Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki szeretne...

Az baj, ha valaki szeretne gyereket, de feleséget nem?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy én még nem láttam olyan embert, aki ne szeretné a gyerekét vagy ne kötődne hozzá. Ellenben olyant nagyon sokat, akit idegesít a felesége, mert örökké kritizálja vagy gyűjti a baját fölöslegesen hülyeségekkel. Kollégáim is sokan ilyen sztorikat mesélnek. Mondjuk a mai világban inkább a fordított irányt mondják a legtöbben, hogy "jaj csak legyen párom", a gyerek az opcionális, de vannak, akik meg pont, hogy gyerekre vágynak inkább és a társ csak szükséges nyűg. Most lehet kisarkítottam kicsit, de szerintem érthető.

febr. 27. 14:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%
Bajnak nem baj, csak ebben az országban a lehetőségeid erre több mint elkeserítők.
febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nincs olyan hülye, aki csak úgy puszipacsi alapon vállalná a béranyaságot. Mivel utána bármikor lehetne tőle követelni a gyerektartást. Kicsit nagy anyagi kockázat. És ezt nem lehet szerződéssel kivédeni.

Örökbe fogadni egyedülállóként szinte lehetetlen, pláne férfiként.

febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
85%
#12 ez nem így működik. Ugyan úgy ahogy egy házra sem mondhatod azt hogy "mégsem kell" miután megvetted. Szigorú szabályozások vannak rá. Senki nem "puszipacsi" alapon vállal ilyet. Komoly szerződés van, ami kimondja hogy az anyának semmi köze a gyerekhez, akkor sem ha a férfi veri utána az ajtót a gyerektartásért, és akkor se ha az anya gondolja meg magát hogy mégsem akarja odaadni a gyereket. Görögországban 20.000 Euróba kerül, Uniós ország, könnyű papírozás. Kicsit off topic az alap kérdésre, de gondoltam azért pontosítok. Hidd el, én már utána néztem ezeknek és ügyvéddel is beszéltem róla. Sokáig gondolkoztam béranyaságon mikor a barátnőm kitalálta hogy nem akar gyereket (azóta meggondolta magát szerencsére). Túl fiatal vagyok még egy gyerekhez, de mivel számomra nagyon fontos ez a kérdés, rögtön az elején letisztáztam vele ezeket. Szlovákiában kicsit drágább a béranya fogadása, viszont ott közvetítő cégen keresztül is tudod intézni, ami még egyszerűbb. Ott 32.000 Euróba kerül, de ott még csak nem is kell érintkezni az anyával, mert a céggel kötsz szerződést. Görögországban meg magánszeméllyel, viszont valószínűleg úgyis ügyvéd intézi a szerződést, úgyhogy talán ott is elkerülheted hogy érintkezz a béranyával
febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezt értem, de ez már a hivatalos-illegális út, amire írtam is hogy persze kijátszható.

Viszont volt egy olyan javaslat is, hogy a kérdezőnek majd egy ismerőse szülhetne gyereket szívességből. Erre írtam, hogy nem hinném hogy magánember (tehát nem hivatásos külföldi béranya, hanem random magyar nő) ilyet bevállalna.

febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%

"én még nem láttam olyan embert, aki ne szeretné a gyerekét vagy ne kötődne hozzá"


Hát nagyon tudlak irigyelni téged :D Én többet is láttam már. Vagy szatyorban élsz.

febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
94%
#14 Magyarországon az úgy nevezett "altruistic surrogacy" legális. Magyarra lefordítva "önzetlen béranyaság". A név ne tévesszen meg senkit, mert ugyan olyan szerződés születik ilyen esetben is, a különbség csak az, hogy a béranya hivatalosan nem kérhet érte pénzt, csak az foglalható szerződésbe hogy a terhesség ideje alatt az összes kórházi vizsgálat költségét, esetenként a béranya teljes ellátását biztosítja a másik szerződő fél. Magyarul a béranya nem profitálhat a béranya mivoltjából, viszont teljes eltartásban részesül a terhesség ideje alatt. Ez ugyan olyan szerződés mint bármely más országban, tehát az anyának ugyan úgy nem lesz semmi köze a gyerekhez, az anyakönyvi kivonatba se kerül bele a neve. Ennek az egyetlen hátránya (ha jól tudom, viszont itt javítson ki aki tájékozottabb) hogy Magyarországon csak házaspárok vehetnek igénybe ilyen szolgáltatást. Nyugat-Európában teljesen tiltják a béranyaságot, Portugália, UK, Hollandi, Belgium, Magyarország átmenet és csak az "önzetlen" formája legális, míg tőlünk keletebbre üzletszerűen művelhető. Tehát nem, itthon sem puszipacsi vállalja valaki, ugyan olyan szerződés van róla
febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt megkérdezném: tisztában vagy vele egyáltalán, milyen gyerekkel élni?
febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj. De a megvalósítás necces.


Nőként még könnyebb is gyereket vállalni férj nélkül. Hisz egy donor kell, azt beültetik és kész. De férfiként nem tudod megszülni, max "pótanya"/"segédanya" (nem tudom hogy hívják ezt) segítségével, aki hajlandó lenne lemondani a gyerekéről. Kb. úgy mint a meleg pároknál.

febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
20%

Engem érdekelne a dolog, csak fordítva.

38/F

febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%
Hogy lépsz le a gyerek mellől, ha nincs ott az anyja, aki nevelné tovább?
febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!