Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó embernek tartod magad?

Jó embernek tartod magad?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok.

febr. 23. 15:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem, semlegesnek. Nem ártok senkinek aktívan, de nem is teszek semmi jót.
febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán nem. (F42)
febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Aki jó embernek tartja magát, konkrétan miért? Nem az érdekel, hogy "empatikus vagyok", hanem hogy ez miben mutatkozik meg.
febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem tartom magam se jónak, se rossznak, mivel ezek nem objektív mércék. Ami valaki szerint jó, az a másik szerint rossz, és fordítva. És vajon 600 milliárd fényévre egy élettelen csillagközi porfelhő mit gondol erről?
febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
110%-ig tökéletesen hibátlan. Már csak a túlzott szerénységen kéne még dolgozni.
febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem miért lett mindenki lepontozva aki őszintén válaszolt. Az volt a kérdés jó embernek tartod e magad, nem az hogy jó ember vagy e.

Ki minek gondol, az vagyok annak...

De hogy én minek tartom magam az azt mutatja meg hol tartok az önismereti utamon. Nem tudok csak a kedvenc dalom idézetével válaszolni;


Hogy kinek mi a rossz, mi a jó

Nem létezik szó, mindent áthidaló

Mert amit nem tartanak semmire sem

Nem is jó semmire, nem hihetem


Van az a tűz, ami benned elég

Benned kevés van, de bennem elég

Mindegy, hogy mid van, mi bennem alig

A lélek is, nem csak az elme valid...

febr. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Jégszív ***** válasza:

IGEN is, meg NEM is.

Szívesen lennék JÓ, de ha muszáj, akkor bizonyos egyénekkel szemben "rossz" (inkább szigorú) vagyok. Szentté nem fognak avatni, az tuti.

Minden az adott körülményektől függ. Aki helyt akar állni az élet diktálta könyörtelen versenyben, az jobb, ha nem moralizál.

febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%

Inkább jónak, vagy semlegesnek.

Nem ártok senkinek sem, segíteni pedig elvétve "szoktam" másoknak, de megválogatom kiknek. Mondjuk olyan elő szokott fordulni, egész rendszeresen, hogyha -mondjuk- sorban állunk egy kasszánál és mögöttem olyan van, akinek 1-2 dolog van a kezében, akkor előre engedem, ha nekem tele a kosaram/kocsim. Vagy a nem-lökdösődő időseket is a buszon.

Arra viszont nem vagyok túl büszke, hogy mostanában többször előfordult, hogy a legrosszabbat/rosszabbat feltételeztem másokról.

23/L

márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!