Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki szeretne...

Az baj, ha valaki szeretne gyereket, de feleséget nem?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy én még nem láttam olyan embert, aki ne szeretné a gyerekét vagy ne kötődne hozzá. Ellenben olyant nagyon sokat, akit idegesít a felesége, mert örökké kritizálja vagy gyűjti a baját fölöslegesen hülyeségekkel. Kollégáim is sokan ilyen sztorikat mesélnek. Mondjuk a mai világban inkább a fordított irányt mondják a legtöbben, hogy "jaj csak legyen párom", a gyerek az opcionális, de vannak, akik meg pont, hogy gyerekre vágynak inkább és a társ csak szükséges nyűg. Most lehet kisarkítottam kicsit, de szerintem érthető.

febr. 27. 14:11
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Hát legjobb lenne mégis egy nővel közösen, de nem könnyű rendes társat találni.
febr. 27. 18:20
 22/31 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz ügy! Nem lehetetlen, de borzalmasan nehéz!
febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg tudod fogalmazni, miért kell neked gyerek?
febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Meg, de nem leszek népszerű vele. Szerintem az embernek valamilyen szinten felelőssége, hogy továbbadja az életet, ne csak önmagáért éljen, hanem a közösségéért is hozzon áldozatot. Emellett az is szempont, hogy ha lenne gyerekem, továbbvinné a családnevem és átadhatnék neki sok mindent magamból, nem elsősorban pénzre gondolok, hanem szellemi kincsekre, nemzeti öntudatra, stb.
febr. 27. 19:11
 25/31 anonim ***** válasza:
24%
Továbbadja az életet? És mi a helyzet a már meglévő életekért, értük ki vállal felelősséget?
febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
92%

Én 35 éves férfiként elgondolkoztam már azon, hogy mennyire szeretnék gyereket, de sajnos arra esélyem sincsen, hogy párom legyen, mert a nő számára nem vagyok vonzó.


Pedig alapvetően intelligens vagyok, van humorom, széles látóköröm, nem vagyok igénytelen, van egzisztenciám, lakásom, kocsim, stabil munkahelyem.


Úgy gondolom, hogy egy relatív jó apa lennék, aki képes lenne egészséges felnőttet nevelni egy gyerekből. De sajnos cseszhetem, ha nem találok ehhez nőt.

febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
2%

"hanem a közösségéért is hozzon áldozatot"


Tehát nem akarsz igazából, csak Viktornak akarsz egyet felnevel(tet)ni?

febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
29%
Igazad van kérdező, ennél még a szomszéd Gyuri bácsi érvei iserősebbek lennének. Te kvázi nemfyereket akarsz NEVELNI, csak szaporodni. Ez a kettő meg nagyon nemugyanaz...
febr. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
66%
Ha a feleség idegesítő, akkor egy kisgyerek...? Fogalmad nincs, mit akarsz vállalni.
febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező!


Átérzem a problémádat! Jogos a félelmed!

Azt teheted még, hogy nem hasodsz, és úgy vállaltok gyereket.

Aztán ha nem működik - de úgy igazán, minden próbálkozás után sem találtok megoldást - akkor szétmentek.


A kérdés lényege viszont csak itt jön:

Hogy éred el, hogy nálad maradjon a gyermek? Vagy mi a biztosíték rá, hogy az anyával békés, és a gyereknek is egészséges módon osztjátok el a láthatást?


A probléma másik fele pedig anyagi.

A polgári házasság jogi vonatkozással bír az anyagiakkal kapcsolatban is.

Ezen felül is lehet még szerződést kötni, hogy a végén a dolgok ne legyen vitásak és csúnyák.

Ilyen szerződést persze házasság nélkül is lehet kötni.

Kérdés, hogy találsz e ehhez megértő partenrt... még a gyerek bevállalása előtt

febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!