy szeretem a kettőt.

Kávét minden nap iszom többször is, az ilyen rutintevékenység, felkeltem -> kávécigi+szarás, munkába beérve még egy kávé, ebéd után egy kávé, néha még hazamenős kávé is van. Általában feketén iszom, és csak úgy bedobom.

Teázni ritkábban szoktam, annak viszont van egy szertartás jellege. Eleve kannában forralom a vizet, mert úgy az igazi, a vízforraló a zacskós levesnek való, és van, kiülök az erkélyre ölelgetni a kezeimmel a bögrét, és csak lesni ki a fejemből. 10 perc meditáció gyakorlatilag.

Meg kávéból bármelyik gépi szart is megiszom, a teáimra viszont figyelek, hogy jó minőségűek legyenek.

máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyikért sem rajongom.
máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!